niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > 35-latka podejrzana o podpalenie

35-latka podejrzana o podpalenie

35-latka podejrzana o podpalenie
Data publikacji: 2016-01-11 14:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 1660 94722

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniej lokatorce budynku socjalnego, który spłonął w sobotni wieczór przy ulicy Słowiańskiej w Koszalinie. W pożarze zginęła 65-letnia kobieta. Podejrzana w prokuraturze usłyszała zarzut zagrożenia życia i zdrowia.

Ewakuowanych zostało ponad 30 osób. Straty z tytułu podpalenia to około 4 mln zł. W trakcie dochodzenia, które prowadziła policja pod nadzorem prokuratury, wyszło na jaw, że przyczyną tragedii było nieumyślne podpalenie z powodu upojenia alkoholowego. Zatrzymana przez policję została 35-latka z 2-promilami w organizmie. Kobieta była gościem mężczyzny, z którym spożywała alkohol przy świecach. "Romantyczną libację" przerwało przewrócenie się ogarka na leżące w pobliżu ubrania. Płomienie ogarnęły też meble. Pożar rozprzestrzeniał się w szybkim tempie. Lokatorzy uciekali z budynku. Ewakuowane zostały 34 osoby, w tym podejrzana. Następnego poranka strażacy w pogorzelisku natrafili na ciało człowieka. Śmierć poniosła 65-letnia kobieta.

Budynek socjalny przy ulicy Słowiańskiej 7 to wspomnienie. Straty oszacowano na ok. 4 mln zł. Teren został uprzątnięty. Zgliszcza i smród przypominają o pożarze. Mieszkańcy z lokali zastępczych zatrzymali się u rodzin i bliskich znajomych lub w schronisku Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta. Zarząd Budynków Mieszkalnych (ZBM) będzie szukać nowego dachu nad głową dla lokatorów zniszczonego obiektu. - 14 sposód 28 głównych najemców z podpisanymi umowami w ciągu tygodnia otrzyma propozycje zasiedlenia - twierdzi Urszula Sitarczyk, szefowa ZBM. - Pozostałe osoby będą musiały poczekać na odrębne lokum w schronisku dla bezdomnych, gdzie dla nich wydzierżawimy osobne pomieszczenia.

Jest wsparcie finansowe dla poszkodowanych z powodu pożaru. Na razie w wysokości kilkuset złotych, ale docelowo zasiłek wzrośnie do 6 tys. zł, m.in. na zakup ubrań. Nadto lokatorzy, którzy stracili cały swój dobytek, mogą liczyć na pomoc PCK i Caritasu. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Zgliszcza po budynku socjalnym zostaną sprzątnięte przez służby ZBM.

Komentarze

Do: "Po 20-25 minimum"
Trudno się z Tobą nie zgodzić. Odpowiedzialność zbiorowa jest oczywista, tak jak i szeroki dostęp do alkoholu. Nie może być tak, że co kilkadziesiąt metrów jest sklep monopolowy, nie wspominając o całodobowych stacjach paliw. Ale wiadomo, że patologia alkoholowa jest już tak zaawansowana, że nawet pod takim artykułem znajdą się od razu obrońcy swojego paliwa, dzięki któremu mogą żyć i topić w nim swoje niepowodzenia życiowe.
2016-01-12 07:46:34
PKP
Słyszałem że zarzucano wzniecenie ognia, pożaru a to nie jest to samo co podpalenie tj. czynność świadomą - kolejna głupota dziennikarzy Kuriera Szcz. ?!
2016-01-11 18:19:54
Chopaku nie denerwuj sie, bo zlosc pieknosci szkodzi,
Ot widac... ze jakis "sino-nosy" juz sie odezwal i broni Swoich !
2016-01-11 18:14:40
Tragedia
Powyżej !!! Powtórzę! Jesteś PiS-owski DEBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016-01-11 17:31:50
wpis powyżej
gościu jesteś debil!!! nawet nie tłumaczę dlaczego!
2016-01-11 17:22:41
Po 20 - 25 minimum,
Typowa kolejna bezmyslna libacja ! A dlaczego oboje nie ponosza odpowiedzialnosci...(?) jesli okaza sie winni, to co to jest 12 lat... za cala tragedie z kosztami i ofiara wlacznie ? Czas najwyzszy zmniejszyc ilosc tak Punktow jak i Sklepow sprzedajacych alkohol, gdzie o Stacjach benzynowych juz nie wspomne ! Wezmy przyklad ze Szwecji, gdzie np. na miasteczko wielkosci Swinoujscia jest tylko 1-en Sklep Monopolowy ( tzw. System Bolaget ) a w Sklepach spozywczych mozna kupic tylko piwo do 3,5 % ! I dziwne ze Szwedzi jakos zyja az do 85-95 lat...a Polacy to by zaraz "po...umierali" ??
2016-01-11 16:41:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie