środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (14.09.2018 r.)

Chwasty tygodnia (14.09.2018 r.)

Data publikacji: 2018-09-14 07:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-14 19:00
Wywietleń: 2212 351000
Prokuratura Rejonowa w Gryfinie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niegospodarności w stosunku do burmistrz Cedyni Gabrieli Kotowicz. Dotyczy ono tematu, o którym wiele razy pisałem. Chodzi m.in. o podjęcie przez radnych, na wniosek burmistrz, zgody na udzielenie służebności w dojeździe do stacji benzynowej niemieckiego biznesmena w Osinowie Dolnym, który od czterech lat wykorzystuje gminną działkę i nie płaci za to gminie ani grosza. Więcej na ten temat za tydzień.

* * *

Dariusz Rosati to indywiduum – stwierdził poseł PiS Krzysztof Zaremba. Zapomniał o powiedzeniu małych dzieci: kto się przezywa, sam się tak nazywa.

* * *

– Niech pan na mnie nie warczy – zwrócił się marszałek województwa Olgierd Geblewicz do wiceprzewodniczącego sejmiku Kazimierza Drzazgi w trakcie telewizyjnej dyskusji. – Ja na pana nie warczę – rzekł Drzazga, na co marszałek odpowiedział: – Ja cytuję pańskiego lidera.

* * *

Mecenas Zbigniew Bogucki, który od wielu miesięcy jest ekspertem na wszystkie tematy TVP Szczecin, załapał się na listę radnych PiS do sejmiku. Teraz zapewne na szklanym ekranie będzie gościł częściej, wszak kampania wyborcza się zaczęła.

* * *

Jeden z pociągów regionalnych pomalowano w barwy Pogoni Szczecin. Kibice do Poznania może i nim dojadą, ale czy po meczu wrócą? Obserwując poznańskich kiboli, wątpię.

* * *

Prezes spółki zarządzającej halą „Arena” w Szczecinie nie widzi w tym nic dziwnego, że inwalida musi zapłacić 10 zł za wjazd na parking przy hali. Dla niego nie są to żadne pieniądze – stwierdził. Ze zdziwieniem dowiedział się od radiosłuchacza, że opiekun, który przybywa na mecz z osobą niepełnosprawną, nie ma zapewnionego miejsca siedzącego.

* * *

Sąd Rejonowy w Gryfinie szuka właścicieli dwóch przedłużaczy zabezpieczonych do sprawy karnej z 2003 roku. I dlatego właśnie potrzebna jest reforma polskiego sądownictwa, by kable tak długo nie leżały w depozycie.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

kantpol
Działka leźy odľogiem 4. lata, bo gabrysia nie komu ją dać.Siergijowi czy Milerowi, ktòrzy ją lansowali, ale łupòw nie dostali. Teraz do dupy dobrał im się prokurator
2018-09-14 18:47:45
gg
Z tym Boguckim to ma rację, zwykłe tkm...
2018-09-14 15:47:56
nie nowoczesny
a ten wciąż o tym samym. gabrysie zniszczył i teraz ma satysfakcje. okropieństwo. kiedy dziadkowi dacie wolne by nie pisał tych bzdur
2018-09-14 08:35:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie