Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Majówka kolorowej alei

Data publikacji: 30 kwietnia 2016 r. 15:44
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Majówka kolorowej alei
 

To nie jest już tylko betonem zdławiona aleja, ale przede wszystkim deptak w sercu miasta, przy którym właśnie teraz rozkwita kolejnych 100 tysięcy wiosennych kwiatów: tulipanów i narcyzów. To też nieformalna szczecińska scena plenerowa, na której przez cały bieżący rok będą się odbywały różnorodne wydarzenia artystyczno-edukacyjne. Najbliższe - to majówka w Święto Konstytucji 3 maja.

Kwiatowe kobierce rozkwitają wokół pni drzew dawnej alei kwiatowej na wzór holenderskich ogrodów królewskich. Na ich tle czeka szczecinian niespodzianka: zostaną ustawione stoliki, przy których dzieci i młodzież, pod opieką członków Akademii Seniora i opiekunów Świetlic Środowiskowych, będą wykonywać dowolną techniką polskie symbole narodowe. Obok rozgrywać się będzie inscenizacja teatralna z udziałem grupy rekonstrukcyjnej oraz koncert artystów i zespołów amatorskich mających w repertuarze okazjonalne, patriotyczne pieśni i utwory muzyczne. Wystąpią m.in. uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia (ART. BAND i duet fagotowy), Srebrzyści Akordeoniści z gościnnym udziałem wokalistów i wokalistek, Chór Miriam i Chór Kombatanta.

To warto nie tylko zobaczyć, posłuchać, ale też włączyć się w nurt owej plenerowej majówki, firmowanej przez "Kolorową Aleję". To nazwa dla miejskiego projektu, a właściwie...

- Cykl wydarzeń artystyczno-edukacyjnych, dziesiątki tysięcy krokusów, kwiatowe wieże i sezonowe instalacje florystyczne. To tylko część działań realizowanych w ramach projektu „Kolorowa Aleja”. Jego zadaniem jest wykorzystanie potencjału dawnej szczecińskiej alei kwiatowej. Po Eko Wielkanocy i zielonym evencie Miasto Ogród, to będzie trzecie wydarzenie tym w cyklu. Mowa o "Święcie Konstytucji 3 maja", jakie dla szczecinian przygotuje Dom Kultury "Słowianin" we współpracy z Międzynarodowymi Targami Szczecińskimi, Klubem 12. Dywizji Zmechanizowanej i Instytutem Pamięci Narodowej - precyzuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik żeglugi Szczecińskiej. - Wydarzenie będzie miało charakter warsztatów. Ich celem będzie kształtowanie identyfikacji z ojczyzną, pielęgnacja tradycji obywatelskich, przybliżenie historii polskich symboli narodowych oraz rozwijanie umiejętności plastycznych przy wykonywaniu różnymi technikami godła i flagi państwowej. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć także w warsztatach pisania wierszy.

Nowy duch w dawnej al. kwiatowej? Już w przyszły wtorek (3 maja) - od godz. 12 do 17.

(an)
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dyletant
2016-04-30 21:30:39
Fakt, tłumy takie, że przejść nie można. Dalej zaklinajcie rzeczywistość. TA ALEJA UMARŁA!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA