piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (13.12.2019 r.)

Chwasty tygodnia (13.12.2019 r.)

Data publikacji: 2019-12-13 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-21 07:40
Wywietleń: 525 432869

„Szefowa kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy Halina Szymańska i jej zastępca Paweł Mucha – oboje to radni Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego – zamiast grać na Dudę, rywalizują o to, kto przeczyta w jego imieniu list w parafii na ich terenie wyborczym” – czytamy w tygodniku „Polityka”.

* * *

Wspomniany Paweł Mucha bronił, raczej bez przekonania, w TVN24 „tajnej” uroczystości wręczenia przez prezydenta RP kontrowersyjnych nominacji na sędziów Trybunału Konstytucyjnego Krystynie Pawłowicz i Stanisławowi Piotrowiczowi. Uroczystość odbyła się bez udziału mediów i na stronach kancelarii nie ma żadnego zdjęcia. Zdaniem Muchy nie było takiej potrzeby, gdyż była to zwykła uroczystość, jakich jest wiele (?).

* * *

„Dariusz Matecki jest karykaturą samorządowca i polityka. Jako radny miejski nie potrafi rozdzielić funkcji, jaką mu powierzyli mieszkańcy, od specyficznie rozumianej, skrajnej roli, jaką pełni w polityce. Stał się w niej symbolem tego co najgorsze: hejtu, języka nienawiści, insynuacji” – ocenił szczecińskiego radnego mecenas Marek Mikołajczyk.

* * *

Maciej Szyszko, radny Klubu Bezpartyjnych, zrzekł się mandatu radnego oraz wycofał się z innych funkcji publicznych. Powodem są uchybienia w dokumentacji finansowej zadania publicznego „Prowadzenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora”, któremu szefował.

* * *

Poseł PO Artur Łącki ma pecha do „przesłuchujących” go dziennikarzy rządowych mediów w naszym mieście. Każdą rozmowę z nim zaczynają od stanu jego majątku, który ma przepisany na żonę zajmującą się biznesem związanym z prowadzeniem nadmorskich ośrodków wczasowych. Podobnie jak premier tego kraju, który obiecał, że majątki żon będą jawne i dostępne dla wszystkich. Były to oczywiście kolejne niespełnione obietnice pana premiera.

* * *

Radny wojewódzki PiS i nadworny komentator rządowej TVP Szczecin Zbigniew Bogucki przyznał, że nie przysłuchiwał się zbytnio debacie kandydatów na kandydata PO na prezydenta RP Kidawa-Jaśkiewicz, ale wie doskonale, że była słaba i było w niej wiele błędów w wykonaniu marszałek Kidawy-Błońskiej (prawda), czemu też lokalna TV poświęciła sporo miejsca.

* * *

W Radio Szczecin niedoszła prezydent Polski z ramienia SLD, a dziś prawicowa dziennikarka PiS Magdalena Ogórek przeprowadziła rozmowę z drugoligowym poznańskim posłem (swoich nie mamy?), w której oboje obarczyli winą za środową awarię ciepłociągu w Warszawie prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego (PO). Tym razem winy Tuska w tym nie było.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Tym razem winy Tuska w tym nie było.
Tusk PO_dpisywał książki i nie ma czysu zajmować się stajnią Grześka, jak Grzesiek pierdyknie na beton to przyjedzie na białym koniu. Ta "szera" książka, samodzielnie napisana wq.iła prawdziwych kibili, haratacz gały cośkolwiek minął się z prawdą iż sam pisał, był naćpany?
2019-12-21 00:51:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie