Piątek 21 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Kadry i ułatwienia w portach [GALERIA]

Data publikacji: 2017-10-19 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Kadry i ułatwienia w portach
 

Dobór kadr w gospodarce morskiej oraz ułatwienia dla przedsiębiorców działających w portach i ich klientów – to tematy debat drugiego dnia konferencji NaviRail 2017, która 18-19 października odbyła się w Szczecinie. Zorganizowała ją spółka Kurier Kolejowy.

– Teraz mamy rynek pracownika – zauważył Przemysław Targowski, prezes spółka Polski PCS, która niedawno została powołana do opracowania, wdrożenia i utrzymania systemu Polski Port Community System w krajowych portach morskich. Zadaniem PPCS będzie optymalizacja, automatyzacja i optymalne sterowanie procesami transportowymi poprzez gromadzenie i łączenie w jednym miejscu informacji dotyczących transportu oraz całych łańcuchów logistycznych.

Prezes Targowski zachęcał do współpracy osoby z kompetencjami (m.in. programistów), ale również z pasją, kreatywnych. Jak zaznaczył, w branży IT bardzo ważna jest inteligencja i możliwość tworzenia nowych wartości.

– Otwieramy oddziały w Szczecinie, Gdańsku i Gdyni i potrzebujemy pracowników – mówił. – Dla informatyków pieniądze nie są jedyną motywacją. Ważne jest środowisko i atmosfera pracy.

Katarzyna Raczkowska, dyrektor zarządzający Master HR – firmy pomagającej przedsiębiorcom w rekrutacji, przyznała, że obecnie jest trudny czas dla podmiotów szukających fachowców.

– Kandydaci mogą wybierać oferty pracy w kraju i za granicą, gdzie otrzymują wielokrotnie wyższe wynagrodzenie – tłumaczyła. – W województwie zachodniopomorskim jest coraz więcej inwestycji logistycznych, co utrudnia rekrutację. Co może zrobić pracodawca? Dać gwarancję zatrudnienia i zaoferować przejrzystą ścieżkę kariery, możliwości awansu. A także zrozumieć, że doświadczeni pracownicy powinni więcej zarabiać.

Zadania Krajowej Administracji Skarbowej – powstałej kilka miesięcy temu z połączenia administracji podatkowej, służby celnej i kontroli skarbowej – omówił Robert Hołubasz, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Z kolei Wioletta Borek, również wicedyrektor szczecińskiej IAS (w pionie celno-granicznym), przybliżyła uproszczenia procedur dla przedsiębiorców.

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Darek&Piotr K.
2017-10-20 10:52:31
Darmowe jedzenie, trochę rozrywki w godzinach pracy _ fajne życie, to już było w innych klubach i nic poza spotkaniami -a więc ?
bajki
2017-10-19 21:19:58
Jasne, rynek pracownika. I niby co, student po Akademii Morskiej pójdzie pływać, jeśli jest po kierunku pływającym, a po kierunku lądowym to wezmą go od razu do pracy biurowej w porcie? Chyba, że za poniżej 2000 zł na rękę.
obserwator
2017-10-19 21:00:53
Każda okazja dobra aby wypić kawkę w godzinach pracy , zjeść ciasteczko i popierdzieć w fotele no i polansować się w mediach chociażby na tych zdjęciach. Strata czasu . Laura Hołowacz inicjatorka tego spędu poniosła porażkę na całego. Po prostu chce podtrzymać zainteresowanie swoja osobą w branży morskiej i być cały czas na świeczniku. Lans , lans , lans.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA