Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Laureaci konkursów z nagrodami. Gala w kuratorium [GALERIA]

Data publikacji: 04 grudnia 2023 r. 13:54
Ostatnia aktualizacja: 04 grudnia 2023 r. 13:59
Laureaci konkursów z nagrodami. Gala w kuratorium
Fot. Ryszard Pakieser  

Sala Rycerska Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie zapełniła się w poniedziałek 4 grudnia wyjątkowymi gośćmi z równie wyjątkowej okazji - Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty podsumowało tegoroczne konkursy. Uczniowie zachodniopomorskich szkół odebrali nagrody i wyróżnienia za udział w przedsięwzięciach zainicjowanych przez kuratorium.

Wręczono nagrody 15 laureatom konkursu fotograficznego „Piękno detalu, perły architektoniczne”. Jak co roku zwycięskie prace zostały wydrukowane w formie kalendarza kuratorium - to dodatkowe wyróżnienie dla młodych fotografów. Siedmiu uczniów otrzymało nagrody w konkursie na piosenkę „Oda do Wolności” zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzynę Koszewską i Wojewodę Zachodniopomorskiego przy współpracy z Filharmonią Szczecińską. Konkurs na film „Jestem Kadetem”, do którego zaproszono także szefa Ośrodka Zamiejscowego w Szczecinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk. Zbigniewa Adamczyka, wyłonił aż 9 laureatów. Partnerem filmowych zmagań był również Zarząd Portów Morskich Szczecin i Świnoujście S.A. W trakcie uroczystości zaprezentowano także najlepszy film tej edycji konkursu.

Dziewięciu nastolatków obdarowano także w konkursie „Superbohaterowie w Laboratorium”. To przedsięwzięcie współorganizują wraz z kuratorium: Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Centrum Nauki „Cordis” w Świdwinie. Partnerem konkursu były Azoty Police S.A.

Rozstrzygnięto również konkurs dla nauczycieli na najciekawsze materiały do prowadzenia zajęć. Na liście nagrodzonych znalazło się pięciu nauczycieli zachodniopomorskich szkół.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA