piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Majówka kolorowej alei

Majówka kolorowej alei

Majówka kolorowej alei
Data publikacji: 2016-04-30 15:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1245 131319

To nie jest już tylko betonem zdławiona aleja, ale przede wszystkim deptak w sercu miasta, przy którym właśnie teraz rozkwita kolejnych 100 tysięcy wiosennych kwiatów: tulipanów i narcyzów. To też nieformalna szczecińska scena plenerowa, na której przez cały bieżący rok będą się odbywały różnorodne wydarzenia artystyczno-edukacyjne. Najbliższe - to majówka w Święto Konstytucji 3 maja.

Kwiatowe kobierce rozkwitają wokół pni drzew dawnej alei kwiatowej na wzór holenderskich ogrodów królewskich. Na ich tle czeka szczecinian niespodzianka: zostaną ustawione stoliki, przy których dzieci i młodzież, pod opieką członków Akademii Seniora i opiekunów Świetlic Środowiskowych, będą wykonywać dowolną techniką polskie symbole narodowe. Obok rozgrywać się będzie inscenizacja teatralna z udziałem grupy rekonstrukcyjnej oraz koncert artystów i zespołów amatorskich mających w repertuarze okazjonalne, patriotyczne pieśni i utwory muzyczne. Wystąpią m.in. uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia (ART. BAND i duet fagotowy), Srebrzyści Akordeoniści z gościnnym udziałem wokalistów i wokalistek, Chór Miriam i Chór Kombatanta.

To warto nie tylko zobaczyć, posłuchać, ale też włączyć się w nurt owej plenerowej majówki, firmowanej przez "Kolorową Aleję". To nazwa dla miejskiego projektu, a właściwie...

- Cykl wydarzeń artystyczno-edukacyjnych, dziesiątki tysięcy krokusów, kwiatowe wieże i sezonowe instalacje florystyczne. To tylko część działań realizowanych w ramach projektu „Kolorowa Aleja”. Jego zadaniem jest wykorzystanie potencjału dawnej szczecińskiej alei kwiatowej. Po Eko Wielkanocy i zielonym evencie Miasto Ogród, to będzie trzecie wydarzenie tym w cyklu. Mowa o "Święcie Konstytucji 3 maja", jakie dla szczecinian przygotuje Dom Kultury "Słowianin" we współpracy z Międzynarodowymi Targami Szczecińskimi, Klubem 12. Dywizji Zmechanizowanej i Instytutem Pamięci Narodowej - precyzuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik żeglugi Szczecińskiej. - Wydarzenie będzie miało charakter warsztatów. Ich celem będzie kształtowanie identyfikacji z ojczyzną, pielęgnacja tradycji obywatelskich, przybliżenie historii polskich symboli narodowych oraz rozwijanie umiejętności plastycznych przy wykonywaniu różnymi technikami godła i flagi państwowej. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć także w warsztatach pisania wierszy.

Nowy duch w dawnej al. kwiatowej? Już w przyszły wtorek (3 maja) - od godz. 12 do 17.

(an)
 

Komentarze

Dyletant
Fakt, tłumy takie, że przejść nie można. Dalej zaklinajcie rzeczywistość. TA ALEJA UMARŁA!!!
2016-04-30 21:30:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie