Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zapisane w „Kurierze” (31.3.1959)

Data publikacji: 05 listopada 2023 r. 15:14
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:53
Zapisane w „Kurierze” (31.3.1959)
 

Będzie więcej i lepszych motorowerów

Zakłady „Zakrzów” we Wrocławiu przygotowują się do wypuszczenia na rynek nowych, znacznie tańszych motorowerów od dotychczas produkowanych „Ryś”. W fabryce zbudowano już kilka prototypów popularnych motorowerów.

Popularne, tanie motorowery ukażą się prawdopodobnie na rynku pod koniec br.

Konstruktorzy „Zakrzowa” dokonują również pewnych zmian w „Rysiach”. M.in. będą one miały dłuższe siodełka, tak że oprócz kierowcy zmieści się na nim również dziecko.

„Kurier Szczeciński” z 31marca 1959 r.

Nie kupujcie od ulicznych handlarek kwiatów podlegających ochronie!

Nie kupujcie od ulicznych handlarek kwiatów podlegających ochronie jak: sasanki, śnieżyczka – przebiśnieg, wawrzynek – wilcze łyko, widłaki i inne. Niszczenie ich i handel podlegają karze.

Wojewódzki Zarząd Ligi Ochrony Przyrody zwraca się z apelem do wszystkich, by nie kupowali takich kwiatków i czynnie wspomagali walkę z niszczeniem tych roślin.

„Kurier Szczeciński” z 31marca 1959 r.

Pożar w kinie Bałtyk

Przykra niespodzianka spotkała szczecińskich kinomanów, którzy wybierali się do Bałtyku na premierę nowego polskiego filmu „Krzyż walecznych”. W nocy z piątku na sobotę w kinie wybuchł pożar, który strawił ekran i inne urządzenia Bałtyku. Jak wykazały dochodzenia, ogień powstał od spięcia instalacji elektrycznych. Straty sięgają ok. 100 tys. zł. Bałtyk został zamknięty, a wyświetlanie filmu „Krzyż walecznych” przejęło kino „Delfin”.

„Kurier Szczeciński” z 31marca 1959 r.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA