wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krzystek o tragedii: To również atak na polskie państwo

Krzystek o tragedii: To również atak na polskie państwo

Krzystek o tragedii: To również atak na polskie państwo
Data publikacji: 2019-01-14 23:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 1938 371637

W poniedziałek, po barbarzyńskim ataku nożownika, zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Gdy gdańscy lekarze ratowali jego życie, w Szczecinie trwała konferencja prasowa, na której prezydent Szczecina Piotr Krzystek powiedział: – Wszyscy się solidaryzujemy z prezydentem Pawłem Adamowiczem, jego rodziną i mieszkańcami Gdańska.

– Absolutnie nikt się tego nie spodziewał. Atak na prezydenta Adamowicza skierowany był nie tylko na jego personalia, ale również był atakiem na polskie państwo, ponieważ pełnił swoje obowiązki służbowe – mówił prezydent.

Krzystek podkreślał, że „tragiczne wydarzenie powinno budzić refleksje”. Dodał również, że osobiście przeżywa atak na prezydenta Gdańska. Piotr Krzystek wspomniał, że znał włodarza Gdańska od 15 lat i był on jego „jednym z najlepszych kolegów prezydentów”.

– Naprawdę wszyscy jesteśmy tym głęboko wstrząśnięci – stwierdził prezydent Szczecina. Odniósł się następnie do kwestii ochrony ważnych osób. – Do tej pory podchodziliśmy z dystansem do sprawy bezpieczeństwa. Nie korzystam z ochrony, mimo iż ja i moja rodzina spotykaliśmy się niejednokrotnie z agresją słowną. W przestrzeni internetowej pojawiały się również groźby pod moim adresem.

Piotr Krzystek zaznaczył, że nie można poddawać się tego typu terrorowi, a państwo powinno w tych sprawach być bardziej stanowcze.

– Nie o to chodzi, byśmy wszyscy mieli ochronę, natomiast trzeba zwrócić na pewne rzeczy większą uwagę, choćby na takie osoby, które mają zaburzenia psychiczne. Wszystkie sytuacje powinny być poważnie brane pod uwagę, analizowane i oceniane pod względem skali zagrożenia. Potrzeba większej czujności ze strony ludzi, którzy podejmują decyzję o przedterminowym wypuszczeniu na wolność osób z problemami psychicznymi, dlatego że błędna ocena sytuacji może nieść ze sobą tragiczne skutki, jak w przypadku ataku na prezydenta Gdańska – podkreślał.

Według Piotra Krzystka, w polskich przepisach dotyczących bezpieczeństwa trzeba sporo zmienić.

– Wielki nacisk kładziemy na ilość pracowników firmy ochroniarskiej do liczby uczestników imprez masowych, a tutaj tak naprawdę chodzi o ich jakość – mówił prezydent Szczecina. 

W związku ze śmiercią pana prezydenta Pawła Adamowicza w szczecińskim Urzędzie Miasta (wejście środkowe) wystawiona została księga kondolencyjna. Wpisów można dokonywać codziennie do godziny 20.

Flagi na budynku magistratu zostały opuszczone do połowy masztu. 

Tekst i fot. (KK)

Komentarze

mister speaker
Widac ze Pan prezydent to osoba dobrze wystolowana bo mu sie koszula nie dopina ale ale za to brak krawata
2019-01-15 21:01:55
cdn
ostatni mord poltyczny byl na panu rosiaku w lodzi.na gdasku ciazy opinia polskieggo palermo.duzy budzet,przetargi ,tereny dla developerow.dochodzi jeszcze kwestia odmowy ,,grzegorzow zniszcze ciebie oraz neumannowi wkwesti kandytowania na rzecz syna noblisty zpatalogicznej rodziny.jak cwierkaja wroble ten zabojca -kryminalista mogl byc prowadzony do zabojstwa przez stare kiejkuty w roku pdwojnych wyborow ,zeby wspomoc totalnych.
2019-01-15 18:51:50
do @ Jarun
- to "polskie państwo" reprezentowane przez miasto Gdańsk (PO) zorganizowało manifę na podstawie "prawa o ruchu drogowym" z roku 1960-go i z późniejszymi zmianami aby "polskie państwo" czyli policja i służby zarządzane w tej chwili przez PiS nie migli na prywatną imprezę wejść i skontrolować organizacji imprezy....Ten cyrk był już przerabiany w ubiegłym roku w Jarocinie gdy "jurek" apelował z trybuny...Niestety natrafili na psychola z kozikiem i beka...P.S. - kiedyś morderca zaciukał jenego "pisowca" w Łodzi.
2019-01-15 17:42:12
Jarun
Krzystek nie wyolbrzymiaj, to nie przystoi robić sensacyjne porównania "atak na polskie państwo".
2019-01-15 13:53:54
@to widać
Tak ci powiedzieli w TVN czy przeczytałeś w Gazecie Wyborczej???
2019-01-15 13:44:35
to widać
PiS prowadzi Polskę do wojny domowej
2019-01-15 13:25:21
Krzystek ma rację
i piszę to jako osoba przeciwna tak Krzystkowi jak i Adamowiczowi. To tragedia narodowa i państwowa.
2019-01-15 13:10:59
PANIE ! CO PAN PLECIESZ ?
Jaki atak na Państwo Polskie? Bronicie swoich stołków "prezydenckich". A wystarczy uporządkować Sądy.
2019-01-15 11:31:45
do prezia
Atak na polskie państwo to był wyrok 5,5 roku więzienia za 4 napady z bronią na banki dla tego kryminalisty, atak na polskie państwo to była organizacja tej imprezy nie jako impreza masowa ale impreza zorganizowana w oparciu o Prawo o Ruchu Drogowym - jakby ten bandzior zamiast 15 cm bagnetu przyniósł np. bombę to co by się wtedy stało panie Krzystek??
2019-01-15 11:13:24
cdn
,oglaszam' jestes oglupialym przez /tusk vision network/i szmatlawa gw lemingiem.
2019-01-15 10:56:34
;-(
To jest ten sam typ psychopaty co Breiwik w norwegii ,on takze sie poddał,zadzwonil na policje, podał swoje imie i nazwisko a potem w sądzie podnosił rece w "triumfalny" sposob, to jest ten sam chory prawilny umysł ,to byl akt terroryzmu trzeba nazwac rzeczy po imieniu
2019-01-15 09:36:34
...
Niestety takich osob w tym kraju sa tysiace i codziennie wychodza z wiezienia a wlasnie poprzez wylew szamba i pranie mózgu ze strony mediow i politykow potem skutki sa jakie kazdy zna, nastepna tragedia to pewnie kwestia czasu bo tak źle jeszcze w tym kraju nie bylo ,a tworcy takich zachowan na msze chodza i modla sie za ofiare swojej chorej nienawisci, to juz jest dramat
2019-01-15 09:25:05
przykra rzeczywistość
Atak nie na państwo. Atak na człowieka ze skutkiem, niestety, śmiertelnym. A państwo, czytaj władze centralne, tylko się ośmiesza (jest słabe i głupie zarazem) ze swoją skutecznością, że nie potrafi prawdziwych czubków izolować od całego społeczeństwa, ale potrafi robić czubków, włącznie z ich izolacją, osób niewygodnych politycznie.
2019-01-15 09:08:35
ogłaszam
Lista troli finansowanych przez Federację Rosyjską na forum Kurier24: "cdn", "piter", "nie nowoczesny"
2019-01-15 07:55:11
weger
To był mord polityczny, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Codzienne szczucie na Polaków w TVP Kurskiego przyniosło ten tragiczny efekt
2019-01-15 07:22:29
tobago
"Atak na prezydenta Adamowicza skierowany był nie tylko na jego personalia, ale również był atakiem na polskie państwo, ponieważ pełnił swoje obowiązki służbowe – mówił prezydent." On tak na poważnie? atak na personalia? I na państwo polskie bo był tam służbowo? Przecież to prezydent miasta a nie państwa. Chyba Piter sam się boi. Widocznie ma czego. A właściwie kogo. Spokojnych snów Panie Prezydencie.
2019-01-15 01:09:10
PO teraz? Hm Przecież nie dali mu poparcia.
Został sam.. SCHETYNA I PO zostawili go i nie dali poparcia za Nich oddał zycie.. Przez nich... Zginął... Tusk "Schetyna, Kopacz,Nejman.. Mają czyste sumienie?,Zrobiliście wojnę Polsko-Polska w Unii.. Wstyd!!! Pitera i Róża... Teraz gracie na, śmierci Adamowicza? Wstyd i hańba!!!!
2019-01-15 00:33:03
max
Zgadzam się z Panem Krzystkiem . Potrzebna reforma sądownictwa od zaraz.
2019-01-14 23:43:51