Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Wpływ logistyki i szybkości dostaw na zadowolenie klientów

Data publikacji: 2024-02-13 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2024-02-13 13:39

Żyjemy w ekspresowych czasach. Dotyczy to właściwie każdej dziedziny naszego życia. Również sektor usług musi sprostać tym oczekiwaniom, oferując coraz szybszą realizację swojej oferty. Dotyczy to również branży usług kurierskich, gdzie szybkość dostawy może znacząco wpłynąć na zadowolenie klientów. Dlaczego jest tak ważna? I co zrobić, by paczki docierały do Twoich klientów szybciej? Odpowiedzi na te pytania zajdziesz w artykule.

Dlaczego wybór dostawcy jest taki ważny?

Szybki rozwój branży e-commerce sprawił, że klienci są przyzwyczajeni do sprawnej dostawy zamówionych produktów. Czekanie dłużej niż dwa dni robocze może więc wywołać niezadowolenie, a nawet rezygnację z zakupów w danym sklepie. Musisz bowiem pamiętać, że jako właściciel sklepu internetowego, to Ty będziesz rozliczany za jakość doręczenia. Dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiedniego partnera, który dołoży wszelkich starań, by paczki do Twoich klientów docierały na czas.

Czemu jeszcze szybkość dostawy przesyłek do klientów jest tak ważna?

Klienci często zamawiają produkty, które pragną mieć jak najszybciej. Im sprawniej przesyłka zostanie im dostarczona, tym szybciej będą oni mogli korzystać z zamówionego towaru i tym większy będzie poziom ich satysfakcji.

Jeśli jesteś w stanie zapewnić swoim klientom szybką dostawę paczek, wyróżnisz się na tle swojej konkurencji. Pamiętaj, by mądrze wybrać firmę kurierską, która pomoże Ci zrealizować ten cel. Współpracując z renomowaną i doświadczoną marką, taką np. jak GLS, możesz mieć pewność, że Twoje paczki będą w dobrych rękach.

Szybka dostawa paczek do klienta tworzy również pozytywne doświadczenia zakupowe u danego użytkownika. To ważny aspekt, gdyż każdy zadowolony klient może napisać o Tobie dobrą opinię w Internecie lub zachęcić do zakupów u Ciebie kogoś ze swojej rodziny czy znajomych. Warto więc zadbać o sprawne dostarczanie przesyłek, bo tym sposobem kreujesz pozytywny wizerunek swojej marki w oczach klientów.

Sprawne przesyłki kreują również zaufanie wśród odbiorców. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które kupują u Ciebie po raz pierwszy. Wielu odbiorców nie ma zaufania do nowych sklepów, więc gdy już zdecyduje się na zakupy w nowym miejscu, obsługa, łącznie z dostarczeniem paczki, powinna być perfekcyjna, by nie zniechęcić klienta już na samym początku. Krótkie oczekiwanie na dostawę może sprawić, że konsument wróci do Twojego sklepu.

Co zrobić, by przyspieszyć wysyłkę paczek?

Skoro już wiesz, jak szybka dostawa przesyłek jest ważna dla powodzenia Twojego biznesu e-commerce, pewnie zastanawiasz się, jak przyspieszyć ten proces.

Przede wszystkim postaw na współpracę z doświadczoną firmą kurierską, taką jak GLS, która świadczy usługi skrojone na miarę małych i większych biznesów. Dzięki rozbudowanej sieci logistycznej jest w stanie dostarczyć paczkę nawet w najodleglejszy zakątek świata. Kurier GLS dostarcza standardowo przesyłki krajowe już na drugi dzień roboczy. W przypadku paczek wysyłanych w obrębie Europy dostawa trwa średnio 48-96 godzin. Dużym atutem marki są punkty Szybkiej Paczki, gdzie kurier może zostawić przesyłkę, gdy nie zastanie odbiorcy w domu. Te placówki zlokalizowane są często w sklepach i lokalach usługowych, otwartych również wieczorami, a w niektórych przypadkach nawet w weekendy. To pozwala na wygodny odbiór paczki w wybranym momencie.

Usługi kurierskie obejmują zarówno zwykłe przesyłki, jak i ekspresową dostawę. Ponadto odbiorca zawsze może śledzić swoją paczkę online za pomocą systemu śledzenia przesyłek. Dzięki zoptymalizowanym trasom dostaw GLS dostarcza swoje przesyłki kurierskie w możliwie najkrótszym czasie.

Oprócz wyboru profesjonalnej firmy kurierskiej pamiętaj, że Ty również masz wpływ na prędkość dostarczania paczki do klienta. Zależy to przede wszystkim od tempa przygotowania paczki do wysyłki. Im szybciej skompletujesz zamówienie, odpowiednio je zapakujesz i przekażesz kurierowi, tym szybciej przesyłka wyruszy w drogę do odbiorcy. Postaraj się więc zoptymalizować proces kompletowania i pakowania paczek. Pamiętaj, by zawsze wybierać odpowiedniej wielkości kartony, wykonane z trwałych tworzyw. Opakowanie nie może być ani za małe, ani za duże. Wnętrza kartonu zawsze wypełnij dodatkowymi materiałami, które zamortyzują wstrząsy i zapobiegną przesuwaniu się przedmiotów. Jeśli wysyłasz delikatny towar, każdą rzecz owiń dodatkowo w folię bąbelkową. Pamiętaj również, by zaklejając karton, okleić także jego boki, co zmniejszy ryzyko rozdarcia paczki. Jeśli natomiast wysyłasz przesyłkę o niestandardowym rozmiarze, warto skontaktować się z firmą kurierską, by dowiedzieć się jak, w najbardziej optymalny sposób, zapakować towar.

Podsumowując, szybkość dostawy paczek zamawianych w sklepie internetowym ma znaczący wpływ na poziom satysfakcji Twoich klientów i na to, czy wrócą do Ciebie po kolejne zakupy. By zadbać o sprawny proces wysyłki, postaw na współpracę ze sprawdzoną firmą kurierską GLS i wybierz najlepszą dla siebie usługę dostosowaną do miesięcznej liczby wysyłanych przez Ciebie paczek. W celu uzyskania szczegółów wypełnij formularz na stronie GLS, a konsultant skontaktuje się z Tobą w celu omówienia oferty.