Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (14.09.2018 r.)

Data publikacji: 2018-09-14 07:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-14 19:00
Prokuratura Rejonowa w Gryfinie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niegospodarności w stosunku do burmistrz Cedyni Gabrieli Kotowicz. Dotyczy ono tematu, o którym wiele razy pisałem. Chodzi m.in. o podjęcie przez radnych, na wniosek burmistrz, zgody na udzielenie służebności w dojeździe do stacji benzynowej niemieckiego biznesmena w Osinowie Dolnym, który od czterech lat wykorzystuje gminną działkę i nie płaci za to gminie ani grosza. Więcej na ten temat za tydzień.

* * *

Dariusz Rosati to indywiduum – stwierdził poseł PiS Krzysztof Zaremba. Zapomniał o powiedzeniu małych dzieci: kto się przezywa, sam się tak nazywa.

* * *

– Niech pan na mnie nie warczy – zwrócił się marszałek województwa Olgierd Geblewicz do wiceprzewodniczącego sejmiku Kazimierza Drzazgi w trakcie telewizyjnej dyskusji. – Ja na pana nie warczę – rzekł Drzazga, na co marszałek odpowiedział: – Ja cytuję pańskiego lidera.

* * *

Mecenas Zbigniew Bogucki, który od wielu miesięcy jest ekspertem na wszystkie tematy TVP Szczecin, załapał się na listę radnych PiS do sejmiku. Teraz zapewne na szklanym ekranie będzie gościł częściej, wszak kampania wyborcza się zaczęła.

* * *

Jeden z pociągów regionalnych pomalowano w barwy Pogoni Szczecin. Kibice do Poznania może i nim dojadą, ale czy po meczu wrócą? Obserwując poznańskich kiboli, wątpię.

* * *

Prezes spółki zarządzającej halą „Arena” w Szczecinie nie widzi w tym nic dziwnego, że inwalida musi zapłacić 10 zł za wjazd na parking przy hali. Dla niego nie są to żadne pieniądze – stwierdził. Ze zdziwieniem dowiedział się od radiosłuchacza, że opiekun, który przybywa na mecz z osobą niepełnosprawną, nie ma zapewnionego miejsca siedzącego.

* * *

Sąd Rejonowy w Gryfinie szuka właścicieli dwóch przedłużaczy zabezpieczonych do sprawy karnej z 2003 roku. I dlatego właśnie potrzebna jest reforma polskiego sądownictwa, by kable tak długo nie leżały w depozycie.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kantpol
2018-09-14 18:47:45
Działka leźy odľogiem 4. lata, bo gabrysia nie komu ją dać.Siergijowi czy Milerowi, ktòrzy ją lansowali, ale łupòw nie dostali. Teraz do dupy dobrał im się prokurator
gg
2018-09-14 15:47:56
Z tym Boguckim to ma rację, zwykłe tkm...
nie nowoczesny
2018-09-14 08:35:02
a ten wciąż o tym samym. gabrysie zniszczył i teraz ma satysfakcje. okropieństwo. kiedy dziadkowi dacie wolne by nie pisał tych bzdur

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ