Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (5.10.2018)

Data publikacji: 2018-10-05 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-07 18:25

Byłam jedyną osobą przeciwną temu, żeby wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w nocy, niestety byłam jedyna – powiedziała w Radiu ZET Marzena Salamon z PiS, kandydatka na wójta gminy Rewal. Nieprawda. Radna razem z trzema innymi osobami wstrzymała się od głosu, co doskonale widać na nagraniu internetowym z czerwcowej sesji. Przeciwny był jedynie radny Rafał Mielcarek. Ładnie to tak wprowadzać w błąd elektorat i słuchaczy Zetki?

* * *

Solidarność ma poprzeć w wyborach na prezydenta Szczecina kandydata PiS Bartłomieja Sochańskiego. A ja się po raz kolejny pytam szefa „S” Mieczysława Jurka: ilu członków liczy organizacja w mieście, oczywiście tych, co płacą składki. Pan mecenas też zapewne chciałby wiedzieć, na ile może liczyć głosów.

* * *

Dariusz Wieczorek (SLD), radny sejmiku twierdzi, że budżet województwa to 800 mln zł. Zgubił gdzieś po drodze 200 mln zł, ale przecież jak lewica obejmie władzę, to władze w stolicy lewicy groszem sypną.

* * *

Radna niezależna popierana przez PiS Małgorzata Jacyna-Witt otwierała rok akademicki na… Politechnice Koszalińskiej, odczytując list od ministra nauki Jarosława Gowina. Potem wystąpiła w TVP Szczecin i mówiła o wpisach w internecie, w których jest obszczekiwana. Stwierdziła, że to jest plugawe i sama tego nie czyni! Wierzę, bo muszę…

* * *

Radio Szczecin podało, że prezesi Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej karzą zbiorowo mieszkańców za to, że któryś z sąsiadów wyrzuca koło zsypu na śmieci niepotrzebne drzwi. Jeśli lokatorzy nie podkablują sąsiada, to sami zapłacą za wywóz. Taka zbiorowa odpowiedzialność.

* * *

Siatkarze Polski mistrzami świata, a najlepszym zawodnikiem został Bartosz Kurek ze Stoczni Szczecin. Jeden z internautów dokonał wpisu: „Panowie «kopacze» z Pogoni Kurkowi sprzęt powinni nosić i kawę parzyć, a nie w piłkę grać i zarabiać kilka razy więcej” .Nic dodać, nic ująć.

* * *

Trwa remont trasy S6 prowadzącej do Gdańska. Tempo imponujące, ale nieco gorzej z oznakowaniem. Za zjazdem na Gdańsk z „trójki” powstało nowe rondo, gdzie są tylko oznakowane dwa zjazdy: na Gdańsk i Goleniów. Zapomniano umieścić kierunek na lotnisko, co powoduje, że niektórzy mają problem z trafieniem do celu. Strzałko wróć! – apelujemy do drogowców.

* * *

W szczecińskich szkołach odbyło się ważenie tornistrów uczniów, które są zbyt ciężkie, o czym wszyscy wiedzą. Była prasa, radio i TV. Urzędnicy kuratorium i sanepidu zrobili pokazówkę i zarwali uczniom lekcje (ci raczej nie protestowali) zapominając, że wystarczyłoby zważyć tylko jeden tornister „wzorcowy” według planu lekcji na dany dzień. Na każdą lekcję jest bowiem określona ilość książek i zeszytów, dochodzą do tego piórniki, sprzęt na wf. i kanapki oraz picie. Każdy uczeń powinien mieć taki sam ciężki tornister. Niby proste, ale nie dla urzędników, którzy pokazali, że wymyślają sobie prace na pokaz.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gumieñczak
2018-10-07 18:10:37
MJW piëknie wyretuszowała zmarszczki na szyi na swooh banerach. Tępy lud to kupi?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ