Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Inspektorzy dostali nowoczesny sprzęt. Lepszy monitoring środowiska [GALERIA]

Data publikacji: 2022-10-07 15:34
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-07 22:33
Inspektorzy dostali nowoczesny sprzęt. Lepszy monitoring środowiska
Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska w Szczecinie przekazano w piątek sprzęt do zwalczania przestępczości środowiskowej, którego zakup został sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Nowy sprzęt przekazano w piątek (7 października) Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska w Szczecinie. Będzie pomagać w zwalczaniu przestępczości środowiskowej w regionie. Zakup o wartości 820 tys. zł został sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

– Dwa samochody terenowe oraz sprzęt, a przede wszystkim dron, który będzie używany przez wojewódzką inspekcję ochrony środowiska, zostały zakupione dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski. 

Podkreślił rolę WFOŚiGW i WIOŚ w zapewnieniu bezpieczeństwa środowiskowego.

– Jak potrzebne są inwestycje w tego rodzaju działania, pokazał choćby ostatni kryzys odrzański, kiedy na Pomorzu Zachodnim współpracowaliśmy bardzo ściśle, jeżeli chodzi o WIOŚ i inne służby zespolone z wojewodą, a także wojsko i samorządowców – przypomniał Z. Bogucki. – Gdyby nie wojewódzka inspekcja ochrony środowiska, tysiące oznaczeń, setki badań, zdecydowanie trudniej by było nam zareagować na ten kryzys i przełamać go, co się udało w Szczecinie. Udało się ochronić i jezioro Dąbie, i Zalew Szczeciński.

Zachodniopomorski wojewódzki inspektor ochrony środowiska dr Marek Chabior podziękował zarządowi WFOŚiGW za otrzymane wsparcie.

– Samochody terenowe z napędem na cztery koła są niezbędne do wyjazdów trudnych – podkreślił. – Często są sytuacje, gdy przestępcy środowiskowi ukrywają się w trudno dostępnych miejscach, gdzie zwykłymi samochodami nie możemy dotrzeć. Jeden z samochodów zostanie w Szczecinie, drugi pojedzie do Koszalina. Województwo zachodniopomorskie jest rozległe, stąd konieczność takich dużych, mocnych samochodów.

Jak dodał, za środki WFOŚIGW zakupiony został także dron, georadar oraz analizator powietrza. ©℗

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czy samochody
2022-10-07 21:23:11
Są elektryczne? Miejmy nadzieję że tak bo nie wypada by urzędnicy ochrony środowiska niszczyła planetę Ziemia.
przełamywacz
2022-10-07 18:27:50
"kryzys odrzański" "Udało się ochronić i jezioro Dąbie, i Zalew Szczeciński." Nie mam już siły do tego faceta. Idę zażyć złotą algę.
..... ...
2022-10-07 17:44:51
cyt Udało się ochronić i jezioro Dąbie, i Zalew Szczeciński.Koń by się uśmiał...oni ochronili...zasolenie uległo rozcieńczeniu-ot i cała jeich ochrana ...pajace
Huri
2022-10-07 16:31:34
No fajnie dyrektorzy będą mieli czym się wozić po mieście będzie łatwiej parkować na trawnikach takie auto się nie zakopie, drony pójdą dla dzieci reszta do składziku ponieważ i tak nikt tego nie będzie używał ponieważ pracują tylko do 15 , a urządzenia i tak mierzą wszytko w złych jednostkach, a tak w ogóle dajcie nam w spokoju pić kawę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA