Zabrakło ryb?
W związku z reorganizacją kolejowego przemysłu gastronomicznego donosiliśmy niedawno o 10-krotnym zwiększeniu się konsumpcji dań rybnych w restauracji na Dworcu Głównym w Szczecinie.
Wszystko więc idzie po linii życzeń rybaków i przedsiębiorców połowowych. Propaganda ryb chwyciła. Tymczasem…
Kierownictwo restauracji dworcowej „Orbis” napotyka trudności właśnie ze strony autorów propagandy – przedsiębiorstw państwowych, które rzekomo nie mogą dostarczyć dodatkowo kilkudziesięciu kilogramów ryb dziennie.
Czyżby naprawdę?
„Kurier Szczeciński” z 26 lutego 1958 r.
Dwa prototypy „Lublina” w Szczecinie
Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego w Szczecinie otrzymało niedawno dwa prototypy hermetycznych i półhermetycznych samochodów ciężarowych marki „Lublin’ Wozy mają karoserię koloru kremowego i są przystosowane do transportu towarów spożywczych. Obecnie jeden z nich wozi pieczywo, drugi zaś towary gastronomiczne. Jeżeli nowe typy „Lublina” zdadzą egzamin, fabryka w Lublinie przystąpi do ich seryjnej produkcji.
Wkrótce PTHW otrzyma również trzy prototypy podobnych wozów z fabryki w Starachowicach. Zależnie od ich wewnętrznego wyposażenia – samochody te przewozić będą mięso lub inne artykuły spożywcze.
„Kurier Szczeciński” z 28 lutego 1958 r.
Rozpoczynają się obowiązkowe szczepienia
Od dziś rozpoczynają się w Szczecinie obowiązkowe szczepienia przeciwko durowi brzusznemu. Zabiegi te będą wykonywały wszystkie rejonowe przychodnie. Obowiązkowi szczepienia podlegają dzieci od 5 lat i dorośli do lat 60. Dla zakładów pracy służba zdrowia organizować będzie specjalne ekipy do przeprowadzania zbiorowych szczepień w oznaczonym czasie i miejscu.
Równocześnie w rejonowych przychodniach Matki i Dziecka rozpoczynają się szczepienia przeciwko ospie dla roczników 1957.
„Kurier Szczeciński” z 1 marca 1958 r.