piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (3.01.2020 r.)

Chwasty tygodnia (3.01.2020 r.)

Data publikacji: 2020-01-02 23:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-05 14:56
Wywietleń: 588 436310

Tomasz Duklanowski, „dziennikarz śledczy” Radia Szczecin – jak go nazywają czołobitnie pracownicy TVP Szczecin, od czasu wyboru na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego zbiera anonimowe informacje od ludzi, którzy rzekomo dali w łapę profesorowi pieniądze za operację. Duklanowski, którzy ma od dawna przecieki z prokuratury, poszedł dalej i stwierdził, że wielu lekarzy bierze łapówki. Zareagowała na to Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie, która wyraziła stanowczy protest, ale Duklanowski wie swoje.

* * *

Wujek wspomnianego „dziennikarza”, radny PiS Leszek Duklanowski, uznał już, że marszałek jest winny i powinien posypać głowę popiołem. Widać, że działacze partii prezesa wydają wyroki, nie czekając na postanowienie sądu.

* * *

Na trasie prowadzącej do Szczecina z Pyrzyc widać potężne banery wyborcze posła SLD Dariusza Wieczorka (wisi także koło Basenu Górniczego w Szczecinie) i Arkadiusza Marchewki z PO. Panowie, chyba już czas posprzątać po sobie!

* * *

Ubawił mnie bardzo Paweł Malinowski, prezes klubu rowerowego Gryfus, który zapowiedział kolejny rajd rowerowy. Jego uczestnicy mieli otrzymać na mecie materiały poprawiające bezpieczeństwo na drodze, które przekazała im policja – zapowiedział prezes. Moim zdaniem to prezesowi i jego rowerzystom należałby się mandat od policji za łamanie zasad ruchu drogowego i jazdę całą szerokością jezdni, chociaż obok przebiegała ścieżka rowerowa. Widać to doskonale na zdjęciach, jakie prezes przysłał mediom.

* * *

Kaloryfery w leningradach na osiedlu Kaliny w Szczecinie grzeją pełną parą, jakby panowały syberyjskie mrozy. Szefowie Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej tym się nie przejmują, gdyż i tak lokatorzy zapłacą za ciepło, którego nie chcą.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

@@@Do Ssm
Czy ty rozumiesz, co czytasz? Prywata Kwiatkowskiego polega na tym, że pisze TYLKO o SSM, bo jest jej członkiem. Myślisz, że zaszczyciłby ją swoim zainteresowaniem, gdyby był członkiem innej SM. I o to mi chodzi. Gdyby wyciągał na światło dzienne różne nieprawidłowości (nazywaj to, jak chcesz) w innych SM, nie czepiałbym się. Rozumiesz, redaktorze Kwiatkowski, bo z daleka czuć, żeś to Ty popełnił ten wpis?
2020-01-05 14:23:54
@@Do Ssm
W SSM są nieprawidłowości? Niemożliwe! To RN ich nie widzi, a może artykuł o wiacie za 7 tys., za którą SSM chciała od lokatorów cztery razy więcej jest prywatą Kwiatkowskiego?
2020-01-05 12:09:33
@Do Ssm
Ok. I bardzo dobrze. Złe natomiast jest to, że Kwiatkowski skupia się tylko i wyłącznie na SSM, której jest członkiem, a nie interesują go nieprawidłowości w innych SM. Od lat, bez zahamowań i skrupułów prowadzi swoją prywatną wojenkę z SSM na łamach "Kuriera", mimo wielu negatywnych uwag ze strony internautów. Nie ma to raczej nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską, ale Kwiatkowski wielokrotnie tutaj udowodnił, że ma ją w głęboko w ... tyle.
2020-01-05 09:25:15
@rowerzysta
a jak obok przebiega sciezka rowerowa kolumna jest zmuszona jechac nia. dura lex sed lex i won na infrastrukture ktora wybudowano dla was za ciezkie miliony a ktora mogla pojsc np na chodniki dla pieszych.
2020-01-04 17:50:52
Do Ssm
Polecam weekendowy Kurier, gdzie czytamy jak SSM kantuje lokatorów
2020-01-04 16:22:44
SSM ponad wszystko
Szanowny Panie redaktorze Kwiatkowski. Gdyby Pan nie wiedział, oprócz SSM w Szczecinie funkcjonuje jeszcze sporo innych SM, w których też dzieje się wiele dziwnych rzeczy. Dlaczego Pan się tym nie interesuje, tylko skupia się jedynie na SSM? Czyżby dlatego, że jest Pan jej członkiem i Pańska prywata jest ważniejsza od dziennikarskiej rzetelności? Zdecyduje się Pan odpowiedzieć?
2020-01-04 13:47:11
kaliniak do Wojciecha
Ale przecież jest coś takiego jak termostaty i czujniki temperatury, które regulują temperaturę co. PO prostu w tym przypadku jest to urządzenie zepsute, bo w ubiegłych latach działało. W ciepły dzień dajemy mniej ciepła, a na noc więcej. To takie proste, ale jak widać nie dla każdego.
2020-01-04 09:22:12
Do MK
Przed napisaniem tekstu warto sprawdzić prawidłową pisownię nazwiska, a taki dziennikarz w szczególności. I jeszcze jedno, w sprawie najsłynniejszego w Polsce archeologa amatora... proszę mi wierzyć - NIE ROZUMIAŁ. Mówił to co rozmówca chciał usłyszeć. A znam to z autopsji. Rzecz kolejna, noce są zimne, nawet mroźne... ciekawe jaka byłaby dyskusja z pana strony gdyby jednak c.o. nie działało. Chce ciepło w domu, ale nie chcę płacić. Kradniemy ciepło od sąsiadów? Zjeść cukierek i mieć cukierek? Nie da rady.
2020-01-03 23:53:41
do Wojciecha od MK
Sz. Panie. Ma zakręcony zawór główny i ten na dole (to leningrad), a rury grzeją na całego, chociaż za oknem odatnia temperatura. Podzielnik bije, a ja mam płacić za coś czego nie chcę. Nawet poprzedni prezes Bending Wielowiejski to rozumiał, w przeciwieństwie do obecnego.
2020-01-03 13:43:08
Wojciech
Calorifere po polsku grzejnik :), ma z boczku zawór, który po prostu trzeba przykręcić. Powiem szczerze, jakoś redaktorowi nie wierzę, a może poczyta Ustawę Prawo energetyczne lub Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki...
2020-01-03 12:14:14
rowerzysta
Jak tłumaczy podinsp. Krzysztof Dymura z małopolskiej policji, tę kwestię reguluje Art. 32 Prawa o ruchu drogowym. Liczba rowerów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać 15. Odległość między jadącymi kolumnami rowerowymi nie może być mniejsza niż 200 metrów. Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego - mówi Dymura. Przestrzegać przepisów muszą też kierowcy innych pojazdów. Jeżeli decydują się na wyprzedzanie kolumny, mają kategoryczny zakaz wjeżdżania między tworzące je rowery. W tych manewrach zmotoryzowanym ma pomóc 200-metrowa przestrzeń między kolumnami, która została wymieniona w przepisie. Należy też zachować co najmniej metrowy odstęp od wyprzedzanego roweru. To wymóg zawarty w Art. 24 ust. 2 Prawa o ruchu drogowym, gdzie czytamy, że: Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.
2020-01-03 11:51:20