Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Dwa wypadki w mieście. Szczecińscy policjanci podsumowali święta

Data publikacji: 27 grudnia 2023 r. 11:50
Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia 2023 r. 19:13
Dwa wypadki w mieście. Szczecińscy policjanci podsumowali święta
Fot. Sylwia Dudek  

Od dnia 22 do 27 grudnia policjanci szczecińskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Namierzyli podczas nich aż 300 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalna prędkość, w tym pięciu, którzy jechali w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Funkcjonariusze sprawdzali też trzeźwość kierowców. Zatrzymali pięciu kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd na tzw. podwójnym gazie.

Ponadto mundurowi ujawnili jednego kierującego, który prowadził pojazd posiadając sądowy zakaz i trzech jadących bez uprawnień.

- Na terenie Szczecina doszło do dwóch wypadków, na szczęście nikt nie zginął. Zdarzenia te miały miejsce w drugi dzień świat. Pierwszy wypadek to potrącenie nietrzeźwego pieszego, natomiast do drugiego doszło na ul. Szczecińskiej, gdzie zderzyły się dwa pojazdy. Dwie osoby trafiły do szpitala - podsumowują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

W regionie najtragiczniejsze wypadki wydarzyły się w Międzyzdrojach. W sobotę wieczorem na ul. Dąbrówki po potrąceniu przez samochód zmarło dwoje dorosłych i 7-letni chłopiec z jednej rodziny. Zatrzymany niedługo potem kierowca był pod wpływem narkotyków. Dzień później przy tej samej ulicy na drzewie rozbił się samochód, którego kierowca zmarł.

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@@ państwo policyjne
2023-12-28 14:02:12
"Ma racje" bezprawnie nękając prawidłowo jadących kierowców? Czy ty masz wszystko z głową w porządku? Jeśli ktoś sprawia podejrzenie jazdy pod wpływem, to jak najbardziej powinien być zatrzymany, przebadany i jeśli winny, ukarany. Ale jeśli ktoś jedzie np rano do pracy, nie łamie przepisów i trzyma się drogi, to jakim prawem pajace w mundurach zatrzymują na dmuchanie i tracą jego cenny czas? To jest bezprawne działanie i w normalnych krajach by nie przeszło
@@panstwo policyjne
2023-12-27 18:16:33
W normalnym świecie jest tak że jak prawidłowo jedziesz samochodem, to policja nie zastawia sideł i nie podtyka ci pod nos alkomatu. Ale w normalnym kraju jak zabijesz prowadząc auto po pijaku lub prochach, dostajesz dożywocie razy tyle co zabiłeś ludzi. W tym kraju za zabicie sześciu osób w Kamieniu Pom. naćpany bandyta dostał 12 lat, temu w Międzyzdrojach za zabicie trzech po prochach grozi do 20 lat. Synowi co zastrzelił ojca w Zlocienciu grozi dożywocie, czyli lepiej przejechać po pijaku.
@ państwo policyjne.
2023-12-27 14:26:42
Jesteś durny a policja ma rację.
państwo policyjne
2023-12-27 13:46:50
"Funkcjonariusze sprawdzali też trzeźwość kierowców. Zatrzymali pięciu kierujących" - Czy ktoś tu potrafi w matematykę? Zatrzymano "aż" 5 nietrzeźwych kierowców. A ilu przetrzepano żeby tych 5 znaleźć? Ile było bezprawnych łapanek i "trzeźwych poranków" żeby tak zatrważającą liczbę sprawców wykryć? Ilu zwykłych, uczciwych kierowców było narażonych na stres i stratę cennego czasu, żeby policmajstry mogły się "skutecznością" wykazać? Dlaczego takie cyrki tylko w Polsce?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA