sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (10.01.2017)

Opinie Czytelników (10.01.2017)

Data publikacji: 2017-01-10 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-10 19:15
Wywietleń: 175 198364

– Smog wiszący nad miastami to dziś w Polsce temat numer jeden. Tylko że nikt nie mówi o drugiej stronie medalu: czym mają palić biedni ludzie? Ja właśnie otrzymałem rachunek za ogrzewanie gazem – za dwa miesiące muszę zapłacić 2 tysiące złotych! Już dawno Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo polikwidowało kasy, więc opłata pocztowa od mojego rachunku to 13 złotych. Czym mam ogrzewać dom, by było taniej? Przy takiej aurze, by osiągnąć temperaturę 20-21 stopni, musiałem o jedną trzecią podkręcić grzejniki, tymczasem cieplej nie jest, bo w rurach płynie byle co. W Niemczech liczniki wskazują nie tylko metry sześcienne zużytego paliwa, ale również jego kaloryczność. Tym problemem trzeba się zająć, a nie piętnować ludzi, którzy z emerytury 1200 złotych nie mają jak zapłacić niebotycznych rachunków!

* * *

– Afera z zarobkowaniem pana Kijowskiego obnażyła tylko słabość Komitetu Obrony Demokracji, która to organizacja ma za zadanie walczyć nie o demokrację, ale o władzę dla PO i Nowoczesnej. Wyciąga się tysiące Polaków na ulice niby w obronie szczytnych ideałów, a po kątach rozdziela kasę dla swoich. Obrzydliwe!

* * *

– Jedna osoba w Polsce decyduje o tym, co ma zrobić prezydent, premier, marszałek sejmu i senatu, w dodatku nie ponosi za to żadnych konsekwencji. Trzeba zadać więc pytanie, kto zadecydował o lądowaniu w Smoleńsku i dlaczego rozmowa telefoniczna braci Kaczyńskich przeprowadzona tuż przed dramatycznym lądowaniem do tej pory jest wielką tajemnicą.

* * *

– Opozycja twierdzi, że posiedzenie w sprawie budżetu na 2017 rok odbyte w Sali Kolumnowej było nielegalne, a ja pytam: czy legalne było okupowanie miejsca marszałka czy przeglądanie notatek marszałka i posłów z PiS? Czy okupowanie sali sejmowej, które godzi w powagę parlamentu, też jest legalne? A może legalne jest to, że niektórzy „strajkujący” posłowie zamiast być w swoich biurach poselskich i służyć swoim wyborcom, wylegują się w sejmowych fotelach, robiąc selfie i racząc popisami wokalnymi? To my wszyscy ich finansujemy ze swoich skromnych emerytur albo groszowych pensji, a oni zachowują się jak obiboki.

* * *

– Czytelniczka w czwartkowych opiniach postuluje, by opozycja nie wypowiadała się w jej imieniu, a ja nie życzę sobie, by PiS zawłaszczało kraj, bo ich wybrało jedynie 17 proc. Polaków. Obrażają ludzi, krytykują wszystko, co nie po ich myśli, naród robią w balona, a jednocześnie boją się go jak ognia, bo tylko od niego się odgradzają.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

stefan.M.
Przypomne tym ktorzy krzycza na PIS glosowalo 17-18% , mam kolegow ktorzy nigdy nie chodza na wybory i co mowia jak zapytalem dlaczego??-bo nic sie nie zmieni !!Dodam jeszcze , ze nie glosujacy akceptuja wynik wyborow!!Posel PO pan NIESIOLOWSKI powiedzial ,,wygrajcie se wybory a potem rzadzcie ,,Drugi klasyk powiedzial ,,w tym kraju nie ma z kim przegrac ,,Proponuje tym co tak krzycza na szczaw i mirabelki zbierac !!
2017-01-10 18:19:00
Lili
Zgadzam się, też mam gazowe ustawione na 21,5/22 °C A w domu nawet w Koszulce nie pochodzisz bo zimno. Nie mówiąc o kwocie rachunku... Ludzie palą bo Zimno czym maja palić w piecach. Za 2000 zł zarobków miesięcznie to zlodziejstwo. Ludzie większość Pieniędzy wydają na rachunki a później muszą tydzień w tydzień myśleć jak zrobić by starczyło...
2017-01-10 15:22:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy