Poniedziałek 04 lipca 2022r. 
REKLAMA

Policja zatrzymała osoby, które wzywały do kolejnych morderstw

Data publikacji: 2019-01-15 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-15 20:18
Policja zatrzymała osoby, które wzywały do kolejnych morderstw
fot. pixabay  

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował we wtorek, że policja zatrzymała trzy osoby, które po ataku na Pawła Adamowicza wzywały do "kolejnych morderstw". Joachim Brudziński zaapelował o rozsądek i odpowiedzialność za słowa.

– Wczoraj @PolskaPolicja zatrzymała trzy osoby które wzywały do kolejnych morderstw. Jedni to pewno zwykle internetowe trolle, naiwnie liczący na anonimowość. Inni to niezrównoważeni psychicznie. Apeluję do wszystkich "podgrzewających" emocje o rozsądek, rozwagę i odpowiedzialność – poinformował na Twitterze Joachim Brudziński.

We wtorek nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poinformował w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej, że "dolnośląscy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który nawoływał do popełnienia przestępstw z nienawiści. Zatrzymany wzywał poprzez jeden z portali społecznościowych do zbrodni i zbiorowych samobójstw. Trafił już do policyjnego aresztu" – podał policjant. Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec Legnicy. Podczas przeszukania jego mieszkania policja ujawniła nośniki pamięci, których zawartość będzie teraz badana.

W poniedziałek rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Ciarka poinformował o zatrzymaniu 72-letniego mieszkańca Warszawy, który po południu zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i groził prezydentowi, tłumacząc: "Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda" - powiedział Ciarka. Dyżurny WCPR zgłosił podejrzany telefon policji, która ustaliła miejsce zamieszkania tej osoby. Zabezpieczono telefon, z którego dzwonił. O zdarzeniu poinformowano prokuraturę.

Z kolei w poniedziałek około południa rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu informował na Twitterze, że "mężczyzna, który na Twitterze groził prezydentowi Poznania i Wrocławia został zatrzymany przez policjantów z KWP Poznań. Będzie także odpowiadał za nawoływanie do nienawiści. Jest to 41-latek, mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości". Internauta, nawiązując do ataku na Adamowicza, napisał : "Jeszcze Jaśkowiaka (prezydenta Poznania - PAP) i prezydenta Wrocławia... stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk".

Z kolei we wtorek olsztyńscy policjanci dw. z cyberprzestępczością zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który komentując tekst w internecie nt. ataku na Pawła Adamowicza groził prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi. Zatrzymany 24-latek na portalu internetowym lokalnej gazety, skomentował zabójstwo Pawła Adamowicza: "Złodziej i oszust i s.. powinien gardło podciąć na koniec zamiast pajacować po scenie" - napisał i dodał: "Następny będzie Grzybowicz". Jak nieoficjalnie ustaliła PAP zatrzymany mężczyzna miał publikować więcej wpisów utrzymanych w podobnym tonie. W ocenie policji "Grzybowicz" to przekręcone nazwisko prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Prokuratura postawiła mu zarzut publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa, a także posiadania znacznych ilości marihuany, którą znaleziono w jego mieszkaniu.

* * *

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem był od 20 lat.

(pap)

Fot. archiwum

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hahaha
2019-01-15 20:18:19
nienawistnicy najgłośniej krzyczą o swojej walce z nienawiścią... ted jest właśnie przykładem tego co robi antyPiS - sprytnie udaje im się unikać brania odpowiedzialności za np zbrodnie Rysia Cyby.
@ted
2019-01-15 16:19:15
Prawackich chwasów? Co to za język? Prawi ludzie nie zabijają. Z zasady.
@ted
2019-01-15 15:53:45
Ty jesteś kulturnyj czeławiek ! Nie to co te lewackie "chwasty " , które gnębią Polaków od reawlijucji 1917 !
ted
2019-01-15 14:52:25
Bardzo dobrze, zamykać tych prawackich chwastów. Szkoda, że policja obudziła się tak późno, bo nagonka na Polaków trwa od 3 lat. Niech się zajmą też Rachoniem i zapraszanymi do tvp gośćmi
@123
2019-01-15 13:05:56
Nawet morderca z Gdańska będzie mógł... chyba że pozbawią go praw obywatelskich.
123
2019-01-15 11:18:09
i co dostana kare grzywny 1000zl wyjda i bedą nadal mogli glosowac w wyborach w tym roku ;-(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA