Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (21.09.2018)

Data publikacji: 2018-09-21 10:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-21 16:42

Szczecin pod rządami PiS ma szansę osiągnąć taki sam standard życia, jaki mają mieszkańcy Niemiec – stwierdził Jarosław Kaczyński na niedzielnym konwencie partii w Szczecinie. Premier Morawiecki dodał, że nie pozwoli na sprywatyzowanie województw, czego chcą ONI.

* * *

W TVP Info konwencję PiS w Szczecinie jako pierwszy komentował ekspert z Gdańska. Wypowiedź swą zaczął od słów: „Oczywiście, Pomorze Gdańskie jest dla Polski bardzo ważne”. Jaka TV, taki ekspert – chciałoby się rzec.

* * *

Herr Obrycki niech opowie o swoich powiązaniach z Niemcami – powiedział poseł PiS Krzysztof Zaremba. Zapewne miał na myśli dziadka posła PO w Wehrmachcie, którego także miał premier Tusk.

* * *

– Każdy, kto mnie zna, wie, że moje decyzje personalne są związane z kompetencjami i fachowością. Dla mnie liczy się zaangażowanie, pasja i praca na rzecz wszystkich mieszkańców – powiedział kandydat na prezydenta Kołobrzegu Maciej Bejnarowicz (PiS), obecnie pełniący obowiązki wójta Rewala. Na szefa spółki Wodociągi Rewal powołał bez konkursu (ustawa na to zezwala) Waldemara Miszczyszyna, urzędnika z Kołobrzegu, który zatrudnia w spółce m.in. byłą przewodniczącą Rady Gminy Agnieszkę Tasarz (odwołał ją wojewoda za to, że jako radna prowadziła działalność na mieniu gminy). Na jakim stanowisku Tasarz pracuje w gminnej spółce, prezes nie chciał zdradzić, stwierdzając, że „bez zgody pracownika naraża się na zarzut złamania prawnej ochrony danych osobowych”. A ja naiwny myślałem, że jest to informacja jawna, którą wiele spółek zamieszcza na swoich stronach internetowych. No, ale widać, że w Rewalu jawności nie ma, no chyba że była radna pracuje w kancelarii tajnej.

* * *

Mariusz K., król alimentów w naszym regionie, wyszedł przed terminem z więzienia i teraz chodzi z obrączką dozoru elektronicznego. Jak siedział, to przynajmniej zarabiał i były pieniądze na spłatę zadłużenia, a teraz K. zapewne zacznie zasypywać pozwami swoich wrogów, do których także mnie zalicza. Ale najpierw niech mi odda
2 tys. zł, jakie sąd na moją rzecz od niego zasądził.

* * *

Tomasz Siergiej został odwołany z funkcji członka zarządu powiatu gryfińskiego, po tym jak złożył fałszywe oświadczenia majątkowe i ma proces karny. Startuje jednak ponownie na radnego (ma prawo, bo prawomocny wyrok nie zapadł) i objeżdża miejscowości swojej gminy wspólnie z burmistrz Cedyni Gabrielą Kotowicz, którą także zainteresował się prokurator.

* * *

Rzecznik prasowy Pogoni Szczecin Krzysztof Ufland odpowiadając (na radiowej antenie) na skargę rodzica, (przyszedł na mecz z małym dzieckiem), że „stadionowy zapiewajło” przeklina, stwierdził, że dziecko i tak w przyszłości będzie przeklinało. Potem dodał, że na meczu z Wisłą będzie mniej przekleństw, gdyż kibice Białej Gwiazdy do Szczecina nie przyjadą. A „zapiewajło” dalej będzie używał „łacińskich” słów?

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ