sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cierpienie w opakowaniu próżności

Cierpienie w opakowaniu próżności [GALERIA]

Cierpienie w opakowaniu próżności
Data publikacji: 2015-11-28 15:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09 19:23
Wywietleń: 2992 42939

„Według nas najlepsze futro to takie, które na widok właściciela mruczy lub merda ogonkiem!" - twierdzą osoby nieobojętne na los zwierząt. I od lat - niezmiennie - sprzeciwiają się zabijaniu dla skór i futer. W krajach cywilizowanych zyskując coraz większe zrozumienie, a ich działania siłę skuteczności. Polska jest jednym z tych krajów, obok np. Rosji i Chin, w których nadal prowadzenie futrzarskich ferm jest dozwolone.

Aby zmienić prawo, zezwalające na istnienie fabryk śmierci dla „naszych braci mniejszych", obrońcy praw zwierząt podejmują różnorodne działania. Głównie edukacyjne, choć także manifestują. Jak w sobotę (28 bm.) na pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie: aktywiści Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! oraz Stowarzyszenia Otwarte Klatki. 

- W naszym kraju co roku zabija się kilka milionów zwierząt tylko po to, żeby obedrzeć je z futra. Pomimo opublikowania licznych nagrań ukazujących te tragedie oraz protestów społecznych przeciwko fermom, przemysł futrzarski za przyzwoleniem polityków wciąż się rozrasta - mówił Łukasz Musiał. - Tyle bezsensownego, niepotrzebnego cierpienia.  W dyktacie mody dla nielicznych. Domagamy się zakazu hodowania zwierząt na futra!

Dlaczego nosisz futro, skoro dla niego zwierzęta są zabijane prądem elektrycznym, poprzez złamanie karku lub duszone spalinami? Na to pytanie nie ma racjonalnej odpowiedzi. Jak nie ma wytłumaczenia na przyzwolenie okrucieństwa. 

- Wyobraź sobie: norki, lisy, jenoty, króliki, szynszyle. Pomyśl: od urodzenia aż do śmierci uwięzione w ciasnej klatce, pozbawione matki, rodzeństwa, odizolowane od natury, apatyczne, chore. Nie budzi wątpliwości, iż takie warunki nie spełniają elementarnych potrzeb zwierząt. Życia bez cierpienia, do którego wszyscy mamy prawo. Wybawieniem od bólu mogłaby być śmierć. Ale i ona jest nie mniej okrutna. Popatrz: potem obdarte ze skóry martwe ciało ląduje na stosie liczącym tysiące ofiar, a futra - na wieszakach luksusowych sklepów. Naprawdę chcesz tego? - przekonywali przechodniów aktywiści z BASTY!

Tekst i fot. (an)

Na zdjęciu: Na świecie Dzień Bez Futra jest obchodzony 25 listopada. Szczecińska manifestacja obrońców praw zwierząt - dla której ów dzień stał się inspiracją - odbyła się w sobotę (28 bm.).

 

Cierpienie w opakowaniu próżności Cierpienie w opakowaniu próżności Cierpienie w opakowaniu próżności Cierpienie w opakowaniu próżności Cierpienie w opakowaniu próżności Cierpienie w opakowaniu próżności

Komentarze

ell
zróbcie coś z tą dziewczyną z torebką skórzaną od L.Vitton! Może niech zacznie od siebie - myśleć, myśleć, myśleć, a nie skóry kupować i walczyć w kampanii antyfutrzarskiej
2015-12-07 16:40:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie