niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Policja zatrzymała osoby, które wzywały do kolejnych morderstw

Policja zatrzymała osoby, które wzywały do kolejnych morderstw

Policja zatrzymała osoby, które wzywały do kolejnych morderstw
Data publikacji: 2019-01-15 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-15 20:18
Wywietleń: 1153 371675

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował we wtorek, że policja zatrzymała trzy osoby, które po ataku na Pawła Adamowicza wzywały do "kolejnych morderstw". Joachim Brudziński zaapelował o rozsądek i odpowiedzialność za słowa.

– Wczoraj @PolskaPolicja zatrzymała trzy osoby które wzywały do kolejnych morderstw. Jedni to pewno zwykle internetowe trolle, naiwnie liczący na anonimowość. Inni to niezrównoważeni psychicznie. Apeluję do wszystkich "podgrzewających" emocje o rozsądek, rozwagę i odpowiedzialność – poinformował na Twitterze Joachim Brudziński.

We wtorek nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poinformował w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej, że "dolnośląscy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który nawoływał do popełnienia przestępstw z nienawiści. Zatrzymany wzywał poprzez jeden z portali społecznościowych do zbrodni i zbiorowych samobójstw. Trafił już do policyjnego aresztu" – podał policjant. Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec Legnicy. Podczas przeszukania jego mieszkania policja ujawniła nośniki pamięci, których zawartość będzie teraz badana.

W poniedziałek rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Ciarka poinformował o zatrzymaniu 72-letniego mieszkańca Warszawy, który po południu zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i groził prezydentowi, tłumacząc: "Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda" - powiedział Ciarka. Dyżurny WCPR zgłosił podejrzany telefon policji, która ustaliła miejsce zamieszkania tej osoby. Zabezpieczono telefon, z którego dzwonił. O zdarzeniu poinformowano prokuraturę.

Z kolei w poniedziałek około południa rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu informował na Twitterze, że "mężczyzna, który na Twitterze groził prezydentowi Poznania i Wrocławia został zatrzymany przez policjantów z KWP Poznań. Będzie także odpowiadał za nawoływanie do nienawiści. Jest to 41-latek, mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości". Internauta, nawiązując do ataku na Adamowicza, napisał : "Jeszcze Jaśkowiaka (prezydenta Poznania - PAP) i prezydenta Wrocławia... stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk".

Z kolei we wtorek olsztyńscy policjanci dw. z cyberprzestępczością zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który komentując tekst w internecie nt. ataku na Pawła Adamowicza groził prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi. Zatrzymany 24-latek na portalu internetowym lokalnej gazety, skomentował zabójstwo Pawła Adamowicza: "Złodziej i oszust i s.. powinien gardło podciąć na koniec zamiast pajacować po scenie" - napisał i dodał: "Następny będzie Grzybowicz". Jak nieoficjalnie ustaliła PAP zatrzymany mężczyzna miał publikować więcej wpisów utrzymanych w podobnym tonie. W ocenie policji "Grzybowicz" to przekręcone nazwisko prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Prokuratura postawiła mu zarzut publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa, a także posiadania znacznych ilości marihuany, którą znaleziono w jego mieszkaniu.

* * *

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem był od 20 lat.

(pap)

Fot. archiwum

 

Komentarze

Hahaha
nienawistnicy najgłośniej krzyczą o swojej walce z nienawiścią... ted jest właśnie przykładem tego co robi antyPiS - sprytnie udaje im się unikać brania odpowiedzialności za np zbrodnie Rysia Cyby.
2019-01-15 20:18:19
@ted
Prawackich chwasów? Co to za język? Prawi ludzie nie zabijają. Z zasady.
2019-01-15 16:19:15
@ted
Ty jesteś kulturnyj czeławiek ! Nie to co te lewackie "chwasty " , które gnębią Polaków od reawlijucji 1917 !
2019-01-15 15:53:45
ted
Bardzo dobrze, zamykać tych prawackich chwastów. Szkoda, że policja obudziła się tak późno, bo nagonka na Polaków trwa od 3 lat. Niech się zajmą też Rachoniem i zapraszanymi do tvp gośćmi
2019-01-15 14:52:25
@123
Nawet morderca z Gdańska będzie mógł... chyba że pozbawią go praw obywatelskich.
2019-01-15 13:05:56
123
i co dostana kare grzywny 1000zl wyjda i bedą nadal mogli glosowac w wyborach w tym roku ;-(
2019-01-15 11:18:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie