Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Cierpienie w opakowaniu próżności [GALERIA]

Data publikacji: 28 listopada 2015 r. 15:21
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Cierpienie w opakowaniu próżności
 

„Według nas najlepsze futro to takie, które na widok właściciela mruczy lub merda ogonkiem!" - twierdzą osoby nieobojętne na los zwierząt. I od lat - niezmiennie - sprzeciwiają się zabijaniu dla skór i futer. W krajach cywilizowanych zyskując coraz większe zrozumienie, a ich działania siłę skuteczności. Polska jest jednym z tych krajów, obok np. Rosji i Chin, w których nadal prowadzenie futrzarskich ferm jest dozwolone.

Aby zmienić prawo, zezwalające na istnienie fabryk śmierci dla „naszych braci mniejszych", obrońcy praw zwierząt podejmują różnorodne działania. Głównie edukacyjne, choć także manifestują. Jak w sobotę (28 bm.) na pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie: aktywiści Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! oraz Stowarzyszenia Otwarte Klatki. 

- W naszym kraju co roku zabija się kilka milionów zwierząt tylko po to, żeby obedrzeć je z futra. Pomimo opublikowania licznych nagrań ukazujących te tragedie oraz protestów społecznych przeciwko fermom, przemysł futrzarski za przyzwoleniem polityków wciąż się rozrasta - mówił Łukasz Musiał. - Tyle bezsensownego, niepotrzebnego cierpienia.  W dyktacie mody dla nielicznych. Domagamy się zakazu hodowania zwierząt na futra!

Dlaczego nosisz futro, skoro dla niego zwierzęta są zabijane prądem elektrycznym, poprzez złamanie karku lub duszone spalinami? Na to pytanie nie ma racjonalnej odpowiedzi. Jak nie ma wytłumaczenia na przyzwolenie okrucieństwa. 

- Wyobraź sobie: norki, lisy, jenoty, króliki, szynszyle. Pomyśl: od urodzenia aż do śmierci uwięzione w ciasnej klatce, pozbawione matki, rodzeństwa, odizolowane od natury, apatyczne, chore. Nie budzi wątpliwości, iż takie warunki nie spełniają elementarnych potrzeb zwierząt. Życia bez cierpienia, do którego wszyscy mamy prawo. Wybawieniem od bólu mogłaby być śmierć. Ale i ona jest nie mniej okrutna. Popatrz: potem obdarte ze skóry martwe ciało ląduje na stosie liczącym tysiące ofiar, a futra - na wieszakach luksusowych sklepów. Naprawdę chcesz tego? - przekonywali przechodniów aktywiści z BASTY!

Tekst i fot. (an)

Na zdjęciu: Na świecie Dzień Bez Futra jest obchodzony 25 listopada. Szczecińska manifestacja obrońców praw zwierząt - dla której ów dzień stał się inspiracją - odbyła się w sobotę (28 bm.).

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ell
2015-12-07 16:40:33
zróbcie coś z tą dziewczyną z torebką skórzaną od L.Vitton! Może niech zacznie od siebie - myśleć, myśleć, myśleć, a nie skóry kupować i walczyć w kampanii antyfutrzarskiej

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA