czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (9.01.2017)

Opinie Czytelników (9.01.2017)

Data publikacji: 2017-01-09 13:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-09 13:26
Wywietleń: 494 196263

– 30 lat jestem niewielkim przedsiębiorcą w branży budowlanej i z roku na rok prowadzenie działalności gospodarczej jest coraz trudniejsze. Państwo nakłada na nas wciąż jakieś sankcje: podatki wzrastają, za najmniejsze przewinienie fiskus życzy sobie coraz wyższe kary, a przepisy – tworzone chyba na kolanie – wchodzą z dnia na dzień. Człowiek ginie w gąszczu nowości i nawet nie ma gdzie skonsultować swoich wątpliwości, bo urzędy skarbowe informacji nie udzielają. Kiedyś były szkolenia, a nowe prawo wchodziło nie z tygodnia na tydzień, ale co najmniej kwartał przedsiębiorca miał na jego wdrożenie. Premier Szydło wielokrotnie powtarzała, że ma nam być łatwiej – nic z tego.

* * *

– Z radością przyjęłam fakt, że nasz rząd odkupił bank Pekao SA i pełną własnością narodu są teraz zbiory Czartoryskich nabyte za ułamek ich wartości. To prawdziwa troska o państwo, szkoda tylko, że niektórzy krytykują te posunięcia rządu PiS. Woleli, gdy były rząd PO-PSL wyprzedawał wszystko co polskie i cenne za „czapkę gruszek”?

* * *

– Magazyn śledczy Anity Gargas, który w miniony czwartek wyemitowała telewizja, obnażył kulisy prywatyzacji szpitali. Niechlubny udział m.in. wprowadzania umów śmieciowych w placówkach medycznych miał zmarły niedawno Longin Komołowski. Wielu ludzi, „dzięki” jego decyzjom, straciło bezpieczeństwo finansowe, tymczasem on sam – mówię to z wielkim ubolewaniem – ma dziś okazały państwowy pogrzeb: z honorami, w Świątyni Opatrzności Bożej. Tak nie przystoi! Przykro mi, że wiele legend „Solidarności”, wyniesionych na ramionach robotników, tak bardzo odeszło od tamtych ideałów, tak mocno zapomniało o zwykłych ludziach.

(wiele podobnych głosów)

* * *

– Kościół to odrębna instytucja, która nie powinna być tak blisko państwa, ale widać, że ten związek jest dziś coraz ściślejszy za sprawą Prawa i Sprawiedliwości. Kto pozwala lub nakazuje, by politycy byli grzebani w świątyniach? Mamy już prezydenta na Wawelu, byłego ministra pracy w Świątyni Opatrzności Bożej, za chwilę państwo pochowa kogoś na Jasnej Górze. Bardzo mi się nie podoba, że politycy nawołują do modlitwy – to nie ich rola.

* * *

– Czy lider KOD zapłacił podatek od tych darowizn, które sobie wypłacał w formie wynagrodzenia? Jeśli nie, to powinien być prześwietlony przez fiskusa, tak jak każdy obywatel i solidnie ukarany. Po drugie: czy część z tych pieniędzy poszła na konto byłej żony, której pan Kijowski nie wypłaca należnych alimentów? Czy może lider KOD ukrył te dochody? Komornik powinien postąpić z nim jak z każdym innym dłużnikiem alimentacyjnym, któremu bez pardonu zabiera się trzy czwarte pensji.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy