piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (3.01.2020 r.)

Chwasty tygodnia (3.01.2020 r.)

Data publikacji: 2020-01-02 23:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-05 14:56
Wywietleń: 588 436310

Tomasz Duklanowski, „dziennikarz śledczy” Radia Szczecin – jak go nazywają czołobitnie pracownicy TVP Szczecin, od czasu wyboru na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego zbiera anonimowe informacje od ludzi, którzy rzekomo dali w łapę profesorowi pieniądze za operację. Duklanowski, którzy ma od dawna przecieki z prokuratury, poszedł dalej i stwierdził, że wielu lekarzy bierze łapówki. Zareagowała na to Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie, która wyraziła stanowczy protest, ale Duklanowski wie swoje.

* * *

Wujek wspomnianego „dziennikarza”, radny PiS Leszek Duklanowski, uznał już, że marszałek jest winny i powinien posypać głowę popiołem. Widać, że działacze partii prezesa wydają wyroki, nie czekając na postanowienie sądu.

* * *

Na trasie prowadzącej do Szczecina z Pyrzyc widać potężne banery wyborcze posła SLD Dariusza Wieczorka (wisi także koło Basenu Górniczego w Szczecinie) i Arkadiusza Marchewki z PO. Panowie, chyba już czas posprzątać po sobie!

* * *

Ubawił mnie bardzo Paweł Malinowski, prezes klubu rowerowego Gryfus, który zapowiedział kolejny rajd rowerowy. Jego uczestnicy mieli otrzymać na mecie materiały poprawiające bezpieczeństwo na drodze, które przekazała im policja – zapowiedział prezes. Moim zdaniem to prezesowi i jego rowerzystom należałby się mandat od policji za łamanie zasad ruchu drogowego i jazdę całą szerokością jezdni, chociaż obok przebiegała ścieżka rowerowa. Widać to doskonale na zdjęciach, jakie prezes przysłał mediom.

* * *

Kaloryfery w leningradach na osiedlu Kaliny w Szczecinie grzeją pełną parą, jakby panowały syberyjskie mrozy. Szefowie Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej tym się nie przejmują, gdyż i tak lokatorzy zapłacą za ciepło, którego nie chcą.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

@@@Do Ssm
Czy ty rozumiesz, co czytasz? Prywata Kwiatkowskiego polega na tym, że pisze TYLKO o SSM, bo jest jej członkiem. Myślisz, że zaszczyciłby ją swoim zainteresowaniem, gdyby był członkiem innej SM. I o to mi chodzi. Gdyby wyciągał na światło dzienne różne nieprawidłowości (nazywaj to, jak chcesz) w innych SM, nie czepiałbym się. Rozumiesz, redaktorze Kwiatkowski, bo z daleka czuć, żeś to Ty popełnił ten wpis?
2020-01-05 14:23:54
@@Do Ssm
W SSM są nieprawidłowości? Niemożliwe! To RN ich nie widzi, a może artykuł o wiacie za 7 tys., za którą SSM chciała od lokatorów cztery razy więcej jest prywatą Kwiatkowskiego?
2020-01-05 12:09:33
@Do Ssm
Ok. I bardzo dobrze. Złe natomiast jest to, że Kwiatkowski skupia się tylko i wyłącznie na SSM, której jest członkiem, a nie interesują go nieprawidłowości w innych SM. Od lat, bez zahamowań i skrupułów prowadzi swoją prywatną wojenkę z SSM na łamach "Kuriera", mimo wielu negatywnych uwag ze strony internautów. Nie ma to raczej nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską, ale Kwiatkowski wielokrotnie tutaj udowodnił, że ma ją w głęboko w ... tyle.
2020-01-05 09:25:15
@rowerzysta
a jak obok przebiega sciezka rowerowa kolumna jest zmuszona jechac nia. dura lex sed lex i won na infrastrukture ktora wybudowano dla was za ciezkie miliony a ktora mogla pojsc np na chodniki dla pieszych.
2020-01-04 17:50:52
Do Ssm
Polecam weekendowy Kurier, gdzie czytamy jak SSM kantuje lokatorów
2020-01-04 16:22:44
SSM ponad wszystko
Szanowny Panie redaktorze Kwiatkowski. Gdyby Pan nie wiedział, oprócz SSM w Szczecinie funkcjonuje jeszcze sporo innych SM, w których też dzieje się wiele dziwnych rzeczy. Dlaczego Pan się tym nie interesuje, tylko skupia się jedynie na SSM? Czyżby dlatego, że jest Pan jej członkiem i Pańska prywata jest ważniejsza od dziennikarskiej rzetelności? Zdecyduje się Pan odpowiedzieć?
2020-01-04 13:47:11
kaliniak do Wojciecha
Ale przecież jest coś takiego jak termostaty i czujniki temperatury, które regulują temperaturę co. PO prostu w tym przypadku jest to urządzenie zepsute, bo w ubiegłych latach działało. W ciepły dzień dajemy mniej ciepła, a na noc więcej. To takie proste, ale jak widać nie dla każdego.
2020-01-04 09:22:12
Do MK
Przed napisaniem tekstu warto sprawdzić prawidłową pisownię nazwiska, a taki dziennikarz w szczególności. I jeszcze jedno, w sprawie najsłynniejszego w Polsce archeologa amatora... proszę mi wierzyć - NIE ROZUMIAŁ. Mówił to co rozmówca chciał usłyszeć. A znam to z autopsji. Rzecz kolejna, noce są zimne, nawet mroźne... ciekawe jaka byłaby dyskusja z pana strony gdyby jednak c.o. nie działało. Chce ciepło w domu, ale nie chcę płacić. Kradniemy ciepło od sąsiadów? Zjeść cukierek i mieć cukierek? Nie da rady.
2020-01-03 23:53:41
do Wojciecha od MK
Sz. Panie. Ma zakręcony zawór główny i ten na dole (to leningrad), a rury grzeją na całego, chociaż za oknem odatnia temperatura. Podzielnik bije, a ja mam płacić za coś czego nie chcę. Nawet poprzedni prezes Bending Wielowiejski to rozumiał, w przeciwieństwie do obecnego.
2020-01-03 13:43:08
Wojciech
Calorifere po polsku grzejnik :), ma z boczku zawór, który po prostu trzeba przykręcić. Powiem szczerze, jakoś redaktorowi nie wierzę, a może poczyta Ustawę Prawo energetyczne lub Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki...
2020-01-03 12:14:14
rowerzysta
Jak tłumaczy podinsp. Krzysztof Dymura z małopolskiej policji, tę kwestię reguluje Art. 32 Prawa o ruchu drogowym. Liczba rowerów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać 15. Odległość między jadącymi kolumnami rowerowymi nie może być mniejsza niż 200 metrów. Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego - mówi Dymura. Przestrzegać przepisów muszą też kierowcy innych pojazdów. Jeżeli decydują się na wyprzedzanie kolumny, mają kategoryczny zakaz wjeżdżania między tworzące je rowery. W tych manewrach zmotoryzowanym ma pomóc 200-metrowa przestrzeń między kolumnami, która została wymieniona w przepisie. Należy też zachować co najmniej metrowy odstęp od wyprzedzanego roweru. To wymóg zawarty w Art. 24 ust. 2 Prawa o ruchu drogowym, gdzie czytamy, że: Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.
2020-01-03 11:51:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie