wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (13.12.2019 r.)

Chwasty tygodnia (13.12.2019 r.)

Data publikacji: 2019-12-13 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-21 07:40
Wywietleń: 979 432869

„Szefowa kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy Halina Szymańska i jej zastępca Paweł Mucha – oboje to radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego – zamiast grać na Dudę, rywalizują o to, kto przeczyta w jego imieniu list w parafii na ich terenie wyborczym” – czytamy w tygodniku „Polityka”.

* * *

Wspomniany Paweł Mucha bronił, raczej bez przekonania, w TVN24 „tajnej” uroczystości wręczenia przez prezydenta RP kontrowersyjnych nominacji na sędziów Trybunału Konstytucyjnego Krystynie Pawłowicz i Stanisławowi Piotrowiczowi. Uroczystość odbyła się bez udziału mediów i na stronach kancelarii nie ma żadnego zdjęcia. Zdaniem Muchy nie było takiej potrzeby, gdyż była to zwykła uroczystość, jakich jest wiele (?).

* * *

„Dariusz Matecki jest karykaturą samorządowca i polityka. Jako radny miejski nie potrafi rozdzielić funkcji, jaką mu powierzyli mieszkańcy, od specyficznie rozumianej, skrajnej roli, jaką pełni w polityce. Stał się w niej symbolem tego co najgorsze: hejtu, języka nienawiści, insynuacji” – ocenił szczecińskiego radnego mecenas Marek Mikołajczyk.

* * *

Maciej Szyszko, radny Klubu Bezpartyjnych, zrzekł się mandatu radnego oraz wycofał się z innych funkcji publicznych. Powodem są uchybienia w dokumentacji finansowej zadania publicznego „Prowadzenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora”, któremu szefował.

* * *

Poseł PO Artur Łącki ma pecha do „przesłuchujących” go dziennikarzy rządowych mediów w naszym mieście. Każdą rozmowę z nim zaczynają od stanu jego majątku, który ma przepisany na żonę zajmującą się biznesem związanym z prowadzeniem nadmorskich ośrodków wczasowych. Podobnie jak premier tego kraju, który obiecał, że majątki żon będą jawne i dostępne dla wszystkich. Były to oczywiście kolejne niespełnione obietnice pana premiera.

* * *

Radny wojewódzki PiS i nadworny komentator rządowej TVP Szczecin Zbigniew Bogucki przyznał, że nie przysłuchiwał się zbytnio debacie kandydatów na kandydata PO na prezydenta RP Kidawa-Jaśkiewicz, ale wie doskonale, że była słaba i było w niej wiele błędów w wykonaniu marszałek Kidawy-Błońskiej (prawda), czemu też lokalna TV poświęciła sporo miejsca.

* * *

W Radio Szczecin niedoszła prezydent Polski z ramienia SLD, a dziś prawicowa dziennikarka PiS Magdalena Ogórek przeprowadziła rozmowę z drugoligowym poznańskim posłem (swoich nie mamy?), w której oboje obarczyli winą za środową awarię ciepłociągu w Warszawie prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego (PO). Tym razem winy Tuska w tym nie było.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Tym razem winy Tuska w tym nie było.
Tusk PO_dpisywał książki i nie ma czysu zajmować się stajnią Grześka, jak Grzesiek pierdyknie na beton to przyjedzie na białym koniu. Ta "szera" książka, samodzielnie napisana wq.iła prawdziwych kibili, haratacz gały cośkolwiek minął się z prawdą iż sam pisał, był naćpany?
2019-12-21 00:51:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie