sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Kadry i ułatwienia w portach

Kadry i ułatwienia w portach [GALERIA]

Kadry i ułatwienia w portach
Data publikacji: 2017-10-19 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1481 297378

Dobór kadr w gospodarce morskiej oraz ułatwienia dla przedsiębiorców działających w portach i ich klientów – to tematy debat drugiego dnia konferencji NaviRail 2017, która 18-19 października odbyła się w Szczecinie. Zorganizowała ją spółka Kurier Kolejowy.

– Teraz mamy rynek pracownika – zauważył Przemysław Targowski, prezes spółka Polski PCS, która niedawno została powołana do opracowania, wdrożenia i utrzymania systemu Polski Port Community System w krajowych portach morskich. Zadaniem PPCS będzie optymalizacja, automatyzacja i optymalne sterowanie procesami transportowymi poprzez gromadzenie i łączenie w jednym miejscu informacji dotyczących transportu oraz całych łańcuchów logistycznych.

Prezes Targowski zachęcał do współpracy osoby z kompetencjami (m.in. programistów), ale również z pasją, kreatywnych. Jak zaznaczył, w branży IT bardzo ważna jest inteligencja i możliwość tworzenia nowych wartości.

– Otwieramy oddziały w Szczecinie, Gdańsku i Gdyni i potrzebujemy pracowników – mówił. – Dla informatyków pieniądze nie są jedyną motywacją. Ważne jest środowisko i atmosfera pracy.

Katarzyna Raczkowska, dyrektor zarządzający Master HR – firmy pomagającej przedsiębiorcom w rekrutacji, przyznała, że obecnie jest trudny czas dla podmiotów szukających fachowców.

– Kandydaci mogą wybierać oferty pracy w kraju i za granicą, gdzie otrzymują wielokrotnie wyższe wynagrodzenie – tłumaczyła. – W województwie zachodniopomorskim jest coraz więcej inwestycji logistycznych, co utrudnia rekrutację. Co może zrobić pracodawca? Dać gwarancję zatrudnienia i zaoferować przejrzystą ścieżkę kariery, możliwości awansu. A także zrozumieć, że doświadczeni pracownicy powinni więcej zarabiać.

Zadania Krajowej Administracji Skarbowej – powstałej kilka miesięcy temu z połączenia administracji podatkowej, służby celnej i kontroli skarbowej – omówił Robert Hołubasz, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Z kolei Wioletta Borek, również wicedyrektor szczecińskiej IAS (w pionie celno-granicznym), przybliżyła uproszczenia procedur dla przedsiębiorców.

Tekst i fot. (ek)

Kadry i ułatwienia w portach Kadry i ułatwienia w portach Kadry i ułatwienia w portach Kadry i ułatwienia w portach Kadry i ułatwienia w portach Kadry i ułatwienia w portach Kadry i ułatwienia w portach

Komentarze

Darek&Piotr K.
Darmowe jedzenie, trochę rozrywki w godzinach pracy _ fajne życie, to już było w innych klubach i nic poza spotkaniami -a więc ?
2017-10-20 10:52:31
bajki
Jasne, rynek pracownika. I niby co, student po Akademii Morskiej pójdzie pływać, jeśli jest po kierunku pływającym, a po kierunku lądowym to wezmą go od razu do pracy biurowej w porcie? Chyba, że za poniżej 2000 zł na rękę.
2017-10-19 21:19:58
obserwator
Każda okazja dobra aby wypić kawkę w godzinach pracy , zjeść ciasteczko i popierdzieć w fotele no i polansować się w mediach chociażby na tych zdjęciach. Strata czasu . Laura Hołowacz inicjatorka tego spędu poniosła porażkę na całego. Po prostu chce podtrzymać zainteresowanie swoja osobą w branży morskiej i być cały czas na świeczniku. Lans , lans , lans.
2017-10-19 21:00:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy