niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (4.01.2017)

Opinie Czytelników (4.01.2017)

Data publikacji: 2017-01-04 14:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-05 13:42
Wywietleń: 660 195812

– Chuligaństwo, burdy, podpalenia, dewastacje mienia – to wszystko działo się w Ełku po śmierci 21-latka. To nie do pomyślenia, bo koszty ponoszą zwykli obywatele, w tym także polscy właściciele lokalu, który obcokrajowcy tylko dzierżawili. Kto wynagrodzi im straty? Koszty poniosła policja, miasto także ucierpiało finansowo. Zapłacimy za te szkody my wszyscy, a dojdą do tego koszty procesów tych chuliganów. Po ewentualnych wyrokach będziemy ich także utrzymywać w więzieniach. Gdyby w Polsce rzeczywiście obowiązywała odpowiedzialność majątkowa, a straty musiały być wynagradzane z kieszeni tych opryszków, ich rodziców albo nawet dziadków, wszyscy zastanowiliby się trzy razy, zanim wzięliby do ręki nóż, bejsbol czy kamień. Podobnie należy postępować z tymi, którzy wsiadają do aut po alkoholu. Konfiskata samochodu, odszkodowania dla ofiar lub ich rodzin wypłacane z własnej kieszeni na pewno otrzeźwiłyby umysły kierowców.

* * *

– Oglądałem we wtorek transmisję z procesu sądowego w sprawie śmierci Ewy Tylman. Po tym, co powiedział oskarżony, odnoszę wrażenie, że w Polsce niezbędna jest weryfikacja kadr funkcjonariuszy kryminalnych. Jeśli będziemy brutalizować proces dochodzeniowy, nie będziemy dochodzić do prawdy. W ten sposób tylko wylewamy dziecko z kąpielą. W mojej opinii, z tego procesu nic nie wyjdzie, zostaną jednak obnażone pewne niedozwolone metody stosowane przez policję.

* * *

– W Polsce nie ma elit politycznych. Ryszard Petru, który jest niezależny finansowo, jest za to tępiony. Tymczasem polityk, tak jak sędzia, powinien być w tym zakresie niezależny.

* * *

– Świętej pamięci Longin Komołowski wspólnie z Jerzym Buzkiem likwidował kopalnie. Razem ze związkami zawodowymi likwidował także układy zbiorowe pracy. Moim zdaniem, takie osoby nie powinny mieć państwowych pogrzebów w Świątyni Opatrzności Bożej.

* * *

– Słyszymy, że w Pałacu Młodzieży zostało zdefraudowane 200 tys. zł. Dziwię się, że władze miasta Szczecina tak rzadko kontrolują spółki i jednostki podległe prezydentowi.

* * *

– Dziwię się, że wymyślono parking przy lotnisku w Dąbiu – już widać, że to poroniony pomysł, bo nikt z niego nie korzysta. Trudno będzie przekonać ludzi, by zostawiali tu samochody i przesiadali się do komunikacji miejskiej. Trzeba więc ten teren szybko zagospodarować, bo żal patrzeć na kolejną nietrafioną miejską inwestycję.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie