Piątek, 19 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Prof. Waldemar Tarczyński ponownie został rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego

Data publikacji: 26 kwietnia 2024 r. 12:01
Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2024 r. 12:01
Prof. Waldemar Tarczyński ponownie został rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego
Dziękując za wybór na funkcję rektora US, prof. Waldemar Tarczyński mówił o zaangażowaniu m.in. studentów. Fot. US  

Profesor Waldemar Tarczyński został ponownie wybrany na funkcję rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. Był jedynym kandydatem. Nowa kadencja rozpocznie się 1 września tego roku i potrwa do 31 sierpnia 2028 r.

- Kolejna kadencja jest ogromnym wyzwaniem i wielkim zobowiązaniem do dalszej ciężkiej pracy na rzecz rozwoju Uniwersytetu Szczecińskiego. Stanowi także szansę na efektywne kontynuowanie podjętych już działań, ale też na rozpoczęcie nowych projektów - mówił rektor. -  Rozwój naszej Alma Mater jest misją ludzi dzielących podobne wartości i cele. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowanych pracowników badawczych, badawczo-naukowych, dydaktycznych, administracyjnych i obsługi oraz pełnych pasji studentów i doktorantów. Raz jeszcze składam podziękowania za udzielone zaufanie i zapraszam wszystkich do współpracy na rzecz rozwoju Uniwersytetu Szczecińskiego.

Prof. Waldemar Tarczyński jest absolwentem Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej. Tytuł profesora nauk ekonomicznych uzyskał w 1999 roku. Od początku kariery zawodowej jest związany z Uniwersytetem Szczecińskim. Uczony pełnił funkcję rektora Uniwersytetu Szczecińskiego dwukrotnie, tj. w latach 2005-2012 oraz w ostatniej kadencji 2020-2024.

Zainteresowania naukowe Waldemara Tarczyńskiego skupiają się wokół następujących zagadnień: metody ilościowe na rynku kapitałowym, inżynieria finansowa, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, zarządzanie ryzykiem, metody analizy technicznej na giełdzie papierów wartościowych, metody wyceny wartości przedsiębiorstwa, a także analiza ekonomiczno-finansowa przedsiębiorstwa. Prof. Tarczyński jest również autorem wielu prac z tego zakresu oraz oprogramowania umożliwiającego prowadzenie analiz opłacalności projektów inwestycji w papiery wartościowe na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest także promotorem 24 prac doktorskich oraz prawie 700 prac magisterskich.

Rektor US zaangażowany jest w wiele inicjatyw społecznych na rzecz środowiska naukowego i regionu Pomorza Zachodniego, w tym m.in. jest członkiem Komitetu statystyki i ekonometrii PAN, Prezesem Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Prezesem OŚ Akademickiego Związku Sportowego.

Odznaczony m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2024-04-27 11:50:54
Moje kondolencje
Szok
2024-04-26 14:19:31
Kto by się spodziewał :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA