Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Śledztwo zachodniopomorskiej KAS. Nielegalny hazard w 12 województwach

Data publikacji: 22 listopada 2023 r. 10:44
Ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2023 r. 10:57
Śledztwo zachodniopomorskiej KAS. Nielegalny hazard w 12 województwach
Fot. KAS  

Śledztwo prowadzone przez zachodniopomorską i dolnośląską Krajową Administrację Skarbową doprowadziło do zatrzymania 27 osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem. Grupa ta organizowała i prowadziła nielegalne gry hazardowe na terenie 12 województw.

Funkcjonariusze ustalili, że zorganizowaną grupą przestępczą zarządzał jeleniogórski przedsiębiorca, prezes spółek kapitałowych zajmujących się m.in. produkcją automatów do gier hazardowych i tworzeniem do nich oprogramowania.

- Nowe, wyprodukowane w Polsce automaty, były fikcyjnie zbywane do Europy i Afryki - o mechanizmie przestępstwa opowiada Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Faktycznie jednak wprowadzano je do obrotu na terenie Polski w lokalach, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Członkowie grupy zajmowali się przede wszystkim poszukiwaniem lokali nadających się do urządzania gier z wykorzystaniem automatów hazardowych, ich rozlokowaniem, podłączeniem i cykliczną zbiórką gotówki z automatów. Pieniądze przekazywali kierującemu zorganizowaną grupą przestępczą - relacjonuje rzeczniczka.

Z szacunków KAS wynika, że członkowie tej grupy na przestępczej działalności zyskali prawie 40 mln zł. O sposobie podziału korzyści decydował jej szef. Zastosowano wobec niego zabezpieczenie majątkowe na  łączną kwotę 12 mln zł.

Podejrzanym w tej sprawie przedstawiono w sumie ponad 2 tys. zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz organizowania na automatach nielegalnych gier hazardowych.

Wobec 22 podejrzanych prokurator zastosował m.in. zakaz wzajemnego kontaktowania się i zakaz opuszczania kraju. Pięciu zatrzymanych, w tym kierującego grupą, Sąd Rejonowy w Koszalinie na wniosek prokuratora aresztował na dwa miesiące. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Cały PiS
2023-11-22 15:25:34
Bo to nigdy nie chodziło o to żeby walczyć z hazardem, tylko żeby walczyć z tymi, którzy próbują przełamać monopol na rynku hazardowym, zagwarantowany przez państwo. Takie firmy jak sts, fortuna czy nawet lotto, też prowadzą działalność hazardową, tylko że mają na to błogosławieństwo państwa, a ci "przestępcy" nie mieli. Równi i równiejsi... a o kasynach w hotelach to nawet nie będę wspominać
Cały PiS
2023-11-22 12:48:16
Pisowskie rządy z Ziobro na czele najpierw zezwalają na produkcję urządzeń które służą tylko i wyłącznie do przestępstw a potem udają że walczą z przestępcami którzy wykorzystują te" legalnie wyprodukowane maszyny " do niby nielegalnej działalności.Tak wygląda cała rządząca mafia pisiwska. Oby tak nie było za kolejnej rządzącej mafii.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA