Miejsce: foyer Teatru Polskiego
Czas: 18.02.2025 - 31.05.2025
Wystawę zdjęć pt. „Stanisław Tym w Szczecinie – w obiektywie Włodzimierza Piątka i Marka Szymczaka” można oglądać do końca tego sezonu artystycznego, a następnie jeszcze jesienią tego roku, w nowym sezonie artystycznym 2025/2026.
W foyer Teatru Polskiego w Szczecinie prezentowana jest nowa wystawa poświęcona Stanisławowi Tymowi. Jest na niej ok. 70 fotografii, których bohaterem jest zmarły - w grudniu 2024 roku - Przyjaciel Teatru Polskiego, STANISŁAW TYM. Zdjęcia autorstwa Włodzimierza Piątka i Marka Szymczaka to zapis ulotnych chwil i niepowtarzalnych emocji. Fotografie pokazane na wystawie pozwalają przenieść się myślami i wspomnieniami do spotkań ze Stanisławem Tymem, z innymi cudownymi artystami oraz z fantastyczną publicznością.
Fotografie powstały podczas licznych wizyt Stanisława Tyma w szczecińskim teatrze. Są wśród nich zdjęcia będące zapisem scenicznych występów artysty. Na wielu fotografiach Stanisław Tym jest również uwieczniony w gronie aktorów Teatru Polskiego albo gości tej sceny. Sporo zdjęć pokazuje codzienne życie ludzi teatru. Są tu zarówno fotografie z popremierowych bankietów, jak i ze spotkań i rozmów w garderobach, bufecie czy za kulisami.