środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (7.12.2015)

Opinie Czytelników (7.12.2015)

Data publikacji: 2015-12-07 10:56
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-07 10:57
Wywietleń: 888 46749

Ponoć episkopatowi nie podoba się to, co robi Prawo i Sprawiedliwość teraz. A dlaczego biskupi milczeli wcześniej, podczas kampanii, gdy kandydaci PiS-u wygłaszali mocno ryzykowne tezy? Gdy zapowiadali to, co będą robili? Wtedy było OK a teraz nie jest OK? Bardzo mi się to nie podoba.

***

Trybunał Konstytucyjny - co za żałosna instytucja! Gdzie byli sędziowie TK, gdy padała szczecińska stocznia? Gdy robiono przekręty wokół niej? Gdy skazywano tysiące ludzi na biedę? Byłem jednym z pracowników stoczni. Udało mi się wyjść na prostą. Nie bez trudu i poświęcenia. Ale inni? Ludzie przypłacili te problemy zdrowiem, niekiedy życiem. Rodziny się rozpadły tym, którzy musieli wyjechać za granicę za chlebem. Wielu moich kolegów jest już po zawałach. Niejeden popełnił samobójstwo. Tysiące dramatów. A ci mi coś bredzą o końcu demokracji. Dla normalnych ludzi to obraza.

***

Polska ma problem z sędziami. Wspomnę o przeciągających się w nieskończoność  procesach  przeciwko  komunistycznym zbrodniarzom. Nie poradzono sobie z postaciami takimi jak Helena Wolińska, Salomon Morel czy Stefan Michnik. Mam nadzieję, że teraz tego ostatniego jeszcze żyjącego  będzie można chociaż symbolicznie osądzić i skazać.

***

„Super Expres" podaje jakie majątki mają niektórzy posłowie. Kilku z nich to nieźli milionerzy. Petru zainkasował w tym roku pół miliona, Nitras też milioner, Zembala również. Jak możemy pozwalać, żeby tacy ludzie robili awanturę, rządzili nami? Czas najwyższy, żeby to zmienić! Myślę, że w każdym mieście lub województwie powinna być powołana pół roku przed wyborami specjalna komisja, która wybierze kandydatów do sejmu - uczciwych, wykształconych, mądrych, patriotów. Bo ci wymienieni chyba nie za bardzo pasują do tego opisu. 

***

Nie zgadam się z opinią czytelnika „Kuriera", który twierdzi, że obecny rząd jest tragedią głupiego narodu? Jak można tak mówić i pisać? To plucie samemu sobie do gniazda. To właściwie taka sama opinia, jak te o „polskich obozach koncentracyjnych".

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy