środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (21.09.2018)

Chwasty tygodnia (21.09.2018)

Data publikacji: 2018-09-21 10:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-21 16:42
Wywietleń: 2598 352230

Szczecin pod rządami PiS ma szansę osiągnąć taki sam standard życia, jaki mają mieszkańcy Niemiec – stwierdził Jarosław Kaczyński na niedzielnym konwencie partii w Szczecinie. Premier Morawiecki dodał, że nie pozwoli na sprywatyzowanie województw, czego chcą ONI.

* * *

W TVP Info konwencję PiS w Szczecinie jako pierwszy komentował ekspert z Gdańska. Wypowiedź swą zaczął od słów: „Oczywiście, Pomorze Gdańskie jest dla Polski bardzo ważne”. Jaka TV, taki ekspert – chciałoby się rzec.

* * *

Herr Obrycki niech opowie o swoich powiązaniach z Niemcami – powiedział poseł PiS Krzysztof Zaremba. Zapewne miał na myśli dziadka posła PO w Wehrmachcie, którego także miał premier Tusk.

* * *

– Każdy, kto mnie zna, wie, że moje decyzje personalne są związane z kompetencjami i fachowością. Dla mnie liczy się zaangażowanie, pasja i praca na rzecz wszystkich mieszkańców – powiedział kandydat na prezydenta Kołobrzegu Maciej Bejnarowicz (PiS), obecnie pełniący obowiązki wójta Rewala. Na szefa spółki Wodociągi Rewal powołał bez konkursu (ustawa na to zezwala) Waldemara Miszczyszyna, urzędnika z Kołobrzegu, który zatrudnia w spółce m.in. byłą przewodniczącą Rady Gminy Agnieszkę Tasarz (odwołał ją wojewoda za to, że jako radna prowadziła działalność na mieniu gminy). Na jakim stanowisku Tasarz pracuje w gminnej spółce, prezes nie chciał zdradzić, stwierdzając, że „bez zgody pracownika naraża się na zarzut złamania prawnej ochrony danych osobowych”. A ja naiwny myślałem, że jest to informacja jawna, którą wiele spółek zamieszcza na swoich stronach internetowych. No, ale widać, że w Rewalu jawności nie ma, no chyba że była radna pracuje w kancelarii tajnej.

* * *

Mariusz K., król alimentów w naszym regionie, wyszedł przed terminem z więzienia i teraz chodzi z obrączką dozoru elektronicznego. Jak siedział, to przynajmniej zarabiał i były pieniądze na spłatę zadłużenia, a teraz K. zapewne zacznie zasypywać pozwami swoich wrogów, do których także mnie zalicza. Ale najpierw niech mi odda
2 tys. zł, jakie sąd na moją rzecz od niego zasądził.

* * *

Tomasz Siergiej został odwołany z funkcji członka zarządu powiatu gryfińskiego, po tym jak złożył fałszywe oświadczenia majątkowe i ma proces karny. Startuje jednak ponownie na radnego (ma prawo, bo prawomocny wyrok nie zapadł) i objeżdża miejscowości swojej gminy wspólnie z burmistrz Cedyni Gabrielą Kotowicz, którą także zainteresował się prokurator.

* * *

Rzecznik prasowy Pogoni Szczecin Krzysztof Ufland odpowiadając (na radiowej antenie) na skargę rodzica, (przyszedł na mecz z małym dzieckiem), że „stadionowy zapiewajło” przeklina, stwierdził, że dziecko i tak w przyszłości będzie przeklinało. Potem dodał, że na meczu z Wisłą będzie mniej przekleństw, gdyż kibice Białej Gwiazdy do Szczecina nie przyjadą. A „zapiewajło” dalej będzie używał „łacińskich” słów?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie