sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > 35-latka podejrzana o podpalenie

35-latka podejrzana o podpalenie

35-latka podejrzana o podpalenie
Data publikacji: 2016-01-11 14:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 1792 94722

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniej lokatorce budynku socjalnego, który spłonął w sobotni wieczór przy ulicy Słowiańskiej w Koszalinie. W pożarze zginęła 65-letnia kobieta. Podejrzana w prokuraturze usłyszała zarzut zagrożenia życia i zdrowia.

Ewakuowanych zostało ponad 30 osób. Straty z tytułu podpalenia to około 4 mln zł. W trakcie dochodzenia, które prowadziła policja pod nadzorem prokuratury, wyszło na jaw, że przyczyną tragedii było nieumyślne podpalenie z powodu upojenia alkoholowego. Zatrzymana przez policję została 35-latka z 2-promilami w organizmie. Kobieta była gościem mężczyzny, z którym spożywała alkohol przy świecach. "Romantyczną libację" przerwało przewrócenie się ogarka na leżące w pobliżu ubrania. Płomienie ogarnęły też meble. Pożar rozprzestrzeniał się w szybkim tempie. Lokatorzy uciekali z budynku. Ewakuowane zostały 34 osoby, w tym podejrzana. Następnego poranka strażacy w pogorzelisku natrafili na ciało człowieka. Śmierć poniosła 65-letnia kobieta.

Budynek socjalny przy ulicy Słowiańskiej 7 to wspomnienie. Straty oszacowano na ok. 4 mln zł. Teren został uprzątnięty. Zgliszcza i smród przypominają o pożarze. Mieszkańcy z lokali zastępczych zatrzymali się u rodzin i bliskich znajomych lub w schronisku Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta. Zarząd Budynków Mieszkalnych (ZBM) będzie szukać nowego dachu nad głową dla lokatorów zniszczonego obiektu. - 14 sposód 28 głównych najemców z podpisanymi umowami w ciągu tygodnia otrzyma propozycje zasiedlenia - twierdzi Urszula Sitarczyk, szefowa ZBM. - Pozostałe osoby będą musiały poczekać na odrębne lokum w schronisku dla bezdomnych, gdzie dla nich wydzierżawimy osobne pomieszczenia.

Jest wsparcie finansowe dla poszkodowanych z powodu pożaru. Na razie w wysokości kilkuset złotych, ale docelowo zasiłek wzrośnie do 6 tys. zł, m.in. na zakup ubrań. Nadto lokatorzy, którzy stracili cały swój dobytek, mogą liczyć na pomoc PCK i Caritasu. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Zgliszcza po budynku socjalnym zostaną sprzątnięte przez służby ZBM.

Komentarze

Do: "Po 20-25 minimum"
Trudno się z Tobą nie zgodzić. Odpowiedzialność zbiorowa jest oczywista, tak jak i szeroki dostęp do alkoholu. Nie może być tak, że co kilkadziesiąt metrów jest sklep monopolowy, nie wspominając o całodobowych stacjach paliw. Ale wiadomo, że patologia alkoholowa jest już tak zaawansowana, że nawet pod takim artykułem znajdą się od razu obrońcy swojego paliwa, dzięki któremu mogą żyć i topić w nim swoje niepowodzenia życiowe.
2016-01-12 07:46:34
PKP
Słyszałem że zarzucano wzniecenie ognia, pożaru a to nie jest to samo co podpalenie tj. czynność świadomą - kolejna głupota dziennikarzy Kuriera Szcz. ?!
2016-01-11 18:19:54
Chopaku nie denerwuj sie, bo zlosc pieknosci szkodzi,
Ot widac... ze jakis "sino-nosy" juz sie odezwal i broni Swoich !
2016-01-11 18:14:40
Tragedia
Powyżej !!! Powtórzę! Jesteś PiS-owski DEBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016-01-11 17:31:50
wpis powyżej
gościu jesteś debil!!! nawet nie tłumaczę dlaczego!
2016-01-11 17:22:41
Po 20 - 25 minimum,
Typowa kolejna bezmyslna libacja ! A dlaczego oboje nie ponosza odpowiedzialnosci...(?) jesli okaza sie winni, to co to jest 12 lat... za cala tragedie z kosztami i ofiara wlacznie ? Czas najwyzszy zmniejszyc ilosc tak Punktow jak i Sklepow sprzedajacych alkohol, gdzie o Stacjach benzynowych juz nie wspomne ! Wezmy przyklad ze Szwecji, gdzie np. na miasteczko wielkosci Swinoujscia jest tylko 1-en Sklep Monopolowy ( tzw. System Bolaget ) a w Sklepach spozywczych mozna kupic tylko piwo do 3,5 % ! I dziwne ze Szwedzi jakos zyja az do 85-95 lat...a Polacy to by zaraz "po...umierali" ??
2016-01-11 16:41:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie