Niedziela 26 września 2021r. 
REKLAMA

Wojewoda zachodniopomorski: "Będę reagował na publicznie używane nienawistne, wulgarne słowa"

Data publikacji: 2021-07-31 17:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-02 15:00
Wojewoda zachodniopomorski: "Będę reagował na publicznie używane nienawistne, wulgarne słowa"
 

"Będę reagował w każdym przypadku, kiedy będą publicznie używane nienawistne, wulgarne słowa, bez względu na to gdzie, kto i wobec kogo, będzie ich używał", napisał na Facebooku wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, odnosząc się do wczorajszego wystąpienia Jerzego Owsiaka, który zarzucił mu zapędy cenzuralne. 

Jerzy Owsiak: "Nie pan będzie mówił, o czym mają śpiewać artyści"

Punktem zapalnym są wulgaryzmy pod adresem Prawa i Sprawiedliwości, której pojawiły się na scenie festiwalu Pol'and'Rock Festival, dawnego przystanku Woodstock, który w tym roku został zorganizowany w gminie Płoty w naszym województwie. Do "je...ania PiS-u" zachęcał między innymi Łona, raper ze Szczecina. 

– Przed chwilą rozmawiałem z panem wojewodą tego województwa. Myślałem, że mi chce pogratulować. A pan wojewoda zapytał, dlaczego padają takie bluzgi i dlaczego nie reagujemy – mówił Jurek Owsiak wczoraj, zwracając się do publiczności festiwalu. – Panie wojewodo, tu jest festiwal. Chce mi pan ten festiwal reżyserować, chce mi pan go tworzyć?! To my go tworzymy, nie pan. To my decydujemy, co się tu będzie działo. On na to: "Ale tutaj lecą bluzgi". Na co mu powiedziałem jeszcze jedno zdanie: "To jest zły telefon". I skończyłem rozmowę. Panie wojewodo, nie będzie pan tworzył tego festiwalu swoimi opcjami religijnymi czy politycznymi. To my, WOŚP, ten festiwal tworzymy. Nie pan będzie mówił, o czym mają śpiewać artyści i co będzie krzyczeć publiczność. Ja nie wchodzę w pana podwórko, więc proszę pozostawić ten festiwal nam. Oczywiście jutro może pan zrobić, że ten festiwal trzeba będzie zamknąć. Ma pan moc króla, ma pan moc cesarza. Ale póki co, proszę się stosować do naszych zasad.

Jednocześnie Oswiak poprosił uczestników festiwalu, aby "zachowali swoje krzyki dla siebie", stwierdził także, że jeśli chcą krzyczeć, to powinni wyjść na ulice.

- Tu jest przyjaźń, miłość, muzyka - powiedział Owsiak. - Zachowujmy się. Ale ja stoję na straży tego, żeby tu była wolność słowa i wolność wyrazu artystów. Stoję za tym murem.

Wojewoda: "To reakcja na wulgarny język i budowanie atmosfery nienawiści"

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki odpowiedział w sobotę po południu. W taki sposób:

"Od samego początku zapewniałem merytoryczną i rzeczową współpracę pomiędzy organizatorem Pol'and'Rock Festival, a Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim oraz służbami kierowanymi i koordynowanymi przez wojewodę, aby przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo uczestników festiwalu, w trudnym okresie trwania pandemii #COVID-19. Potwierdził to Pan Jerzy Owsiak m.in. w swoim wpisie na Facebooku z 21 lipca br.

Pan Owsiak zapewniał również, że osobiście dopilnuje, aby podczas trwania festiwalu nie dochodziło do publicznego używania wulgaryzmów i używania języka nienawiści w stosunku do kogokolwiek oraz sam zadeklarował, że festiwal nie będzie miejscem agitacji politycznej.

Niestety podczas jednego z koncertów, wykonawca świadomie zachęcał ze sceny publiczność do wykrzykiwania wulgaryzmu.

Zważywaszy na wcześniejsze ustalenia i zapewnienia Pana Owsiaka, za pośrednictwem obecnych na miejscu koordynatorów ds. bezpieczeństwa poprosiłem o kontakt z Panem Jerzym Owsiakiem, który zadzwonił do mnie.

Z uwagi na fakt, że rozmowa nie doprowadziła do konstruktywnych ustaleń, bezpośrednio po jej zakończeniu wysłałem do Pana Owsiaka sms z przekierowaniem do nagrania przedstawiającego wulgarne wystąpienie oraz wiadomość o treści: „Szanowny Panie Jerzy, zapewniał Pan, że nie będzie wulgaryzmów, tymczasem tak wygląda rzeczywistość”.

Zatem nie chodzi o zamach na wolność słowa i artystycznego wyrazu (jak próbował to wczoraj ze sceny przedstawić Pan Owsiak), ale o reakcję na wulgarny język i budowanie atmosfery nienawiści. Będę reagował w każdym przypadku, kiedy będą publicznie używane nienawistne, wulgarne słowa, bez względu na to gdzie, kto i wobec kogo, będzie ich używał".©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

cudze pod lasem...
2021-08-02 14:57:25
Obłudna łachudra!
haha
2021-08-02 13:49:33
Bogucki - ten co udaje że jest wojewodą, ale pieniądze owszem bierze.
Ciekawe
2021-08-02 12:15:02
A ile Prawicowych komentarzy jest Cenzurowane - ze tu "az tak kipi"... od Lewactwa ?/!! Czy po prostu Wiekszosc w Szczecinie ma to "gdzies"... i uwaza, ze Nie ma sensu tracic czas - na Lewackie glu-po-ty !!!
do @ Małgośki
2021-08-02 09:28:29
- jesteś "małolata"! Ja pamiętam kto "zaczął w Polsce mowę nienawiści" - taki jeden co skakał przez płot i publicznie spalił kukły Kaczyńskich. Od tego wydarzenia zaczęły się "schody". Teraz tego syfu nikt nie zatrzyma - tak działa "demokracji" (liberalna).
icek
2021-08-02 08:11:07
Pan wojewoda poucza i "nie chce mowy nienawiści". I straszno, i śmieszno:( Niech zajmie się analizą jarkowych "wypowiedzi" z ostatnich kilku lat.
Małgorzata
2021-08-02 07:28:11
Pan Wojewoda nie chce dostrzec, kto zaczął w Polsce mowę nienawiści. Myślę, że spieprzaj dziadu było zapowiedzią jak władza będzie przemawiać. Obrażeni w Polsce zostali już wszyscy: kobiety, lekarze, LGBT, zostaliśmy zdradzieckimi mordami. Wystarczy... A teraz zdziwienie, hipokryzja i uczenie kultury.
Prawda w ocxy kole
2021-08-01 21:40:51
Alez sie wielu purystow jezykowych zlecialo!!!!!!!! I jacy oni aktywni a wystarczy wyjsc na ulice ,na spacer i cóż slyszymy literacka ploszczyzne czy wulgaryzmy plynace z ust tak mezczyzn jak i ust niewiescich???, dajcie sobie na wstrzymanie pislsmistyczne pacholki
Panie Wojewodo..!
2021-08-01 20:46:46
A nie mozna bylo zwrocic sie do Dyzurnej Prokuratury z zapytaniem o zastosowanie Odpowiednich Paragrafow § §... ktore daly by Policji Prawo do natychmiastowego Zamkniecia tej Imprezy - wobec wyglaszanych Publicznie przez Organizatorow i Artystow Wulgarnych Slow...!!! Przeciez tam zapewne byly i dzieci oraz mlodziez do lat 18-tu !! Gdzie nawet i w Demokracji istnieja pewne Ramy... Ludzkiej Przyzwoitosci !!
@Jola
2021-08-01 18:02:50
Czasem lepiej jest milczeć i tylko wyglądać na idiotkę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
"Będę reagował
2021-08-01 14:09:08
w każdym przypadku, kiedy będą publicznie używane nienawistne, wulgarne słowa, bez względu na to gdzie, kto i wobec kogo, będzie ich używał"... Wicepremier ds. Bezpieczeństwa poczuł się zaniepokojony.
JomSborg
2021-08-01 13:03:48
MORALNOŚCI chcą nas uczyć zdrajcy, złodzieje i oszuści??? WYPIER... nie, nie, nie! Tak nie można. Trzeba po chrześcijańsku "CZEM PRĘDZEJ SIĘ WYBIERAJCIE{ " SPADÓWA!
Buhaha !!
2021-08-01 12:32:02
Och jej. Młodzież nie kocha Partii Matki? Smuteczek.
czytam
2021-08-01 11:47:11
Jedziesz słuchać muzyki czy na wiec polityczny ? Wykonawcom płacą za granie , czy bluzganie ? żałosne naciąganie ludzi na koszty i niesmak .
Jola
2021-08-01 10:59:33
Wojewoda zachował się bardzo dobrze. Po prostu zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo podburzenia tłumu do zamieszek mową nienawiści. Gdyby tam ujawnił się pisowiec to mógłby zostać zlinczowany! Organizatorzy i śpiewak Łona nie mają elementarnej wyobraźni jak mogło się to skończyć to podburzanie tłumu. A wmawiają nam że to festiwal miłosci i tolerancji o pokojowym nastawieniu przyjaźni do wszystkich ludzi. Co za kłamstwa i co za obłuda!Wstyd!
Lehoo
2021-08-01 10:31:31
Bogucki na Mysią
Obs.ryver
2021-08-01 10:24:53
Ech, Bogucki, chyba nie oglądasz rzadowej tvp... A to grzech PiSdzielcu!!! Tam ruskie słówko jobat' jest na porządku dziennym. "Wybitne" osobistości PiS na codzień gadają:" ależ to zajebiste"!!! Toen rusycyzm wszedł na wasze kacze "salony" od początku waszego władania kaczą PRLką!!! ŁONA tylko posłużył się waszym jęzorem!!! Zabolało? To dobrze!!! A od Jurka 3 hu.e w bok !!!
gg
2021-08-01 09:50:00
Żeby mu żyłka w dupie nie pękła
fin
2021-08-01 09:45:08
Wojewoda to pisior i wszystko go denerwuje co przeciw pis. A jak tam było na manifestacji pod TK Gazety Polskiej
Justyna
2021-08-01 09:34:00
Dobra wyważona reakcja Boguckiego na hejt i podżeganie do nienawiści na festiwalu miłości i pokoju. W końcu ktoś musi powiedzieć gdzie jest granica dla nienawiści i oszołomstwa. O elementarnym braku kultury nie wspominając. Tej nienawiści nie da się zepchnąć do samych wulgaryzmów bo przecież to mowa nienawiści wobec obywateli naszego kraju z przyczyn ideologicznych i politycznych. To prosta droga do totalitaryzmu i segregacji ze względu na światopogląd.Podburzony tłum może atakować!
FIGO
2021-08-01 09:23:05
LEMINGI nawrócą się,trzeba czasu i przykładów !!! .Osobiście pamiętam jakich haniebnych komentarzy dopuszczałem się po "katastrofie smoleńskiej". Byłem pewien, że Polscy piloci " chcieli i musieli "tam lądować. Dzisiaj wiem, że zostali z premedytacją zamordowani ! . Jest to prawdopodobnie rodzaj zbrodni doskonałej, trudnej do wykrycia i udowodnienia. Nie oznacza to wcale, że nie ma winnych... . Ja były Leming, mówiłem do przyjaciół ,wina " burdelu ". Rządziła wówczas moja PO. OBUDZIŁEM się !
POlska
2021-08-01 09:13:07
Odkąd wrócił Donald Tusk PO ma już ponad 26% poparcia które wciąż rośnie. Bogucki możesz już się pakować.
Daro
2021-08-01 08:51:24
Bogucki to namiestnik narzucony przez reżim PiS. W Szczecinie zawsze będzie nikim.
Szczecinianka
2021-08-01 08:15:17
Brawo panie wojewodo.Pan jest gospodarzem województwa i Pana zadaniem jest bronić przestrzegania zasad na jego terenie.Nie można pozwalać na promocję brutalności i chamstwa ze sceny festiwalu ( śmiechu warte ,mieniącego się zresztą festiwalem miłości).Myślę ,że p.Owsiak musi na przyszły rok znależć inne miejsce na ten dziki ,wulgarny spęd.
cogito
2021-08-01 00:36:57
Novus rex, łonus vulgaris
czytam
2021-07-31 23:08:01
To ten festiwal był muzyczny , czy to był jakiś wiec przeciwników PiS ? Ja tez mogę / w domowym zaciszu krzyknąć j.. ć ;PiS , bo mam o coś pretensje / , ale namawiać do tego tłum . To jest polityka niskich lotów . Błona zniszczył tę imprezę .
Marek
2021-07-31 22:57:15
Bardzo dobry pomysł z tym działaniem i robieniem - niech na początek zajmie się ta sytuacją i swoim kolesiem https://szczecin.tvp.pl/54608240/gwaltowne-hamowanie-przed-ciezarowka-kolizja-drogowa-z-udzialem-marszalka-geblewicza
edek
2021-07-31 22:43:15
owsiak osiągnąłeś samo dno . Row Mariański przy tobie to płycizna . Wy.......aj stad.
Wojtek
2021-07-31 22:37:15
Bogucki, dla nas Szczecinian jesteś nikim. Zwykłym pachołkiem Kaczyńskiego.
Sid
2021-07-31 22:31:43
100% poparcia dla Jurka Owsiaka. Precz z partyjną cenzurą.
Apel
2021-07-31 22:28:53
Bogucki, weź się wreszcie za robotę, bo jesteś największym nierobem w naszym województwie.
Rock and Roll
2021-07-31 22:27:17
Rozwalili pokojowy radosny festiwal swoją polityką i tymi bluzgami nienawiści. Zrobili to w przededniu rocznicy Powstania Warszawskiego. Wiara w Polsce już ma dosyć tego dzielenia Polaków i wyzwisk i przemocowego.języka. Weż pan Owsiak swoją ekipę i nie róbcie tej siary u nas więcej
były Pisior
2021-07-31 22:05:11
PiS wyjaśni wszystkie afery PO, Kwaśniewskich itd, gdy dostaną wrak od Putina i reparacje od Niemców. Ale nie mówcie nikomu, bo to jest tajny plan dochodzenia do prawdy.
Były pisior
2021-07-31 21:59:41
Ty wojewodzino możesz sobie pięścią w kieszeni pomachać to , ty jesteś dla nas , nie my dla ciebie!
mdm
2021-07-31 21:13:32
Czy zwrot "zdradzieckie mordy" to nie są nienawistne słowa?
Ewa
2021-07-31 21:13:12
Jakie to smutne gdy ludzie którzy oficjalnie głoszą miłość rokendrol i tolerancję okazują się nienawistnikami pełnymi jadu którym chcą zarazić innych ludzi.
Koral
2021-07-31 21:05:35
Ten wojewoda chyba do wymiany bo nie wie co to jest SZTUKA/KULTURA. Niech sie wybierze na pierwszy lepszy spektakt to uslyszy rowniez obrazliwe slowa. Niech sie nie zajmuje tym, tylko zglasza do prokuratury jesli mysli ze kogos obrazono. Za chwile to bedzie wojewoda sie kupami psimi zajmowal.
***** ***
2021-07-31 20:55:58
***** *** ***** ***
***** Tuska!
2021-07-31 20:52:32
***** Jurka a nie Jarka.
Szczecinianie
2021-07-31 20:23:26
jestem swojak (od 1951). Nie dajmy się tym degeneratom, rusofilom i folksdojczom. Nie!
Fifasiów profesorka
2021-07-31 20:21:57
Bezczelna wykładowczyni ucząca języka polskiego z małym zasobem słów, gdyż przekleństwa to zawsze dowód intelektualnej miernoty....to tak jakby napisać...j...ć Fifasiów
Kenny
2021-07-31 20:15:51
Te psuudowojewoda to dla ciebie ***** ***
Konrad
2021-07-31 20:04:40
Wyrażnie już widać że zapatrzeni we wskazówki totalności Tuska na festiwalu przesadzili i rozbili bank nienawiści. Co może z trudem chamstwo na ulicy przechodzi to na festiwalu tolerancji Love i Pokoju to jest już mowa nienawiści. Nie chcemy żyć w kraju gdzie ze sceny nawołuje się do nienawiści i poniżania Polaków. Co zrobiła matka, ojcieć dziadek i syn czy córka zwykłych mieszkańców naszego kraju że Łona pod opieką Owsiaka każe ich jebac. Dlaczego rozkazują nam.jebac sasiada bo głosuje jak chce
SromotnikBezwstydny
2021-07-31 20:02:37
Mr.Bogucki,poprawny parafianin, ostrzega telefonicznie Jerzego Owsiaka ,aby uciszył młodzież katolicką i wezwał do zaniechania wyrażania swych poglądów językiem "wulgarnym". Sprawdzam w słowniku poprawnej polszczyzny:"wulgarny: 1. «ordynarny i nieprzyzwoity» 2. «pozbawiony subtelności, smaku» 3. «nadmiernie uproszczony, spłycony» Mości Bogucki, o co Waści chodzi? Czy oczekujesz Waść "subtelności i smaku" na tym spędzie? Ja się cieszę, że tam młódż katolicka ma gdzie się wyhasać, wykrzyczeć
@Ramzes Trzynasty
2021-07-31 20:00:19
*** = TVN ?
Wszystkie
2021-07-31 19:58:45
komentarze pokazują upadek obyczajów, do których media posłuszne rządzącym tak samo przykładają rękę jak politycy, którzy bezwzględnie zwalczają swoich oponentów, nie stroniąc od przekleństw, kłamstw, pomówień. Jakoś tych komentujących, najbardziej dotkniętych zachowaniem uczestników koncertu w Płotach język pani prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego "srał kot tę stępkę" nie irytuje. Nie mówiąc o łysawym człowieku, propagującym w internecie hejt za pieniądze z Fundusz Sprawiedliwości.
RP
2021-07-31 19:33:22
Bezczelny ten owsiak.
Anzelm Wiadro
2021-07-31 19:32:24
Jan Paweł Trzeci to gupek!
@Ramżeś
2021-07-31 19:32:12
te gwiazdki to - ***** rap ?Szczególnie ten "intelektualny " w wykonaniu łonia ? Zgadzam się .
Ramzes Trzynasty
2021-07-31 19:26:24
***** ***
Owsiak
2021-07-31 19:25:54
na twojej scenie, pod twoim patronatem doszło do morderstwa adamowicza. Dalej masz mega napęd?
Pppp
2021-07-31 19:14:00
Pogucki się nudzi i jest na usługach Kaczora więc musi robić co mu każą aby tylko uzyskać jak najlepsze poparcie ludzi bez myślnych co tylko widzą 500+" i ine na plus większość innego rapu ma bluzgi i jakoś Bogucki nie reaguje ale jak chodzi o PIS to odrazu wielkie wulgaryzmy a może niech pochodzi po mieście i posłucha co młodzi słuchają na przystankach i w tramwajach oraz na głębokim i arkonce jaki tam jest ram z przeklenstwami wielki obrońca może niech zacznie zakazywać muzyki wulgarnej
czytam
2021-07-31 18:32:08
Pan burmistrz Płotów i pan wojewoda udzieli terenu i wszelkiego wsparcia tem kundlowi , a ten się odszczekuje ? Sam sie - widac - uważa za cesarza i króla . Daj chamowi palec , to ci ręke odgryzie . To jest bezczelność . W przyszłym roku - mam nadzieję - takiego PYSKOWISKA w województwie nie będzie . Niech sobie w Meklemburgii załatwi miejsce facet , który jest tak bezczelny i niszczy radość , promuje nienawiść i czynie zgorszenie nawet wśród starych rockowców . Wypad . Płoty nie zasłużyły syf.
róbta co chceta
2021-07-31 18:27:00
owsiak twoja byle jakośc m.in chrońta jak chceta doprowadziła do zabójstwa adamowicza.Więc nie bądż taki mądry i nie lekceważ wulgaryzmów bo to nawoływanie do agresji a festiwal miał być pokojowy.Jesteś prowokatorem ., Plan jest taki. nawoływanie do agresji by władza zareagowała a pózniej udawać męczennika .Bo na męnczennika idzie wieksza kasa
Jacek
2021-07-31 18:25:29
Może trzeba popatrzeć na siebie a nie zarzucać innym. Te awantury zaczął Pis i są tego efekty. A jeśli są potrzebne przykłady wystarczy pani Jacyna i pan Matecki albo nasza wspaniała pani Pawłowicz
Wyborca bez hejtu
2021-07-31 18:20:55
Brawo Panie wojewodo, tutaj nie chodzi o poglądy polityczne, kwestie wiary, czy postrzeganie współczesnego świata. Tutaj chodzi o negację i potępienie języka nienawiści, który rozlewa się po naszym kraju jak niedawno szambo po Wiśle. A pan panie Owsiak, właśnie stracił kolejną osobę która kiedyś wspierała WOŚP i nie dam się już nabrać na pana słowa o miłości, przyjaźni, wolności, tolerancji, jedności. Oczywiście artysta ma prawo do wyrażania swoich wartości i poglądów, ale bez nienawiści i jadu.
Szczecinianie!
2021-07-31 18:19:48
jak długo mamy pozwalać, żeby degeneraci i targowica nam - Polakom pluła w twarz?
gbur
2021-07-31 18:15:39
To profesora Iwasiów /też ambasadorka Szczecina, nagradzana wieloma nagrodami za twórczość artystyczną tak jak i ten raper/ pierwsza krzyczała to hasło na ulicach Szczecina. Znalazło się wielu naśladowców, co świadczy o tym ,że nauczyciele akademiccy nadal są autorytetami dla młodych ludzi.
Beka z pisowcow
2021-07-31 18:00:13
Telefon od I Sekretarza Wojewódzkiej organizacji Partyjnej? Czy ten Sekretarz myśli, że już wrócił PRL? Może w jego świadomości TAK, ale nie w Naszej i nigdy nie wróci. Możesz mówić co tylko chcesz na pisdzielców, byle dobrze. Taka pisowska wolność wypowiedzi. Haha .
Ricardo Balon
2021-07-31 17:57:41
Owsiak jest kłamca i manipulantem doskonałym szkoda że jest bezkarny wyrzucić go z mojego powiatu Gryfice
Dzieci
2021-07-31 17:52:42
WOŚP polega na tym że dzieci zbierają na leczenie chorych dzieci. Teraz okazuje się że to zbiórka na imprezy gdzie sieje się nienawiść i podżega do przemocy. Jak można zdewastować nienawiścią takie ideały tylko Owsiak Łona i ich kamaryla tylko wie
Ojciec Inwestor
2021-07-31 17:49:53
Zbyszek to może zajmij się ciocią Jacyną ?
DK
2021-07-31 17:49:12
Typowe jak za PRL. Jak pierwszy sekretarz KW PZPR, a teraz KW PiS. Cenzury im sie chce. Juz niedlugo koniec TVN, potem pozamykaja inne stacje , redakcje gazet i odetna Polske od swiatowego internetu. Wraca stare, ktore skonczylo sie w 1989 tylko teraz w wydaniu bolszewicko-koscielnym.
Niech się wykaże
2021-07-31 17:40:00
Może zareaguje na paski w TV Kurski
Szczecinianin
2021-07-31 17:37:20
Do pierdla z nimi . Tym pseudo artystom we łbach się po przewracalo. Odciąć ta holote od dotacji . Nie zgadzam się żeby z moich podatków wspierać finansowo takie miernoty. Dosyć tego .
Ale urwał
2021-07-31 17:35:26
Szkoda, że nie reaguje, kiedy obraża się protestujące kobiety, kiedy bezpardonowo atakuje się polityków PO. Taki woziwoda.
Romek
2021-07-31 17:27:09
Bardzo dobra postawa wojewody Boguckiego. Nie chcemy " w tym województwie" jak to powiedział o naszej małej ojczyżnie Owsiak seansów nienawiści. Chlubimy się tym że Solidarność powstała na ziemi szczecińskiej i wyrzekaliśmy się przemocy nienawiąci i pogardy gdy obalaliśmy komunizm. Hejterzy powinni zostać ukazani społeczeństwu bo to mowa nienawiści i wykluczenia
Roman
2021-07-31 17:26:58
Jebać Owsiaka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ