Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Emocje i ich wpływ na zachowanie człowieka

Data utworzenia: 2024-05-07 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-07 10:49
Fot. Marta Teszner/archiwum

Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Sala Anny Jagiellonki

Data: 21.05.2024

godz. 17.30

Z Anną Seniuk, wybitną aktorką teatralną i filmową, rozmawia Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką.

Anna Seniuk – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie; pracowała z najwybitniejszymi reżyserami teatralnymi. Osobny rozdział w biografii aktorki stanowi dorobek filmowy. Zagrała blisko 70 ról, występowała także w serialach, gdzie największą popularność przyniosła aktorce rola inżynierowej Madzi Karwowskiej w Czterdziestolatku Jerzego Gruzy. Wielokrotnie była nagradzana za swoje kreacje, teatralne, filmowe, telewizyjne i radiowe (m.in. radiowa Nagroda Wielkiego Splendora, Wielka Nagroda Festiwalu „Dwa teatry” w Sopocie za całokształt twórczości). W roku 1994 otrzymała Złoty Wawrzyn Grzymały dla najlepszej aktorki. Uhonorowana też została Nagrodą św. Brata Alberta i tytułem Mistrz Mowy Polskiej. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenie Polski, a także Krzyżem Komandorskim OOP oraz Złotym Medalem „Gloria Artis”.

„Jak żyć? Myślę, że przede wszystkim trzeba być otwartym na drugiego człowieka. Na złe i na dobre. I zawsze mieć nadzieję.” Anna Seniuk

Wydarzenie biletowane.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA