poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (14.12.2015.)

Opinie Czytelników (14.12.2015.)

Data publikacji: 2015-12-14 14:51
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-14 14:51
Wywietleń: 1123 55654

- RYSZARD Kalisz co i rusz pojawia się w różnych stacjach telewizyjnych jako wybitny ekspert, komentator wydarzeń politycznych. Nie wiem, dlaczego ten wyrzucony nawet przez własną partię, były polityk, jest non stop zapraszany przez dziennikarzy. Czy naprawdę w tym kraju nie ma nikogo porządnego, właściwszego na to miejsce?! Co takiego ma jeszcze skompromitowany pan Kalisz do powiedzenia?

* * *

- OPOZYCJA nawołuje, aby wyjść na ulice. Zapomina jednak, że Prawo i Sprawiedliwość otrzymało mandat od społeczeństwa na wprowadzenie zmian. Te zmiany jednak nie podobają się tym, którzy przyzwyczajeni do tego, by w państwie był chaos. Bo wtedy bez problemu można kraść - do własnej kieszeni oczywiście. Przypominam Platformie, że miała osiem lat i przez te lata nic dla Polski nie zrobiła.

* * *

- OTRZYMAŁEM zaproszenie na wigilię kombatancką, która odbyła się w szczecińskiej restauracji „Zamkowa". Zaproszenie to było sygnowane przez prezydenta Piotra Krzystka. Ale najważniejszy człowiek w mieście nie pofatygował się, aby przyjść, wysłał tylko swojego reprezentanta. To nie w porządku. 

* * *

- CAŁEJ prawdy o tym, co dzieje się w Polsce mogę dowiedzieć się tylko i wyłącznie z telewizji komercyjnych. Publiczna nie raczy nas informować w taki sposób, w jaki powinna. Ciągle nawołuje się za to do płacenia abonamentu, teraz ma być ściągany z urzędu, ale ja pytam: za co mamy płacić?

* * *

- WIELKA afera, bo minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zarządził, by podczas obchodów miesięcznic rocznicy smoleńskiej, asystowało im wojsko. Co jest w tym takiego dziwnego? Pod Smoleńskiem zginęła elita tego kraju, ludzie zajmujący najwyższe stanowiska. Do tej pory nie wiemy, co takiego się stało, nikomu nie zależy na dojściu do prawdy. U nas wszystko co ma patriotyczny wydźwięk jest od razu negowane, uważa się to za mało istotne - wystarczy spojrzeć na brudne flagi w narodowych barwach przy wielu instytucjach. Popieram tym razem ministra Macierewicza, choć szczerze mówiąc, akurat tym resortem powinien kierować ktoś młody i światły. 

 * * *

- KRYZYS związany z Trybunałem Konstytucyjnym pokazuje również, jak bardzo potrzebna jest w parlamencie lewica. Na razie obserwujemy bowiem konflikt między PiS a Platformą Obywatelską, partiami, które się nienawidzą, a jednocześnie wciąż „przepływają" między nimi ludzie. Apeluję do lewicy, by wzięła się do roboty, dała sobie spokój z kandydatami pokroju Magdaleny Ogórek. 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie