Diefenbaker zwichnął nogę
NOWY JORK PAP. Jak donoszą z Ottawy premier kanadyjski Diefenbaker zwichnął nogę w kostce, upadłszy nieszczęśliwie na chodnik w swojej letniej rezydencji w odległości 30 km od stolicy Kanady.
„Kurier Szczeciński” z 26 lipca 1962 roku
„Lekcje gustu” na Wybrzeżu
Jak się ubrać na każdą okazję? Jakie dodatki dobrać? Jak skompletować „szafę” najmniejszym nakładem środków i czasu? Na takie i podobne pytania postanowili odpowiedzieć organizatorzy pokazów mody i szykownej odzieży. Pokazy prowadzi „Moda Polska” z Warszawy.
Do 2 sierpnia ekipy modelek odwiedzą na Wybrzeżu: Mielno, Ustronie Morskie, Pobierowo i Międzyzdroje.
Imprezy przygotowane są wspólnie z FWP i będą się odbywać w domach wczasowych.
„Moda Polska” zaprezentuje kolekcję, którą demonstrowała na tournée po Związku Radzieckim.
„Kurier Szczeciński” z 26 lipca 1962 roku
Kobiety mają pierwszeństwo
Szwedzka nagroda literacka przyznana została nikomu nieznanej debiutantce Margarete Malm. Dopiero później okazało się, że laureatką jest 30-letni Bertil Peterson, który postanowił dotychczasowy brak uznania, przezwyciężyć przyjmując kobiecy pseudonim.
„Kurier Szczeciński” z 27 lipca 1962 roku
9 km „Archimedesa”
PARYŻ. Batyskaf francuski „Archimedes” prowadzący badania u wybrzeży Japonii zanurzył się ubiegłej nocy na głębokość 9 400 metrów.
„Kurier Szczeciński” z 27 lipca 1962 roku
Nie stroić syren na „Arsenale”
Pracownicy Stoczni Szczecińskiej wyposażają statki, także przy nabrzeżu Arsenał, przy którym mieści się Szczecińska Fabryka Maszyn Budowlanych. Nowo zbudowane statki zaopatruje się na Arsenale w syreny, których dźwięk poddawany jest próbom i to na różne tony.
W mieszczącym się vis a vis biurze konstrukcyjnym i technologicznym FMB inżynierowie zatykają sobie uszy watą, ale bezskutecznie. Może by jednak stroić syreny gdzie indziej?
„Kurier Szczeciński” z 27 lipca 1962 roku