Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Siatkówka. Radosław Anioł prezesem Chemika Police. Zespół wycofano z Ligi Mistrzyń

Data publikacji: 14 czerwca 2024 r. 16:15
Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca 2024 r. 08:35
Siatkówka. Radosław Anioł prezesem Chemika Police. Zespół wycofano z Ligi Mistrzyń
Radosław Anioł. Fot. Ryszard PAKIESER  

Rada Nadzorcza Grupy Azoty Chemika Police, po przeprowadzeniu dokładnej analizy kandydatur, podjęła uchwałę powołując na prezesa zarządu Radosława Anioła, od lat związanego z kobiecą siatkówką, który w ostatnim okresie pełnił obowiązki prezesa po odejściu Pawła Frankowskiego, poprzedniego sternika klubu polickich mistrzyń Polski.

- Gratuluję panu Radosławowi Aniołowi, a wybór Rady Nadzorczej traktuję jako wyraz zaufania i pozytywnej oceny działań, które podejmował on przez ostatnie miesiące jako pełniący obowiązki prezesa klubu - powiedział Andrzej Dawidowski, prezes zarządu Grupy Azoty Police. - Z Chemikiem związany jest przecież od wielu lat, początkowo jako menadżer, a następnie dyrektor zarządzający. Pełnienie funkcji prezesa klubu grającego o najwyższe trofea, to z pewnością wyróżnienie, ale – szczególnie obecnie, w trudnej sytuacji finansowej - także ogromne wyzwanie. Chciałbym zapewnić, że Grupa Azoty Police pozostaje w kontakcie z Chemikiem, pomagając w poszukiwaniu nowych sponsorów.

- Z jednej strony to duży zaszczyt, z drugiej wielkie wyzwanie - oświadczył R. Anioł. - Chciałbym objąć klub w zabezpieczonej sytuacji, ze składem aspirującym do walki o złoto. Niestety, obecna rzeczywistość jest inna... Chemik ma duże kłopoty finansowe, zadłużenie z poprzedniego sezonu, które wynika z braku odpowiedniego zabezpieczenia budżetu klubu przez byłego prezesa. Dziękuję siatkarkom i członkom sztabu szkoleniowego, z którymi udało nam się podpisać porozumienia pozwalające rozłożyć zadłużenie w czasie do końca 2025 roku. Teraz skupiamy się na rozmowach z partnerami i próbie połączenia spłaty długów z zabezpieczeniem budżetu na przyszłe rozgrywki. Sytuacja jest trudna i na pewno będziemy musieli stworzyć inny zespół niż te drużyny, które w ostatnich latach oglądali kibice Chemika. W związku z zastaną przeze mnie trudną sytuacją finansową i długami, które musimy spłacać, podjęliśmy decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek europejskich. Jesteśmy mistrzem Polski i należało się nam prawo do gry w Lidze Mistrzyń, jednak w aktualnej sytuacji nie byłoby to rozsądne, a nasze miejsce wykorzystają kolejne drużyny z Polski, które mają spokojniejszą sytuację finansową i kadrową. W tej chwili skupiamy się na zabezpieczeniu budżetu pozwalającego spłacać zadłużenie i zbudować skład na nowy sezon. Jest bardzo późno, zostało niewiele siatkarek bez podpisanych kontraktów, jednak nie chcieliśmy popełnić błędu, który popełnił poprzedni prezes klubu, czyli podpisywania kontraktów bez pokrycia finansowego. Najpierw chcemy zabezpieczyć wszystkie wydatki, a potem zbudujemy drużynę. Damy szansę młodszym, perspektywicznym siatkarkom, dla których gra w tak utytułowanej drużynie jak Chemik będzie dużą szansą na rozwój i zdobycie cennego doświadczenia. Nasz plan długofalowy jest taki, aby zabezpieczyć budżet klubu, rozliczyć się z długów, przystąpić do nowego sezonu i walczyć o jak najlepszą grę. W tym czasie szukać kolejnych źródeł finansowania, aby wrócić na odpowiednie tory i w sezonie 2025/26 uzyskać pełną płynność finansową, co umożliwi budowanie drużyny na znacznie wcześniejszym etapie niż czerwiec. Zadanie jest arcytrudne, mamy tego świadomość. Zdecydowaliśmy się je podjąć, bo w klubie są ludzie, którym na Chemiku zależy. Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów z dużym partnerem, którego wsparcie może być bardzo ważnym elementem dalszej strategii finansowej. (oprac. mij)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kenzo
2024-06-16 08:26:32
szybko przeprowadzić rozmowy na szczeblu centralnym przenieść chemika na Arenę Szczecin tu jest miejsce dla nich ,może szybciej znajdą sponsorów życzę im rychłego odbudowania zespołu .
Kibic2
2024-06-16 07:57:36
Szkoda dorobku!!! Zostali sami działacze w drużynie. Czytałem, że będą młode zawodniczki zatrudione które będą zdobywać doświadczenie w tak utytułowanej drużynie. Tylko od kogo jak nie ma tych utytułowanych - od działaczy???
Jerzyk
2024-06-15 13:28:21
Do bankructwa Chemika doprowadził poprzedni Prezes. Nie zabezpieczył sponsorów na czas trudny. Ale pamiętamy też jego fatalne decyzje, najpierw wyprowadził rozgrywki ze Szczecina do hali szkolnej w Policach, przez to stracił tysiące kibiców, wolał rozgrywać mecze w Koszalinie aniżeli w Szczecinie. Życzę nowemu Prezesowi aby uporał się ze wszystkimi problemami.
PiS doprowadził
2024-06-15 00:35:44
Azoty Police do takiej sytuacji finansowej. W konsekwencji Chemik zbankrutował.
Edek
2024-06-14 20:30:38
Kolejne dobro narodowe zmarnowane. Wstyd i hanba skoro w regionie finansuje się z budżetu województwa wątpliwej jakości projekty to na taką drużynę kasa POwinna się znaleźć Co na to pan minister sportu?.No cóż Szczecin i region to zaścianek Polski i ta szarzyzna i marazm jest obecna w każdej dziedzinie.
kibic
2024-06-14 18:12:12
Biały nos pomógł zniszczyć silną sekcję klubu!!!!!!
Tak to oceniam
2024-06-14 17:08:54
Przekładając ten"bełkot" i mowę wstępu,na język kibica to brzmi on następująco-jesteśmy bankrutem,występ w rozgrywkach na dotychczasowym poziomie jest problematyczny-wycofamy zespół,zaczynamy budowę od podstaw.Był to gigant na glinianych nogach.Państwo PiS w soczewce.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA