czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Nowe władze stowarzyszenia żeglugowego

Nowe władze stowarzyszenia żeglugowego

Nowe władze stowarzyszenia żeglugowego
Data publikacji: 2017-06-28 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24 11:14
Wywietleń: 1396 272679

Sławomir Mańkowski został nowym prezesem Biura Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu w Szczecinie. Wybrano go 27 czerwca podczas walnego zgromadzenia członków tego stowarzyszenia.

Ustępującemu zarządowi i komisji rewizyjnej udzielono absolutorium. Wybrano nowe władze na kadencję 2017-2021.

– Prezesem stowarzyszenia został Sławomir Mańkowski, który należy do tej organizacji od 2009 roku – poinformował Dariusz Sałata, dyrektor biura BPŻMBZ. – W latach 2009-2013 pełnił funkcję członka zarządu, a od 2013 roku był jego wiceprezesem. Zawodowo związany jest z firmą Euroafrica Shipping Lines, gdzie jako kierownik Działu Linii Europejskich odpowiada za serwisy krótkiego zasięgu do Wielkiej Brytanii oraz Szwecji.

W nowej kadencji funkcję wiceprezesów stowarzyszenia pełnić będą Marek Wiese i Krzysztof Anzlewicz. Sekretarzem został Krzysztof Urbaś, a skarbnikiem Krzysztof Rodzoch. Członkami zarządu są Henryk Salmonowicz i Krzysztof Pilarski. Komisję rewizyjną tworzą: Michał Wykowski (przewodniczący), Jerzy Korecki (wiceprzewodniczący) i Katarzyna Malinowska (sekretarz).

Stowarzyszenie, mające siedzibę w Szczecinie, współpracuje z innymi narodowymi biurami promocji żeglugi morskiej bliskiego zasięgu, działającymi w krajach Unii Europejskiej. Utworzyły one sieć biur – European Shortsea Network (www.shortsea.info).

Biuro m.in. inicjuje, wspiera i uczestniczy w działaniach zmierzających do rozwoju w Polsce żeglugi morskiej bliskiego zasięgu. Propaguje ideę tzw. przewozów kombinowanych, typu „od drzwi do drzwi” i „z drogi na morze”. Monitoruje problemy i ograniczenia, na jakie napotyka rozwój żeglugi morskiej bliskiego zasięgu w Polsce. Zbiera informacje związane z jej funkcjonowaniem. Organizuje konferencje, warsztaty itp.

Żegluga bliskiego zasięgu to przewóz ładunków i pasażerów drogą morską pomiędzy portami położonymi w Europie lub poza nią, ale w krajach mających linię brzegową na morzach zamkniętych graniczących z naszym kontynentem.

(ek)

Fot. arch.

Komentarze

portowiec
a ty obserwator jestes saska pierdola
2017-11-24 11:11:42
obserwator
Nic szczególnego nie robią. Spotkają się, kawkę wypiją i nic z tego nie ma. Kolejna bezproduktywna organizacja. Wymieniają się tylko stanowiskami.Na debatach się kończy zazwyczaj.
2017-06-28 18:18:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy