środa, 23 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (14.09.2018 r.)

Chwasty tygodnia (14.09.2018 r.)

Data publikacji: 2018-09-14 07:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-14 19:00
Wywietleń: 2810 351000
Prokuratura Rejonowa w Gryfinie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niegospodarności w stosunku do burmistrz Cedyni Gabrieli Kotowicz. Dotyczy ono tematu, o którym wiele razy pisałem. Chodzi m.in. o podjęcie przez radnych, na wniosek burmistrz, zgody na udzielenie służebności w dojeździe do stacji benzynowej niemieckiego biznesmena w Osinowie Dolnym, który od czterech lat wykorzystuje gminną działkę i nie płaci za to gminie ani grosza. Więcej na ten temat za tydzień.

* * *

Dariusz Rosati to indywiduum – stwierdził poseł PiS Krzysztof Zaremba. Zapomniał o powiedzeniu małych dzieci: kto się przezywa, sam się tak nazywa.

* * *

– Niech pan na mnie nie warczy – zwrócił się marszałek województwa Olgierd Geblewicz do wiceprzewodniczącego sejmiku Kazimierza Drzazgi w trakcie telewizyjnej dyskusji. – Ja na pana nie warczę – rzekł Drzazga, na co marszałek odpowiedział: – Ja cytuję pańskiego lidera.

* * *

Mecenas Zbigniew Bogucki, który od wielu miesięcy jest ekspertem na wszystkie tematy TVP Szczecin, załapał się na listę radnych PiS do sejmiku. Teraz zapewne na szklanym ekranie będzie gościł częściej, wszak kampania wyborcza się zaczęła.

* * *

Jeden z pociągów regionalnych pomalowano w barwy Pogoni Szczecin. Kibice do Poznania może i nim dojadą, ale czy po meczu wrócą? Obserwując poznańskich kiboli, wątpię.

* * *

Prezes spółki zarządzającej halą „Arena” w Szczecinie nie widzi w tym nic dziwnego, że inwalida musi zapłacić 10 zł za wjazd na parking przy hali. Dla niego nie są to żadne pieniądze – stwierdził. Ze zdziwieniem dowiedział się od radiosłuchacza, że opiekun, który przybywa na mecz z osobą niepełnosprawną, nie ma zapewnionego miejsca siedzącego.

* * *

Sąd Rejonowy w Gryfinie szuka właścicieli dwóch przedłużaczy zabezpieczonych do sprawy karnej z 2003 roku. I dlatego właśnie potrzebna jest reforma polskiego sądownictwa, by kable tak długo nie leżały w depozycie.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

kantpol
Działka leźy odľogiem 4. lata, bo gabrysia nie komu ją dać.Siergijowi czy Milerowi, ktòrzy ją lansowali, ale łupòw nie dostali. Teraz do dupy dobrał im się prokurator
2018-09-14 18:47:45
gg
Z tym Boguckim to ma rację, zwykłe tkm...
2018-09-14 15:47:56
nie nowoczesny
a ten wciąż o tym samym. gabrysie zniszczył i teraz ma satysfakcje. okropieństwo. kiedy dziadkowi dacie wolne by nie pisał tych bzdur
2018-09-14 08:35:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie