Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Skąd wieją wiatry? Politycy PiS i SP o aferze wiatrakowej

Data publikacji: 04 grudnia 2023 r. 15:43
Ostatnia aktualizacja: 06 grudnia 2023 r. 11:40
Skąd wieją wiatry? Politycy PiS i SP o aferze wiatrakowej
Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Suwerennej Polski informują o aferze wiatrakowej. Fot. Krzysztof Żurawski  

Odchodzący na ławkę opozycji politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Suwerennej Polski alarmują, że przepisy w sprawie lądowych farm wiatrowych są antyspołeczne oraz antyśrodowiskowe.

Podczas wspólnej konferencji prasowej posłów PiS oraz SP w Szczecinie krytykowano projekt złożony przez opozycję, a dotyczący odległości tzw. farm wiatrowych od rezerwatów przyrody i parków narodowych – według projektu ma on wynosić 300 metrów lub więcej. W przypadku budynków mieszkalnych odległość uzależniono od wielkości wiatraka i emitowanego przezeń hałasu. Minimum określone w projekcie to również 300 metrów, przy czym uzależnione byłoby np. od pobliskiej lokalizacji szpitali bądź placówek edukacyjnych. 

- W tym projekcie znosi się dotychczasowe wymagania związane z minimalną odległością co najmniej 700 metrów od zabudowań i pojawia się odległość 300 metrów. Pojawia się również zniesienie dotychczasowego ograniczenia farm wiatrowych w odległości dziesięciokrotności wysokości wiatraka od parków narodowych i rezerwatów – stwierdziła Małgorzata Golińska, Główny Konserwator Przyrody oraz wiceminister w resortach odpowiedzialnych za środowisko. – Ponadto projekt jest niebezpieczny w związku z zapewnieniem nam wszystkim bezpieczeństwa energetycznego, ponieważ znosi wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości obligatoryjne odsunięcie farm wiatrowych od sieci najbliższych napięć. Zniesienie tego ograniczenia spowoduje zagrożenie dla systemu energetycznego.

Zdaniem uczestników konferencji, co mocno akcentowano, pominięto prawo społeczności lokalnych do współdecydowania o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach.

Za premierem Mateuszem Morawieckim wskazywano również, że w nowelizacji przepisów widać lobbing interesów zagranicznych. – Bo albo było tak, że podpisano coś, czego nie czytali, albo było tak, że uczestniczyli w pisaniu tej ustawy - stwierdził poseł Zbigniew Bogucki, były wojewoda zachodniopomorski. – W każdym przypadku mamy do czynienia z pierwszą aferą, aferą wiatrakową panów Tuska i Hołowni. ©℗

 Krzysztof Żurawski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@@Piotr
2023-12-07 14:02:56
Gościu, ty masz problemy ze skalą chyba. To o czym PiSzesz, to były ledwo lokalne proteściki, jakie za pisu odbywały się praktycznie codziennie. Pokaż mi chociaż jeden ogólnokrajowy protest wykraczający poza jedną branżę za czasów PO, bo za PiSu ich nie brakowało. Żaden rząd we współczesnej historii Polski nie był tak bardzo znienawidzony przez Polaków jak PiS. PiSzesz o nauczycielach, niepełnosprawnych czy lekarzach, jakby za pisu te same grupy nie protestowały hipokryto. PiSowskie zakłamanie
Piotr
2023-12-06 22:49:51
Zadnych większych protestow za PO- SZOK! Strzelanie do gorników , budowniczy dróg na euro 2012! Nie zapłacone tysiące faktur! Białe miasteczka pod sejmem! Strajk nauczycieli! Protest niepełnosprawnych w Sejmie za PO, młodzież- protest ACTA! Nic nie pamietacie? Nic?
@Piotr
2023-12-06 18:28:41
Pisowskość to nienormalność. To rząd Kaczyńskiego został obalony przez niezadowoloną ludność, nie przypominam sobie żadnych większych protestów za PO.
@@@@@mieciu
2023-12-06 18:24:38
Jakich producentach? To ty manipulujesz i odwracasz kota ogonem. Z branży wiatrowej żyją tysiące mieszkańców naszego regionu. Już ci @Stary wytłumaczył kto i co gdzie stawiał ale wątpię ze to do ciebie dotrze. W Polsce nie mamy też producentów samochodów, to co mamy zabronić sprowadzania samochodów do Polski? "Bo Niemiec zarobi"? Średniowieczne myślenie, typowe dla pisowców
Piotr
2023-12-06 10:43:47
Ustawa o wiatrakach tylko na chwilę niby zostala zdjeta! Bedzie podjeta za rzadu tuska! Ktory cała Polskę odda w łapy niemiec i brukseli i nas zniszczy! Wegiel to PIS bronilo i broni a to tusk strzelał do gorników! Zapomnieliscie? Krotka pamieć?
Stary
2023-12-06 09:43:54
O wyborze turbiny decyduje inwestor. Pierwszy wiatrak w zachodniopomorskim postawiono w Nowogardzie. Turbina firmy Vestas. Inwestorem było miasto, a realizacja jest dziełem szczecińskiej firmy EPA. Potem postawiono fermy Zagórze i Jagniątkowo. Też realizacja firmy EPA. Inwestorem byli Duńczycy. Vestas ma siedzibę w Szczecinie przy Bramie Portowej. Orlen też jest właścicielem ferm wiatrowych. Głównie Vestasa.
Stary
2023-12-06 09:34:03
Węgiel nie może być źródłem taniej energii. W kraju jest wydobywany z coraz większej głębokości. To zwiększa koszty. Liczba ofiar wypadków nawet w ostatnim miesiącu jest przerażająca. Zwłoki górników z Zofiówki wydobyto po roku. Trzeba też uwzględnić że mamy rynek konkurencyjny. Elektrownia Łaziska dostaje węgiel niemal wprost z kopalni. Dolna Odra musi płacić za transport koleją. Kiedyś dostarczano nawet barkami Żeglugi na Odrze. EL. Kozienice ma blisko do Bogdanki, ale węgiel zasiarczony.
Darek
2023-12-06 08:10:14
Przewodniczący Donald Tusk podjął decyzję o wycofaniu zmian w ustawie dotyczącej elektrowni wiatrowych więc temat jest zamknięty.
@Piotr
2023-12-06 08:02:34
Prawo to było łamane notorycznie przez 8 lat, nie mówiąc już o całkowitym podporządkowaniu mediów jak w Korei Pn., prokuratury, sądów i kuratoriów. Naród niedawno już stał na ulicy, aby pokazać ostatecznie środkowego palca pseudopatriotom z narodowego socjalizmu i podeptać ich bzdurne „referendum”. Naród wyszedł na ulice cywilizowanie i masowo i zarządził powrót europejskiej normalności. Teraz jeszcze naród musi rozliczyć aparatczyków, co uwstecznili i okradli kraj!
taka prawda
2023-12-06 07:55:28
PiS jest gorszy niż komuna, niż zaraza.
Wiatraki
2023-12-06 00:50:06
Wiatraki powinne być stawiane w min odległości od zabudowań ponad 700m bo 300 m to idiotyzm.Np w Niemczech min odległości to 1000 m od zabudowań.Jezeli chodzi o porównanie wiatraki a biogazownie to mimo wszystko wiatraki są mniej uciazliwe dla mieszkańców
A.
2023-12-05 23:47:52
Panie Matecki, dlaczego pan nie drążył tematu zatrutej Odry z takim samym nadęciem? Młody pan jest, ale myślenie ma pan średniowieczne, myśli pan czasami o przyszłości swoich potomnych? Co zostawicie w spuściźnie następnym pokoleniom. Tylko wam w głowie ten kopcący węgiel, a przez to rycie pod ziemią Polska na południu powoli się zapada. Myślicie trochę o przyszłości, czy kasa i żądza władzy już wam całkowicie mózgi rozmiękczyła?
@Guzik
2023-12-05 22:43:09
Boże! Jakie ty masz człowieku deficyty wiedzy, to aż ręce opadają. PiS zamknął (zniszczył) więcej kopalni niż PO. Obie te partie działają przeciw polskiemu interesowi z inspiracji Berlina (Brukseli). Węgiel jest potrzebny przede wszystkim polskiej gospodarce jako źródło taniej energii. Ty zrozumiesz to dopiero w połowie przyszłego roku jak po wyborach uwolnione zostaną ceny energii i w zimie jak tyłek będzie przymarzał ci do krzesła. Moźesz też mieć problem z pracą jak padną polskie zakłady.
Piotr
2023-12-05 22:17:28
POwcy- wy sie niczego nie nauczyliscie!tylko nienawiść Was żywi! Juz zapomnieliście słów waszego guru tuska? Polskość to nienormalność! Czas taki przyjdzie i to juz niedługo ze naród wyjdzie na uluce i zmiecie was raz na zawsze za łamanie prawa,które chcecie czynić. A jesli zaczniecie to ono obróci sie przeciw wam ze zdwojoną siłą!
Bj
2023-12-05 22:06:01
Dojczland, dojczland.... Teraz mają swoich w Polsce.
Guzik
2023-12-05 20:59:05
Jakie wiatraki ???? Pisowcy to tylko wyngiel uznają. Jarosława kazała to piso sługusy znowu rzeczywistość zaklinają, dramat , dobrze że to ostatnia kadencja tej anty organizacji
@ MCI
2023-12-05 20:40:31
A Witek mówi to Panu coś? ... kontrowersyjne reasumpcje głosowań oraz ograniczanie posłom opozycji możliwości zabierania głosu. Jedną z najbardziej krytykowanych decyzji Witek było zarządzenie powtórnego głosowania, które unieważniło uchwaloną wcześniej przez Sejm kilkutygodniową przerwę w obradach dotyczących m.in. lex TVN...
MCI
2023-12-05 19:22:05
Szymon Hołownia na razie robi show, nagrywając filmiki w Sejmie, organizując konferencje prasowe, wdając się w utarczki słowne z oponentami z PiS i objeżdżając licea. Wszystko super, tylko nie na tym polega tak naprawdę praca marszałka Sejmu. Prawdziwe testy dopiero przed nim - jeśli jakąś miarą podejścia do legislacji jest ustawa wiatrakowa, to Polska 2050 popełniła katastrofalne błędy jeszcze przed przejęciem kawałka koalicyjnego tortu.
do@ mieciu
2023-12-05 18:33:13
No i kolejna próba odwrócenia uwagi , jak niszczone są dokumenty ze złodziejskich 8 lat PISu nie została podjęta , co szkoda widać to po minie szałabawy na zdjęciu ... Za twarz i przed oblicze obiektywnej i niepisowskiej Temidy !! To was czeka !!
@@@@mieciu
2023-12-05 18:19:21
Spoko, rozumiem, posypała się narracja o polskich producentach turbin i teraz do grona polskich firm z branży wiatrowej doliczysz panią ze stacji benzynowej bo sprzedały kawę tym co wiatraki transportują. Ile metrów od domu masz farmę wiatrową? Ja mam ok 500m i wiem jaki jest hałas (to nie jest pracująca lodówka jak kłamią propagandyści) o efekcie stroboskopowym też nie ma nic w ustawie... Stawiajcie sobie wiatraki przy własnych domach, nie chcę waszego prądu.
@ mieciu
2023-12-05 16:18:28
👍 Klasyczny lobbing na rzecz niemieckich firm. Czas się odwdzięczyć za pomoc w odsunięciu pisu od władzy.
UKS
2023-12-05 15:37:06
Panie redaktorze czy Lasy Państwowe jeszcze matołeckiemu płacą? Czy kiedy dostał kopa do Sejmu to z lasów dostał sutą odprawę? Jak to wygląda. Może Kurier się zajmie zliczeniem wszystkich odpraw wypłaconych zachodniopomorskim kacykom z instytucji państwowych, spółek skarbu państwa i firm zależnych od władzy. Jest to kilkaset osób w województwie. To naprawdę mogłoby być kilka wydań gazety sprzedanych z godziwym zyskiem. Przecież pis i orlen redakcji nic nie da bo gdyby chciał to by Kurier kupił
@@@mieciu
2023-12-05 15:10:12
Czy w branży wiatrowej mają znaczenie tylko producenci turbin? Jeśli nie, to po co manipulujesz? Poza producentami turbin, jest wiele firm pracujących przy stawianiu farm wiatrowych, w tym firmy instalacyjne i budowlane, które często są polskie lub są polsko-zagranicznymi spółkami. I nie, wcale nie tylko niemcy są w tej branży. Ktoś poniżej wymienia mi. Vestas, który jest firmą duńską, w samym Szczecinie zatrudniającą kilkaset osób tzw back-office i kolejnych kilkaset pracujących w plenerze
Wojtek
2023-12-05 14:47:45
To był tylko projekt, który podlegałby dyskusji parlamentarnej. Poczekajmy, za chwilę prawdziwe afery, z zatwierdzonymi głupkowatymi ustawami i wielką liczbą pieniędzy polskich podatników, wydawanych na prawo i lewo przez ostatnie 8 lat przez różnych przygłupów.
@Do PiS
2023-12-05 13:11:17
Chcesz wiatrak 300m od domu? Nie zabronię ci, bo uważam, że chcącemu nie dzieje się krzywda, ale obejrzyj sobie jeszcze tę relację. Pochodzi z tvn, a więc źródła któremu na pewno ufasz https://twitter.com/stopnwo33/status/1730926251399885172
Karol
2023-12-05 11:56:11
PIS-owcy już szukają, już węszą jak by tu rozkręcić kolejną aferę i co najważniejsze odwrócić uwagę o swoich poczynań które już niebawem ujrzą światło dzienne i worki z aferami się wyleją. A przez te 8 ostatnich lat tych worków nazbierało się pod sam sufit.
Stary
2023-12-05 11:06:01
A jest tam były poseł co kierował podkomisją sejmową? Prawie 40 tysięcy za to zebrała się trzy razy
Karol
2023-12-05 10:28:50
Jak to skąd wieją? Zza Odry, napędza żagle niemieckich interesów. To dopiero początek. Prawdziwe zaorywanie polskiej gospodarki zacznie się jak powstanie nowy "demokratyczny" rząd.
Ciekawy
2023-12-05 09:34:36
Pamiętacie aferę hazardową ? Teraz z wiatrakami jest tak samo. Simensowi i Niemcom zależy na interesach i chcą pozbyć się swojego złomu :-(
Kurierze drogi
2023-12-05 08:20:34
Czy długo jeszcze będziecie te nędzne podrygi przegranych? Dajcie nam wreszcie odetchnąć od tych twarzy i głupot, które z pseudopatriotycznym, narodowym i katolickim zawzięciem wygadują!
lex kloska
2023-12-05 07:48:26
zerowy vat , wakacje kredytowe,zamrożenie cen energii.zamiast tego jest TS dla glapińskiego,wiatraki no i hołownie który uwielbia marsza łka hołownię i komisje śledcze . czy ta nowa większośc coś ma dla zwykłych ludzi . Nowa ustawa łączona wiatraki z zamrożeniem cen. zapewnia tylko te ceny do czerwca 2024 i eliminuje małe firmy z tej ulgi.W sejmie leży projekt pisu ale hołownia zamroził.
@@mieciu
2023-12-05 00:32:51
Podaj nazwy polskich producentów turbin wiatrowych - generatory, przekładnie, łopaty itd - sprawdzamy eksperta branży...
fin
2023-12-04 23:59:46
Przecież nie ogłoszono przetagu na wykonawcę , na dostawcę .....Coś się rusza w Szczecinie , firma Vestas jest Duńska , nikt nie jest pewny kto , co i za ile
jan
2023-12-04 22:55:25
Płonie wiatrak płonie, Wiatr sieje po włoskach Z papierosem w ręku, Stoi sobie Kloska. By ratować Simens, Niszczyć to co polskie, Rozpierdzieli wszystko, Orlen i NBP z wojskiem! Niemiec kazał z żydem, Postawić w ruinę, Polskę mą kochaną, Przekleństwa pominę.
jamjurek
2023-12-04 22:01:53
Znowu muszę patrzeć na tego bilborda , no wybacz kurierze ale to duże przegięcie
Uwaga
2023-12-04 21:05:42
PiS reprezentuje lobby węglowe i od nich bierze pieniądze. Trują nas wspólnie.
Dawidek
2023-12-04 20:59:35
ten Daruś Matecki to dobrze by wyglądał w sutannie___a jakie by miał branie ciastek niu niu :)
Piotr
2023-12-04 20:52:56
https://energetyka24.com/klimat/wiadomosci/ke-zabiera-glos-ws-smieci-z-niemiec-naruszono-zobowiazania-panstwa-czlonkowskiego KE zabiera głos ws. śmieci z Niemiec. „Naruszono zobowiązania państwa członkowskiego”
Piotr
2023-12-04 20:48:39
Nadal ogladajcie antypolską tvn i wszystko co jest zwiazane z tvn! Dziś swa klasę pokazali na bryfingu z Premierem! Ani jednego słowa o tej ustawie wiatrakowej dziennikarze tvnu nie zadali.... w tej telewizji... również ani jednego słowa o tej ustawie uwłaszczającej Polaków w tym rolników!!
@mieciu
2023-12-04 20:42:41
Gadasz bzdury i ewidentnie nie masz pojęcia o branży wiatrowej. W Polsce Siemens nie ma nawet kilku procent rynku, dominują inne firmy, w tym polskie i (kto zaskoczony?) izraelskie. Części od wiatraków siemensa nie znalazłyby tu za wiele zastosowania ponieważ są niekompatybilne ze zdecydowaną większością zainstalowanych w Polsce turbin. Wasz czas pisiorki się skończył i nikogo wasze ujadanie już nie obchodzi. Psy szczekają, karawana jedzie dalej
Myśl
2023-12-04 20:42:03
Nowa koalicja się potyka, bo naśladuje procedowanie 'na skróty' wykorzystywane masowo przez dotychczasową władzę. Takie dokładki do różnych ustaw i projektów nibyposelskich, często absurdalne serwowano nam w sejmie przez ostatnie 8 lat. Przegłosowywane były bez jakichkolwiek konsultacji. Nowa koalicja miała wprowadzić lepsze standardy, a to jest powtórka. Projekt ustawy 'wiatrakowej' trzeba wydzielić i procedować przy szerokich konsultacjach, a na ustawę o cenach energii elektr. czas najwyższy.
@Piotr
2023-12-04 20:38:15
Kłamiesz dareczku. Za czasów pisu do Polski wjechało kilkakrotnie więcej śmieci niz za po: https://konkret24.tvn24.pl/polska/odpady-miliony-ton-niemieckich-smieci-w-czasach-po-za-rzadow-pis-przybylo-ich-wiecej-st7272506
Jedni i drudzy
2023-12-04 20:37:57
są siebie warci. PiS oszukał w sprawie zasady 10h, a PO z przystawkami chce wiatraki wstawiać ludziom na podwórka i jeszcze ich wywłaszczać. To niebywały skandal i zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Wiartraki to również zagrożenie dla systemu elekrtroenergetycznego i źródło drogiego prądu. Przypominam durniom, że aby wiatraki mogły w ogóle zaistnieć trzeba było je dotować "zielonymi" certyfikatatami, a potem zamordować węgiel ETS.Ceny dostrzeżecie w II poł.2024 po wyborach do EU i samorządowych
@@matołecki
2023-12-04 20:32:27
Darek, nie komentuj po pijaku bo bredzisz!
Piotr
2023-12-04 20:21:39
Łopaty kompozytowe trzeba utylizować i te koszty utylizacji Niemcy chcą rękami tuska na Polskę przerzucić. A tych łopat są miliony.
@I w końcu...
2023-12-04 20:14:54
Dlaczego nie postawisz sobie wiatraka przed domem?
Do wyznawców SP,Pis
2023-12-04 20:09:55
Nie ma żadnej ustawy wiatrakowej , to raz . Rządzi nadal PIS to dwa.Jest tylko projekt ustawy , który przejdzie przez komisje sejmowe oraz trójstronną , gdzie zaproszeni będą członkowie społeczeństwa ( nie tak jak za PIS bez dyskusji i głosowanie ) . Na tym polega sztuka demokracji w środku Europy...
Sztandar wyprowadzić
2023-12-04 20:06:15
Jeszcze tylko tydzień.
Stary
2023-12-04 20:03:29
Czy ta ekipa ze zdjęcia może szczerze odpowiedzieć, kto ponosi odpowiedzialność za 2 miliardy zmarnowane bezpowrotnie na budowę El. Ostrołęka? Czy ktoś za to odpowie? Czy za budowanie promu w Szczecinie ktoś odpowie? A za pieniądze zabrane ENERDZE i ENEI na budowę samochodu elektrycznego kto odpowie? Po co CPK w sytuacji konfliktu z Rosją? Kierunek wschodni zablokowany na dziesiątki lat. Lotnisko im. Willi Brandta oddano z opóźnieniem kilkunastu lat. My nie będziemy lepsi
Robert
2023-12-04 19:45:34
Ile wiatraków powstało w ostatnich 8 latach ?
Pawson 76
2023-12-04 19:44:41
Banda nieudaczników i niemieckich podnóżków już włazi szwabom w odbyt, przecież długi trzeba oddać...... naprawdę tylko wybitni idioci mogli głosować na PO
I w końcu...
2023-12-04 19:33:15
Koniec z węglem, do którego całe pokolenia dopłacają. Gdyby m.in. nie ten koleś z wysokim czołem wstrzymał wiatraki 8 lat temu to nie trzeba by było mrozić cen i obawiać się wysokich kosztów. Panie Matecki czy ma Pan w domu piec kaflowy i nosi pań codziennie z piwnicy 7 węglarek węgla żeby mieć ciepło w domu??
Stary
2023-12-04 19:31:22
Cytat: " ponieważ znosi wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości obligatoryjne odsunięcie farm wiatrowych od sieci najbliższych napięć". Może Autor wyjaśni o co chodzi? Przy okazji łopaty śmigieł są kompozytowe i nie są złomem. Może na tablecie zobaczymy dokumenty TW Michu i dowiemy się kto to jest?
@Franio
2023-12-04 19:28:54
a może napisze Pan coś merytorycznego i do tematu tej ustawy a nie wyświechtane hasełka.
Alex
2023-12-04 19:27:34
Matecki, sam jesteś jedną wielką chodząca aferą.
Oj tam, oj tam
2023-12-04 19:26:56
- zasada śp. Leppera; - jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi, czyli "kasa misiu, kasa". Bez "kasiory" to mój śwagier nie napisze jednego zdania, a w tym wypadku(?) należy wołać; autor, autor....!
Piotr
2023-12-04 19:22:33
Smieci z Niemiec sciagał rzad PO, Tuska! Prosze nie klamac! To rzad PIS zmusil na forum unii i Sadu unii do zabrania smieci niemieckich z Polski przez Niemcy . Ale rzad tuska to zatrzyma i te niemieckie smieci bedą w Polsce a będą sciagane następne jak stare smigła do wiatraków!
Zdjęcie konia
2023-12-04 19:10:55
Znikajcie pisowskie zmory i nie wracajcie już nigdy. W 8 lat zniszczyliście Polskę.
Antypolskie prawo
2023-12-04 18:59:30
Posłowie wnioskodawcy kompletnie ignorują negatywne stanowisko Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w sprawie farm wiatrowych. Zignorowali polską normę PN-Z-01338:2010 i kwiatową normę ISO 7196:1995 a także wiele innych norm. W praktyce ten projekt jest zdradą polskiego interesu narodowego i bezpośrednio zagraża życiu i zdrowiu Polaków.
mieciu
2023-12-04 18:57:43
ha ha Siemens mający 4,5 miliarda euro długu, będący już kolejny raz bankrutem wciska do polski swój złom pod pozorem części z których będzie stawiał wiatraki .Następnie będzie odsprzedawał energie nam ,i jeszcze będziemy mu płacić za serwis złomu a tym czasem w niemczech w miejsce złomu postawią nowiutkie wiatraczki .Tak się kręci utylizacja i biznes . Dziwnym trafem brukselka dała nam 5 miliardów euro z przeznaczeniem na energetykę. no ale myślenie boli platfusków
Paweł
2023-12-04 18:49:43
Niech PiS najpierw rozliczy się ze swoich afer: kopertowej, wizowej, Pegasusa.
@matołecki
2023-12-04 18:28:36
no nieeee ,no pewnie byś był szczęśliwy jak byś oglądał 24h ukrytego krzyworyjego gejusia i folksdojcza którzy mają cię w czterech literach. po co wchodzisz na ten portal onuco
@Do PiS
2023-12-04 18:23:21
zabawny jesteś .Teraz będziesz miał i warsztat i kilka wiatraków w ogródku
Piotr
2023-12-04 18:10:58
To przepisy lobbystyczne! I jeszcze w tej ustawie zapisano iz ceny energii dla domostw mają byc obnizone tylko na .... pół roku! Ale nie dla firm duzych i małych! Wiec wszystko natychmiast zdrożeje z dniem 1 stycznia plus podniesienie vatu na żywność tez z dniem 1 stycznia! Aaa nie bedzie kwoty wolnej 60tys zł wolnej od podatku. Ani w przyszlym roku ani nigdy! Kłamstwo wyborcze!
Piotr
2023-12-04 18:06:23
W przyszłym roku Niemcy muszą zutylizować 12 milionow smigieł do wiatrakow i ten złom ma trafic do Polski jako... części zamienne do nieistniejacych jeszcze wiatrakow a gdyby ich w PL byly miliony to byłyby bezuzyteczne! Bo tak ogromnej ilosci nie da się podłaczyć do sieci energetycznej. To ustawa dla Niemców! I jeszcze te bardzo bliskie odleglosci od domow, szkół, przedszkoli , szpitali! Po co! Aby ich miliony poustawiać mimo iz nie beda dzialac a po to aby złom z Niemiec trafił do Polski!
ZENEK
2023-12-04 17:44:55
Dlaczego politycy poPISu nie alarmowali w chwili zatrucia rzeki ODRY? Kiedy dowiemy się kto dokonał tego czynu? Pewnie była to jakaś firma PISowska bo zamieciono sprawę pod dywan i teraz pozują do zdjęcia z uśmiechem .
Jurek
2023-12-04 17:41:49
Dlaczego aż tylu posłów podąża za Tuskiem, w przepaść? Kiedy się zreflektują?
;/
2023-12-04 17:39:41
Swiadomie od 8 lat blokuja rozwoj OZE,wiatrakow itd. zeby sprowadzac ruski węgiel taka prawda ! narodowym socjalistom blisko do ruskich
Jaskulski Podpisał
2023-12-04 17:38:49
młody jaskulski podpisł by ustawa była procdowana. a mówił że nie podpisał dopiero dziennikarz pokazał mu pismo.Młody już w sejmie kłamie .Simenns musi utylizować złom .Autor ustawy nieznany , hołownia przerzuca się z PO ,skoro nie ma autora a każdy spychA ODPOWIEDZIALNOŚC tzn że ustawa jest fatalna , chcieli nią obarczyć prezydenta .a projekt ustawy obniżający ceny za energię leży u hołowni w zamrażalce.
On
2023-12-04 17:37:27
Po wpisach widać, że ograniczenie umyslowe wielbicieli dotychczasowej opozycji jest zatrważające. Już niedługo obudzicie się z ręką w nocniku i bedziecie beczeć, tak jak pewien celebryta, ale będzie już za późno.
@Piotr
2023-12-04 17:32:51
Akurat śmieci z niemiec to nam pis naściągał i nie poniósł żadnej konsekwencji. Tak sie składa że Siemens sie zwija na niemieckim rynku i nie ma za wiele do powiedzenia. Jego miejsce zajmują inne firmy, które mają w Polsce swoje prężne oddziały i fabryki, więc liberalizacja prawa wiatrakowego, to nowe miejsca dobrze płatnej pracy dla Polaków. Nie zdajesz sprawy jak wiele ludzi w Szczecinie pracuje w branży wiatrowej. Wy w pisie to byście chętnie wszystko zamknęli, na czym wasi nie trzymają łap
Edmund
2023-12-04 17:18:42
Zapomnieli o "aferze ośmiorniczkowej"za 30 zł i o tym ze dwóch ludzi rozmawialo sobie na cmentarzu
Piotr
2023-12-04 17:14:09
Ludzie, jak wy nic nie rozumiecie! W tej ustawie chodzi aby zlom z Niemiec z Siemensa trafily do Polski jako części zamienne do wiatraków! A ogrom ich w Polsce to tragedia dla energetyki! Bo nie da sie ich włączyć w linie energetyczne! To ustawa dla Niemiec nie dla Polski! A 300m od domów to ogromny szum w dzień i w nocy! No i jeszcze wywlaszczenie rolniķów z ich kawałków pól.
Barbara
2023-12-04 17:07:59
poseł Matecki niestety bardzo niewiarygodna postać, więc nie można brać poważnie wypowiedzi tego pana. A była szansa na przywrócenie równowagi mocy w pana poczynaniach i można było zrobić ten kurs tramwajarza z pożytkiem dla naszego miasta. Lenistwo czy strach wzięło górę?
Franio
2023-12-04 16:53:05
PISiorstwo ze zdjęcia dobrze wie i rozumie, że nie ma i nie było żadnej afery wiatrakowej... ale uparcie wmawia Polkom i Polakom jakieś wymyślone afery i jak zwykle tą samą techniką wypracowaną przez 8 ostatnich lat... skłócić naród podzielić i napuścić na siebie... lepiej podziękujcie Brudzińskiemu za przegrane wybory!
Do PiS
2023-12-04 16:10:08
Za wieloletnie dopłacanie do górnictwa można było postawić kilka elektrowni atomowych i byłby spokój. Jakoś nie słyszę żeby jakieś elektrownie atomowe w Europie wylatywały w powietrze, obojętnie czy budowane przez Amerykanów czy przez Ruskich. 300 metrów od domu mam zakład samochodowy i smrodzi w nocy szmatami palonymi z olejem. W dzień słychać "grzanie silników" i tuningi. Wybaczcie pisowcy ja wolę wiatrak 300 metrów od domu niż warsztat i palenie nocą czym się da.
Haha
2023-12-04 16:06:32
Nie ma żadnej afery wiatrakowej. Pisiorstwo niech się lepiej znacznie pakować i zwalnia zajmowane gabinety.
Aaa
2023-12-04 15:59:49
Nie są u władzy i już wymyślają a sami mówili energia odnawialna śmieszny ten Matecki
Oze
2023-12-04 15:51:53
Nad tym projektem można dyskutować i go krytykować, a nie jak za czasów pisiorów był dawany posłom 5 minut przed posiedzeniem komisji i dyskusji nie było. Kumacie to Bogucki i łysy?
matołecki
2023-12-04 15:48:22
A mieliśmy już nadzieję że po dostaniu się do sejmu, nie będziemy musieli oglądać tej zakazanej facjaty w lokalnych mediach. Jak widać redaktor kuriera jest chyba zakochany w puciatym matołeckim, bo nie ma tygodnia żeby jego gęba nie zerkała z głównej strony tego portalu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA