poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (6.12.2019 r.)

Chwasty tygodnia (6.12.2019 r.)

Data publikacji: 2019-12-06 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 09:12
Wywietleń: 1070 431643

Kurator zachodniopomorska Magdalena Zarębska-Kulesza oburzyła się na prezydenta Szczecina, który oświadczył, że władze miasta dokładają co roku do oświaty, a rządowa subwencja nie starcza na wydatki i płace nauczycieli. Podobnie jest w wielu innych gminach w Polsce, które także dokładają z własnych dochodów, ale do kurator to nie dociera. Kurator wierzy w to, co mówi premier.

***

„To jest totalna nagonka na osobę Mariana Banasia za to, że rozprawił się z układami i mafią vatowską i skarbową. Trzeba bronić tego człowieka. Tak mi podpowiada intuicja, a rzadko mi źle podpowiada” – napisała w ubiegły czwartek na swoim profilu na Facebooku radna Małgorzata Jacyna-Witt. Następnego dnia zareagował sam prezes partii, który nakłaniał Banasia, by ustąpił ze stanowiska, a teraz sprawą zajmuje się prokurator. Nie po raz pierwszy intuicja zwiodła radną, którą wyprostował sam prezes. Ale jego nie skrytykuje.

***

Poseł PiS Leszek Dobrzyński jest oburzony na opozycję, że ta nie chce zmiany konstytucji, by usunąć ze stanowiska „kryształowego” Banasia. Ale przecież to nie opozycja go wybrała na to stanowisko, a wprost przeciwnie, kiedy stawiała mu zarzuty, marszałek Witek wyłączyła protestującemu posłowi mikrofon. Dobrzyński tego nie zauważył?

***

Rząd przymierza się do zabrania nadmorskim i uzdrowiskowym gminom tzw. opłaty klimatycznej, która zasilała kasę samorządu, a teraz ma iść na konto jakiegoś powstającego Centralnego Funduszu Promocji Turystyki. Niedawno wojewoda podniósł dwunastokrotnie nadmorskim gminom stawkę za dzierżawę plaż. Wszak trzeba zebrać na przedwyborcze obietnice, chociażby pieniądze na wypłatę obiecanej trzynastki.

***

Nawet Joachim Brudziński wkurzył się na autorów niby-satyrycznego programu w TVP Info „W tyle wizji”, którzy chcieli wywołać u widzów skojarzenie klubu Pogoń Szczecin z ideologią LGBT. Nazwali klub „Pogoń Homo”, co Brudzińskiego oburzyło i wysłał skargę do samego prezesa TVP Jacka Kurskiego. „Oceniam to jako niesmaczny i nieśmieszny żart, który wielu kibiców i sympatyków Pogoni Szczecin ma prawo uznać za obraźliwy i krzywdzący oraz wymierzony w szczególnie ważną dla mieszkańców Szczecina wartość”. Ciekawe czy TVP przeprosi?

***

Podpatrzone przed siedzibą Komendy Policji Szczecin-Pogodno przy ul. Mickiewicza. Przed budynkiem jest palarnia, gdzie stoi duża popielniczka, ale niektórzy z policjantów wrzucają pety do studzienki kanalizacyjnej. Przypomnę, że za rzucenie łupinki od słonecznika jeden z kibiców Pogoni został zatrzymany przez policjanta za śmiecenie na chodniku.

***

Wczoraj (czwartek) przed sądem cywilnym w Szczecinie odbyła się kolejna rozprawa, jaką wytoczył szczecińskim notariuszom Paulinie C. i Przemysławowi Ch. poszkodowany człowiek. W ich kancelarii dokonał zamiany mieszkania, które stracił. Na początku sprawy obrońca notariuszy zwrócił się do sądu o wykluczenie mnie ze sprawy, gdyż planuje w przyszłości powołanie mnie na świadka. Ciekawe, na jaką okoliczność? Bo na pewno nie dobrych zeznań na korzyść jego klientów.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

.
czy TVP przeprosi? Joachima Brudzińskiego, być może, przeprosi.
2019-12-06 09:11:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie