Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Świąteczne jarmarki w centrum Szczecina, w Hali Odra i na Pogodnie

Data publikacji: 03 grudnia 2021 r. 07:33
Ostatnia aktualizacja: 03 grudnia 2021 r. 18:03
Świąteczne jarmarki w centrum Szczecina, w Hali Odra i na Pogodnie
Fot. Dariusz Gorajski  

Na niemal trzy tygodnie - od 3 aż do 22 grudnia - cztery place w samym sercu Szczecina zmienią się w bożonarodzeniową przestrzeń wypełnioną zapachami i smakami świąt. Już w piątek o godz. 14  otworzą się domki na alei kwiatowej, placach Adamowicza i Lotników oraz po raz pierwszy także na deptaku Bogusława.

Swoje punkty w tych miejscach będzie prowadziło osiemdziesięciu wystawców z naszego regionu. W świątecznym anturażu wypełnionym pachnącymi choinkami, kolorowymi lampkami unosić się będzie zapach przygotowywanego przez handlowców jadła: golonki w warzywach, kiełbasy leśniczego czy bigosu ze słodkiej kapusty. Popołudniowe spotkania w tej atmosferze może będzie odbyć także przy kubku grzanego wina. I oczywiście zrobić zakupy ozdób świątecznych wykonanych przez rękodzielników, ciast, pierników pachnących miodem, pierogów, wędlin, wędzonych ryb, kołaczy oraz upominków i prezentów - dzieła rąk lokalnych rzemieślników.

Atrakcje świątecznego jarmarku

Dla najmłodszych wystawiono wenecką karuzelę, która zabierze dzieci w wesołą podróż na saniach, koniach, reniferach.

- W weekendy na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego będą organizowane różne zabawy i warsztaty dla dzieci oraz spotkania z Mikołajem. Już od piątku zapraszamy na animacje, teatrzyki oraz koncerty - mówi Celina Wołosz z miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która jest organizatorem grudniowego jarmarku. - W tym roku pojawią się też punkty foto.

Już w piątek o godz. 18 na rozstawionej w okolicach pomnika Colleoniego scenie dzieci będą mogły obejrzeć spektakl „Komiczne święta", a na godz. 18 przewidziane jest spotkanie z Mikołajem. O godz. 20 - nie tylko dla najmłodszych, ale także starszych szczecinian - rozpocznie się 45-minutowy pokaz ognia. W sobotę od godz. 11 do 17 odbędą się świąteczne animacje dla dzieci z Grinchem i Cindy Lu
 a w godz. 16-17 do wspólnej fotografii zaprasza Mikołaj. Po godz. 18 placem Lotników zawładnie DJ Tatinek, który świątecznymi brzmieniami wypełni plac Lotników aż na cztery godziny. W sobotę warsztaty dla dzieci odbędą się również na deptaku Bogusława - między godz. 11 a 17 najmłodsi mogą tu zdobić bombki i pisać listy do świętego Mikołaja.

Pod znakiem animacji dla dzieci upłynie też niedziela - od 11 do 17 na pl. Lotników odbędzie się malowanie buziek, świąteczne zabawy muzyczne oraz (godz. 16-17) zdjęcia z Mikołajem i Śnieżynką. Niedzielny wieczór (godz. 19) uświetni zespół JACKPOT.  Także na deptaku Bogusława od godz. 11 do 17 można przyjść z dzieckiem na świąteczne warsztaty plastyczne.

Na zamku, Pogodnie i w Hali Odra

Czy tak duże wydarzenie, skupiające tylu gości, będzie bezpieczne w czasach pandemii? Organizatorzy liczą na rozsądek i odpowiedzialność szczecinian, dlatego w tym roku - inaczej niż w ubiegłym - dopuszczono możliwość konsumpcji na miejscu.

- Na wejściach do poszczególnych stref są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, będziemy także przypominać z radiowęzła o obowiązku noszenia maseczek na terenie jarmarku - stwierdza Celina Wołosz.  

Jarmark w centrum miasta to nie jedyne wydarzenie w świątecznym klimacie w Szczecinie. Od 10 do 12 grudnia świąteczne ozdoby, regionalne przysmaki lodowe rzeźby, karuzele i wspólne kolędowanie czekać będą na szczecinian i turystów na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Zamku Książąt Pomorskich. 4, 11 i 18  grudnia do bożonarodzeniowego marketu zaprasza Hala Odra, gdzie od 11 do 18 będzie można robić zakupy u sześćdziesięciu lokalnych wystawców. Świąteczny Jarmark Rękodzieła organizuje także Rada Osiedla Pogodno. Po prezenty i smaczne jadło od rzemieślników i rękodzielników zaprasza 14 grudnia w godz. 11-15 na plac im. Waleriana Pawłowskiego.

 (kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Naturalna selerkcja
2021-12-03 17:27:53
I tak powinna wyglądać rozumna walka z epidemią.Pozwólmy w sposób naturalny nabyć odporności a nie przez idiotyczne...wypłaszczanie i przeciąganie tego przez kolejne 2 lata.Jak widać w końcu rząd zrozumiał,że dotychczasowa polityka walki zdała się psu na budę-kompletnie się nie sprawdziła znaleźliśmy się w punkcie wyjścia po 2 latach biczowania i samo unicestwiania się. Każdy ma prawo wyboru i sam ocenia skalę ryzyka.Całkowite zatracenie się i histeria.
bieta
2021-12-03 14:12:39
Hurra ! W Szczecinie jestesmy bezpieczni , hulaj dusza, piekła nie ma !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA