Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Chrobry za mocny

Data publikacji: 27 stycznia 2023 r. 21:33
Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2023 r. 15:50

Piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoni Szczecin przegrali wyjazdowy mecz 1/4 Pucharu Polski z Chrobrym Głogów i odpadli z rozgrywek.

PGNIG Puchar Polski piłkarzy ręcznych 1/4 finału: CHROBRY Głogów - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 36:32 (20:14);

POGOŃ: Wiunyk, Jagodziński - Polok 6, Krok 6, Krupa 6, Krysiak 4, Zalewskij 3, Wrzesiński 3, Czerkaszczenko 2, Wiśniewski 1, Nowak 1, Markowski, Kapela, Starcević, Biały

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni bardzo źle rozpoczęli piątkowe spotkanie i w pierwszej fazie meczu przegrywali 5:0, a drużyna bardzo słabo spisywała się w ataku. Chwilę później było 10:2, a po 15 minutach 14:5. Ostatecznie do przerwy gospodarze prowadzili 20:14.

Druga część spotkania to wymiana ciosów. Po stronie gości wyróżniał się Paweł Krupa, natomiast wśród gospodarzy skrzydłowi i Paweł Paterek. W 50. minucie dzięki dobrej postawie Maksyma Viunyka i skuteczności Jakuba Poloka i Patryka Kroka goście zniwelowali stratę tylko do 2 bramek i był wynik 34:32. Ostatecznie górą byli gospodarze, którzy wygrali 36:32 i zameldowali się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.