Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Decyzja do zaskarżenia?

Data publikacji: 06 listopada 2016 r. 07:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Decyzja do zaskarżenia?
 

Rozstrzygnięcie wojewody zachodniopomorskiego określające, że nie ma granicy wieku dla uczestników głosowania nad budżetem obywatelskim będzie można zmienić na drodze sądowej – uważają niektórzy radni z komisji inicjatyw społecznych Rady Miasta Szczecin. Od tej decyzji przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Radni zajęli się wyjaśnieniem problemów z najnowszą edycją Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Bo przesunięciu uległ termin głosowania.

– Jesteśmy po czterech spotkaniach zespołu opiniującego zgłoszone przez mieszkańców projekty. Oceniono do tej pory ok. 70 propozycji. W czwartek oraz sobotę odbędą się dwa kolejne, na których ocenione zostaną kolejne propozycje. Głosowanie nad ostateczną listą projektów odbędzie się w styczniu, czyli później niż zakładaliśmy. Ale każda propozycja jest dokładnie sprawdzana. Poza tym mamy dużo odwołań od osób, których pomysły nie zostały zakwalifikowane. W tej chwili jest 10, 12 takich osób. I wiadomo, że będą chciały przywrócenia swoich projektów – mówił Paweł Szczyrski, kierownik biura ds. organizacji pozarządowych Urzędu Miejskiego odpowiedzialny za przebieg SBO.

Dodaje, że wszystkie wnioski powinny być rozpatrzone w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

– Potem będzie okres na reklamacje, a następnie tzw. czas ostatniej szansy. Wtedy będziemy proponować np. aby podobne projekty łączyć w jeden. Ostateczna lista propozycji powstanie w grudniu. Ale ze względu na święta nie chcemy, aby wtedy odbywało się głosowanie nad nimi. Dlatego termin głosowania został przesunięty na styczeń przyszłego roku – wyjaśnia Szczyrski.

(dar)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gienio
2016-11-06 13:52:34
pis i wszystko wiadomo, cienogrod i zacofanie. Zeby wojewoda nie znal prwaw, to juz kuriozum, no ale skoro cale Prezydium KC PiS nie przestrzega prawa, to czego rzadac od jego przedstawiciela.
k-2
2016-11-06 09:55:27
Dzieci do 13 roku nie mają zdolności do czynności prawnych,ale wojewoda z PiS-u nawet tego nie wie...
Jaki wojewoda...
2016-11-06 09:18:44
...takie jego postanowienia. Dzieci mają decydować o milionowych inwestycjach...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA