Miniaturowe aparaty przywracają słuch
Miniaturowy aparat wielkości pudełka do zapałek, mieszczący się z łatwością w kieszonce marynarki, przynosi nieocenioną pomoc ludziom o poważnie przytępionym słuchu.
Tego rodzaju aparaty słuchowe produkują od niedawna Zakłady Podzespołów Radiowych „Omig” w Warszawie.
W bieżącym roku rozpoczęto produkcję ulepszonych aparatów słuchowych AS-3 o wymiarach i ciężarze zredukowanym do minimum.
„Kurier Szczeciński” z 10 marca 1961 roku
Dopiero w XX wieku
Wyodrębnienie chorób reumatycznych jako specjalności medycznej nastąpiło dopiero w latach międzywojennych, mimo że choroba ta jest stara jak życie. Ślady jej bowiem odnajdujemy w prehistorii nie tylko człowieka, ale wyższych kręgowców…
Komitety do walki z reumatyzmem zaczęły się tworzyć w różnych krajach między innymi w Polsce od roku 1925.
Od tego czasu badania wielkiej rzeszy uczonych doprowadziły do lepszego poznania i wyodrębnienia wielu typów chorób reumatycznych.
„Kurier Szczeciński” z 10 marca 1961 roku
Pierwsze węgorze w sieciach rybackich
Słońce tak mocno przygrzało, że z mułu w zatoczkach Zalewu Szczecińskiego zaczęły się wygrzebywać węgorze. O cały miesiąc wcześniej niż w innych latach przerwały zimowy odpoczynek i ruszyły na żer.
Skorzystali z tego rybacy i zastawili sieci. W ciągu dwu ostatnich dni członkowie spółdzielni „CERTA” z bazy w Stołczynie złowili 100 kilogramów eksportowego mięsa.
„Kurier Szczeciński” z 15 marca 1961 roku