Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Za długoletnią służbę. Pracownicy „Gryfii” z medalami od prezydenta Polski [GALERIA]

Data publikacji: 13 września 2022 r. 22:38
Ostatnia aktualizacja: 20 września 2022 r. 17:26
Za długoletnią służbę. Pracownicy „Gryfii” z medalami od prezydenta Polski
Wśród odznaczonych przez prezydenta RP znalazł się m.in. Amarendra Roy, członek zarządu MSR „Gryfia”, od wielu lat pracujący w stoczni. Fot. Dariusz GORAJSKI  

„Medal złoty za długoletnią służbę” – takie odznaczenie nadał 42 pracownikom Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” SA w Szczecinie prezydent RP Andrzej Duda. Uroczyste wręczenie medali przez wojewodę Zbigniewa Boguckiego odbyło się we wtorek (13 września) w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. W ceremonii uczestniczyło kierownictwo „Gryfii”.

Odznaczenia nadano stoczniowcom za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

– Ta ziemia i to miasto jest miejscem szczególnym na mapie Polski – mówił wojewoda do uhonorowanych pracowników „Gryfii”. – Myślę, że państwo jesteście takim bardzo czytelnym, bardzo jasnym i oczywistym świadectwem tego, że właśnie tak jest, że ten przemysł okrętowy, przemysł stoczniowy jest niezwykle ważny nie tylko z punktu widzenia samego Szczecina i Pomorza Zachodniego, ale z punktu widzenia najbardziej żywotnych interesów Rzeczypospolitej.

Dodał, że gdyby nie praca i wieloletnie doświadczenie odznaczonych, to żaden, nawet najlepszy zarząd nie byłby w stanie sobie poradzić.

– Państwo jesteście największą wartością tej firmy – podkreślił Z. Bogucki. – Wszystko można zbudować, wiele rzeczy można kupić, ale najtrudniej o człowieka, o tego, który jest zaangażowany, który ma wiedzę i wieloletnie doświadczenie, bo to buduje się po prostu dekadami. I państwo jesteście tego najlepszym przykładem. Stanowicie olbrzymią wartość nie tylko dla „Gryfii”, Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Prezes MSR „Gryfia” Krzysztof Zaremba podziękował za pośrednictwem wojewody prezydentowi Polski za docenienie najważniejszych pracowników spółki i samej stoczni.

– Nie byłoby „Gryfii” i nie mielibyśmy dzisiaj czego świętować, gdyby nie jej pracownicy i ich aktywna obrona tej firmy, szczególnie w ostatnich 15 latach – zaznaczył K. Zaremba, który pogratulował odznaczonym.

Przypomniał, że stocznia jest w trakcie wielkiej modernizacji i naprawy.

– Mam nadzieję, że to wszystko, do czego się zobowiązaliśmy jako zarząd, doprowadzi „Gryfię” do tego punktu, w którym nie na 100, ale na 110 procent jej byt i dalsze funkcjonowanie będzie zapewnione – powiedział prezes Zaremba.

Przypomnijmy, że w tym roku szczecińska remontówka obchodzi 70-lecie swojej działalności. ©℗

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nemo
2022-09-20 17:09:57
Ci ludzie pracowali przez wiele lat i przeżyli kadencje róznych premierów i prezydentów. Dobrze, że zostali docenieni.
Edmund
2022-09-19 12:37:03
Dla mnie,ktoś kto otrzymuje medal od tego prezydenta jest ......Pamiętam kto dostawał medale za PRL
FIGO
2022-09-18 10:06:12
Spłacamy, jesteśmy biedni, pracujemy za friko , ponieważ w naszej historii Polski wystąpiła "Targowica " , zupełnie podobna do dzisiejszej. Nie idźmy tą drogą, że inni nas obronią , ponieważ w każdym innym kraju znajdą się durnie co 2014 roku zamiast wsparcia zaproponowali : "poddajcie się , albo wszyscy zginiecie ! " .Dla przypomnienia , to był nasz Raduś . Zjemy mniej, zabawimy się słabiej, ale będziemy żyli w wolnym kraju, a nie w komunistycznym Eurokołchozie, bo jak na razie to tam jesteś
c.d.
2022-09-17 22:53:38
Najbiedniejsza prowincja Europy, o standardzie życia jak na Ukrainie za Wielkiego Głodu Stalina. Teraz idzie to samo. Kraj zadłużony w c..j do kwadratu, żeby spłacać zobowiązania za ..ydowski gaz z USA, broń itp. Oni tacy są, Jak będą widzieli, że nic z Was nie wycisną to wsadzą 40 mln, w atomowego Tupolewa i wyślą na szturmowanie Smoleńska. :-) W 39' już tak ,,udesasy zrobili, żeby zyskać czas. Przedłużyli tylko Beckowi czerwony dywan o 20 metrów jak kazał ich psycholog co mu psychikę badał
c.d.
2022-09-17 22:43:20
95 % to byli niewolnicy jak na amerykańskim południu co można obejrzeć na filmach "Zniewolona" i "Kamerdyner". Cała Europa zniosła to 200 lat wcześniej. Dobrze że to rozje..li bo to państwo to było pośmiewisko. "Irokezi Europy" :-) . ..Ude "Historie" idi..om napisali, że Kreml szturmowali, a w rzeczywistości to 95% pradziadki w chomońcie ziemie za darmo orali jak Pan z Plebanem im córki gwałcił. Zabór pruski i ruski to ciągnął do cywilizacji. Austryjacy dali autonomie to była bieda galicyjska.
c.d.
2022-09-17 22:30:38
Po paru miesiącach skumali z kim mają do czynienia, ale byli zacofani technicznie. Nie tak jak "orły" z wyspy ale jednak ustępowali Hiszpanom. Słowianin to jest jednak niewolnik, chłop pańszczyźniany do naparzania batem, wyzyskiwania czy oszukiwania przez pana albo koszernego. 90 lat od zniesienia resztek pańszczyzny (ostatki pańszczyzny zniesiono dopiero w latach 30-tych) i nic do tego łba nie dotarło. Gdyby car nie zniósł w Powstaniu Styczniowym to by do dzisiaj była. :-) .
Spłata
2022-09-17 22:23:33
300 000 / 20 lat /12 mcy = 1250 PLN. Myslę że dobry program restrukturyzacji byłby że przez 20 lat wszyscy zobowiązują się obniżyć swojepensje o 1250 PLN, żeby spłacić skutki "pracy" umedalionowych :-) . Można bym im wtedy zamówić przez Internet w Chinach medale np. "za wierność ideałom związkowym" :-) , albo za wytrwałość. Stare chłopy i tak się dawać robić w balona. Jak dzieci upośledzone :-) . Czy wy naprawdę myślicie że Duda o Was osobiście myślał jak podpisywał ? Aztekowie byli mądrzejsi.
FIGO c.d.
2022-09-17 13:10:53
Tania siła robocza, republika bananowa, taka oto rola jest przeznaczona dla Polaków ( jak pracuję na Niemców ,to widzę, że inne nacje również ! ) . Głupi Tusk poklepany po plecach przez pijaka , któremu w świetle kamer pomaga nałożyć marynarkę to niestety nie mój idol ( chociaż na tego debila głosowałem kiedyś ) . Ty Lemingu obudź się wreszcie !Wolna Europa tak , ale wolna od KGB-kich agentów Rosji . Kim jest T. Jakie haki mają na nie ruskie ? Wybieraj PO , SLD , PSL i inne ... .
FIGO
2022-09-17 12:57:07
Pracownik, inaczej robol ma swoich przełożonych ! Kto ich szkolił po wojnie, do jakich organizacji mogli należeć? Sam byłem Komunistą i to bardzo dobrze wyszkolonym w rozumieniu Komuny. Widziałem jak się " robi wałki " na państwowym majątku . Nawet ludzie uczciwi zastanawiali się czy w imię nowego, nie warto się zreorganizować ? Minęło 30 lat i szydło z worka wyszło. Szliśmy jako Naród na gospodarczą " utylizację " . Pozamykano , posprzedawano fabryki konkurencyjne dla zachodu. Tania siła ro
FIGO
2022-09-17 12:47:51
Sitwy to powstały po " okrągłym stole " .Wszyscy myśleli, że to wolna Polska , a to Polska uwłaszczonych ubeków i komunistów, którzy " dogadali się " z kapusiami typu Wałęsa ! Prości ludzie po okrągłym stole zostali wydymani przez komunistów jeszcze bardziej niż za "oficjalnej komuny " . Józef Grzyb rozliczył się z dolarów przeznaczonych dla "Solidarności " ??. Tusk wziął pieniądze od Niemców , a Miler i Czarzasty od Ruskich . Jakich dowodów Ci potrzeba Polaku , Lemingu ? Czyje to są interesy ?
@Figo c.d.
2022-09-17 12:19:54
Oprocz medali ten inwentarz otrzymal cos "lepszego" czyli 100 mln dlugu do zaplaty. 100 mln / 330 pracownikow to jest po 303 030 PLN/glowe. Tyle ma aktualnie kazdy nagrodzony i nie nagrodzony do splacenia :-), zeby wyjsc na zero i dostac podwyzke. Ten dlug sie jeszcze powiekszy. :-). Ale ten inwentarz zadowolony bo mu blaszke dostal. Niektorzy sa glupi a inni cwani. Teraz beda okoponi ze to kumple Dudy bo im order dal. Wzmocni to ich pozycje w sitwie i okopia stolek loziarski. Milej splaty osly!
@FIGO
2022-09-17 12:11:25
Takie medale daje sie za wybitne osiagniecia, a nie za to ze o 24 w niedziele przestal pic od piatku i przyszedl rano do pracy. Order pewnie hurtowo w Chinach zakupione w fabryce puszek, leza zafoliowne w paletach w piwnicach Urzedow na takie okazje. Tak samo jak jego zeskanowany podpis "Staskowi Kowalskiemu za zajecie 1 miejsca". Jak w Misu Barei "chodzi o zachete":-) . Wszystko zeby przykryc 100 mln strat i oglupic ciemny lud ze on robi cos pozytecznego. Co by na wybory wiedzial jak glosowac.
FIGO
2022-09-16 18:51:27
Taki medal za przetrwanie " różnych czasów " . To są bohaterowie zżyci z zakładem na dobre i złe ! Wytrwali "żołnierze". Kto i jak się zasłużył lub nie, oceni Pan Bóg. Naszą powinnością jest nasz szacunek dla nich, za wieloletni trud codzienności z nadzieją o dobre jutro ! W " Gryfii " w ostatnich latach pewnie nie najlepiej było z wysokimi pensjami, nagrodami , a do zrobienia zawsze było wiele ! Szacunek Stoczniowcom i Zarządowi za inicjatywę ! Chociaż tyle !
@Odp... do 5 x c.d
2022-09-16 13:57:19
Przecież tam zostali odznaczeni normalni ludzie, którzy często pracowali w różnych ustrojach i przed 90 rokiem i po 90 roku i teraz. Słusznie ktoś napisał, że władza i zarządy się zmieniają. Dzisiaj rządzi ta opcja, jutro inna, a ludzie codziennie przychodzą do pracy i zarabiają na chleb.
Odp... do 5 x c.d
2022-09-16 12:15:18
Jakbym byl ickowy to bym w Polin rzadzil, nic nie robil i kupe kasy zarabial. Polska skonczyla sie w 90 roku. Glupoty Ci chlopcze nagadali w PISie ze teraz jest Polska. Teraz jest Polin na wzor Folwarku Zwierzecego z ickopisiorami na czele typu Kalkstajn, MorawICKIE, Obajtki itp. . Szukasz ickowych ? Znajdziesz ich w Za\rzadach. Pozatym nie jestem anty bo ludzie sa rozni w kazdej grupie, tylko nie lubie tych bezczelnych, wrednych pasozytniczych popisiorow. Dlaczego Ickow nie mozna krytykowac ?
Pyt... do 5 x c.d.
2022-09-16 10:54:56
A Ty nie z Rodu "Ickow i Salc"... ze nazywasz Polske - Polin... i Polin... ?/? A jesli tak - to Won do Swoich w Afryce... !!!!!
c.d.
2022-09-16 09:05:10
Powinien na być nowy order. "Virtutti Złodziejari". :-) :-) :-) . Tragikomedia:-)
c.d.
2022-09-16 06:50:15
Zawsze myslalem ze ta firma to jednostka budzetowa ale teraz to juz jest komorka partyjna pisiorow. Potem bedzie platfusow. I tak ta patologia sie ciagnie. :-) i blokuje doplyw normalnych ludzi albo ich demoralizuje, W normalnie zarzadzanej stoczni ta sitwa moglaby pracowac tylko lopata przy szlace w firmie typu pala. A tu "arystotokracja" ku..wa. Ale tylko w takich folwarkach zwierzecych typy typu oni moga rzadzic. Polin nie dlugo rozleci sie samo :-)
c.d.
2022-09-16 06:34:14
Przepuszczone 90 % wlasnej infrastruktury na wyspie i Swinoujscie. Wyprzedane wszystkie wlasne nieruchomosci jak Pogorzelica 12 mln, Karpacz 2 mln, Baniewice , Marina 30 mln wart + dotacje za tzw. 1 Marsjan + od pisiorow, Lublin, pseudookret stateczek do przewozenia czolgu przez rzeke, poszlo 100 milionow i nie wiadomo na co i 5 rok remontu i konca nie widac, o promie juz nie wspomne. I Virtuti Militari za stoczniowe lody sitwie zwiazkowej przyznano :-) . Bareja by tego nie wymyslil :-) Chore !
c,d,
2022-09-15 22:36:55
Świnie w garniturze też wręczały sobie medale, a harujące zwierzątka przed emeryturą szły do rzeźni jak w Świnoujściu. :-). Płacimy podatki na Kancelarie Kornhausera i to nie małe więc ktoś powinien carowi podpowiedzieć że tutaj, do tego wzorowego, "Folwarku Zwierzęcego" to raczej prokuratura, urząd skarbowy, abw, czy cba powinien być przysłany, a nie medale :-) .
c.d.
2022-09-15 22:30:09
Powinni kitowłosemu dać order, albo temu złapanemu na gorącym uczynku na złodziejstwie co go z powrotem przyjęli :-) . A co ? Czemu nie ? :-) . Polin to chory kraj półdebili, których można kupić za blachę od puszki. Po co oni wzięli te ordery od Dudy, choć mentalnie są po przeciwnej stronie, jak zwolennicy Putina w Donbasie. Ano po to żeby bardziej tym medalem okopać się na skorumpowanym stanowisku przy korycie :-) . Polecam książkę lub film "Folwark Zwierzecy" Orwella.
@Bonzo
2022-09-15 22:22:48
Co ty wypisujesz ? Ta stocznia to SBcka komenda. Bardzo źli ludzie. Dla nich praca to się, poo..lać, coś ukręcić, coś zakręcić. Duda nie powinien dawać tej "firmie" nawet orderu z kartofla albo go...na. Jakie osiągnięcia ma ta firma ? Nigdy nie zarobiła. Zawsze co roku od 30 lat kilkadziesiąt mln długu. Raport NIK wskazuje na 100 mln strat. Ci ludzie żyją z wyprzedaży i sabotażu tego co za komuny zostało wybudowane. Remont Lublina to sabotaż obronności Państwa. Tu prokuratora trzeba nie orderów.
@Bonzo
2022-09-15 20:36:45
Bardzo rozsądny głos. Super. W punkt.
Bonzo
2022-09-15 20:15:01
Ludzie o co wam chodzi??? Nagrodzili ludzi, którzy zostawili w tej stoczni kawał życia i zdrowia. Co za różnica czy należeli do PZPR, Solidarności, PO czy wspólnoty Kościoła Katolickiego. Pracowali często dziesiątki lat w takiej Polsce jaka była. Rządy się zmieniają, ustroje się zmieniają, a ludzie pracują żeby utrzymać rodziny. Ci ludzie często harowali na zmiany, w trudnych warunkach i należy im się szacunek.
A patrzac na...
2022-09-15 10:54:10
Po-wyzsze zdjecie... to chyba Najbardziej sie po-wiodlo Lewej stronie...! I ciekawe: a ilu z w/w i po-kazanych Osob... nalezalo do PZPR-u az do roku 1990-go !/??
sdsk
2022-09-14 11:21:48
Cyrk na kółkach.
fin-ku...
2022-09-14 10:52:50
Tylko innej... bo "Komunistycznej wartosci oraz ksztaltu i ko-loru"...???
Do... Gosciowy
2022-09-14 10:32:51
Bylych pracownikow tak Gryfi jak i innych Zakladow pracy w Szczecinie/skim... ktorych po-wywalano na Bruk tak w latach 1956... 1970/71... 1981 - 1990 do dzis prawie Nikt - o Nich wiecej sie Nie martwi... ?? A powinno byc chyba Odwrotnie... bo dzieki Odwadze, Madrosci i Walecznosci tamtych naj-Odwazniejszych wowczas Ludzi - Nie mamay juz w wiekszosci Sytuacji - Starego Komunizmu w Polsce !/?? A wiec Panie Wojewodo - powinno byc chyba najpierw Od-wrotnie ...!!
fin
2022-09-14 07:48:51
Oooo, to wracamy do PRL-u. Wtedy też odznaczano pracowników medalami
Pablo E.
2022-09-14 07:10:49
Geblewicza nie było? hohoho
Gościówa
2022-09-14 03:25:25
Czy byłych pracowników BYŁEJ MSR Gryfia Świnoujście takze zaproszono?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA