Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Dwa dni na hipodromie [GALERIA]

Data publikacji: 27 kwietnia 2024 r. 11:18
Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2024 r. 21:56
Dwa dni na hipodromie
Ujeżdżalnię po remoncie uroczyście otworzył JM Rektor ZUT profesor Jacek Wróbel. Dwudniowe zawody to pokaz elegancji i harmonii zawodników z końmi. Fot. Ryszard Pakieser  

Na terenie Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT przy ul. Junackiej w sobotę rozpoczęły się dwudniowe (27-28 kwietnia) Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach przez przeszkody i Ujeżdżeniu. Na świeżo wyremontowanym hipodromie zaprezentuje się ponad setka koni z Polski oraz Niemiec. Najbardziej widowiskowe - ujeżdżenie do muzyki - zaplanowano na niedzielę, około godz. 12.

Zawody są okazją do oficjalnego otwarcia nowej ujeżdżalni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. W sobotę (27 kwietnia) są na nim rozgrywane zawody w skokach przez przeszkody (7 konkursów, w tym trzy towarzyskie i cztery regionalne). Rozpoczną je debiutanci - od wysokości 60 cm. Natomiast potem wysokość przeszkód wzrośnie - najpierw do 80 cm, a następnie do 120 cm.

- Większość konkurencji zostanie rozegrana w ramach I kwalifikacji do Zachodniopomorskiej Ligii Jeździeckiej. Innymi konkursami, które będzie można obejrzeć w sobotę, są zawody dwufazowe, zwykłe oraz zwykłe z rozgrywką, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Jeździeckiego - informuje Emilia Kujawa, rzeczniczka prasowa ZUT w Szczecinie. - Wisienką na torcie będzie konkurs klasy C (wysokość 130 cm) Grand Prix o Puchar Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Natomiast w niedzielę (28 kwietnia) odbywać się będą konkursy w ujeżdżeniu: dwa towarzyskie i sześć regionalnych, każdy o innym stopniu trudności.

- Konie będą wykonywały poszczególne elementy w trakcie przejazdu na czworoboku o wymiarach 20x60 m, takie jak piaffe, passage, piruety, zmiany nogi i ciągi - zapowiada Emilia Kujawa z ZUT. - W ramach zawodów odbędą się również konkursy Ligii św. Jerzego Polski Zachodniej. Około godz. 12 zostanie zaprezentowany pokaz "ujeżdżenia do muzyki".

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę zawody oraz pokazy będą się odbywały w godz. 8-18. Wstęp dla widzów (ul. Junacka 21-25) jest bezpłatny.

- Na terenie naszego ośrodka na co dzień odbywają się zajęcia z jazdy konnej, hipoterapii, swoje ćwiczenia prowadzi policja konna, a także uczniowie Technikum Hodowli Koni w Szczecinie - przypomina Emilia Kujawa, rzeczniczka prasowa ZUT w Szczecinie.

(an)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kolor
2024-04-27 12:34:31
Co oznaczają te tęczowe kolory podczas zawodów?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA