środa, 23 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (28.09.2018)

Chwasty tygodnia (28.09.2018)

Data publikacji: 2018-09-28 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-30 11:11
Wywietleń: 3369 353464

Przed kamerami TV Szczecin wystąpiło trzech szczecińskich prawników: Bartłomiej Sochański, Igor Frydrykiewicz i Zbigniew Bogucki (wszyscy Zjednoczona Prawica), którzy wmawiali widzom, że reformy sądownictwa są jak najbardziej wskazane. Stwierdzili, że teraz w sądach cywilnych każda ze stron będzie mogła nagrywać przebieg rozprawy. Być może ktoś to kupi, ale nie ja, wieloletni „klient” Temidy. Od wielu lat sprawy w szczecińskim sądzie cywilnym są nagrywane przez sąd (obraz i dźwięk) i po zakończonej sprawie każda ze stron może otrzymać dyskietkę z nagraniem. Ale widocznie prawnicy popierający „reformę” sądownictwa o tym nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć.

* * *

Nie będę polemizował z Marchewką, bo jakbym był złośliwy, to powiedziałbym, że prowadzę dyskusję na poziomie warzywa – stwierdził z właściwą sobie kulturą i taktem poseł PiS Krzysztof Zaremba. Przedtem posła PO tytułował Herr Marchewka.

* * *

Niedawno Leszek Dobrzyński z PiS mówił, że jego partia odmładza szeregi. Rzeczywiście, widać to po wieku niektórych kandydatów do Rady Miasta. Startuje tam Stefania Biernat (73 lata), Bożena Masacz (72), Józef Wasilewski (74) i Leszek Duklanowski (71). Notabene, ten ostatni chce zastąpić syna Marka, który zgodnie z zaleceniem Prezesa musiałby wybierać między mandatem radnego a pracą w spółce Skarbu Państwa za 15 tys. zł miesięcznie.

* * *

Poniedziałek, godz. 8 rano, ul. Małopolska w Szczecinie. Na parkingu stoi radiowóz Straży Miejskiej (nr boczny 23), który ma włączony silnik powyżej minuty, co jest niezgodne z prawem o ruchu drogowym. Na zwróconą uwagę kierowca odpowiedział mi, że samochód ma silnik diesla i po zatrzymaniu musi jeszcze pracować, by turbina się nie zniszczyła. Szkoda, że o tym nie ma słowa w kodeksie drogowym.

* * *

Jeden z kandydatów na prezydenta Szczecina zajmuje się hodowlą kotów rasowych, ale nie wydaje certyfikatów. Sprzedaje także koty chore, a potem nie chce oddać oszukanym ludziom kilku tysięcy zł. Na razie nazwiska nie ujawnię, gdyż facet, który chce reformować miasto, zobowiązał się, że do dziś (piątek) odda pieniądze nabywczyni kota.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

schłodzenie sprężarki
Odnośnie "mądrali" z SM. Zatrzymując turbo diesla lub turbo benzyniaka po szybkiej jeździe autostradą, silnik wyłączamy po ok. 1,5 min. W mieście wystarczy 20-30 sekund. Bardzo często widuję stojące radiowozy SM i Policji z uruchomionymi sinikami. Kiedyś przy kontroli drogowej zapytałem panią policjantkę, dlaczego radiowóz stoi z włączonym silnikiem, to mi odpowiedziała, dlatego bo mają w nim dużo prądożernych urządzeń i akumulator by długo nie wytrzymał. Niby logiczne, ale przepis nie przewiduje wyjątków.
2018-09-30 11:09:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie