sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (27.09.2019 r.)

Chwasty tygodnia (27.09.2019 r.)

Data publikacji: 2019-09-27 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-29 09:41
Wywietleń: 1624 417580

Przy ul. Energetyków koło Urzędu Celnego nadal stoi reklama europosła SLD Bogusława Liberadzkiego, który ubiegał się o mandat w minionych jesiennych wyborach do Brukseli. Nie lepiej było odstąpić miejsce Dariuszowi Wieczorkowi?

* * *

Kandydaci na posłów PiS „powiesili” się na szczecińskich latarniach ulicznych, tyle tylko że zbyt nisko (150 cm nad ziemią), czym łamią podjętą przez wielu z nich – kiedy byli miejskimi radnymi – uchwałę w tej sprawie. Ich reklamy powinny wisieć znacznie wyżej, ale do tego potrzebna jest drabina, o czym jakoś nie pomyśleli, kiedy podejmowali nieżyciowe uchwały.

* * *

Poseł PO Bartosz Arłukowicz nie wytrzymał w „Kropce nad i” i rzekł stanowczo do posła PiS Ryszarda „Obatela” Czarneckiego: „Proszę milczeć” – czym wprawił w osłupienie nie tylko jego.

* * *

– Służy pan partii dyktatorskiej – powiedział senator Tomasz Grodzki (PO) do redaktora naczelnego Polskiego Radia Szczecin. Potem dodał: „Wy chcecie zrobić z nas Chiny i ubrać Polaków w mundurki Mao Zedonga”. Przedtem naczelny radia, który zapewniał, że nie jest członkiem PiS, usiłował złapać profesora na znajomości cen cukru, ale ten ku jego zaskoczeniu je znał.

* * *

Poseł Michał Jach (PiS) ze Stargardu okazuje się znawcą we wszystkich sprawach. Najpierw w TV Szczecin zabrał głos w sprawie energetyki, a po chwili wypowiadał się już na temat służby zdrowia. Taki człowiek epoki renesansu, który żadnych tematów się nie boi. W środę w radiowej audycji powiedział (jako przewodniczący sejmowej Komisji Obrony), że Marynarka Wojenna będzie jednak budowała okręty podwodne w polskich stoczniach i w grę wchodzi także szczecińska.

* * *

Piłkarze Pogoni są liderem tabeli, ale remis z Górnikiem Zabrze pokazał, jak słaba jest nasza polska liga i sama Pogoń. Po zwycięstwie nad Legią w stolicy wszyscy widzieli już nasz zespół w europejskich pucharach, ale jak pokazało wymęczone zwycięstwo 1:0 w środowym meczu Pucharu Polski z II-ligową Stalą Rzeszów na europejskie salony droga daleka.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

do "mirka"
"mirek", a może odpowiesz też na pytanie zadane w "chwastach" z 13.09.2019 r.
2019-09-29 09:25:06
do kabareciarza od mirka
Faktycznie mój błąd, ale czas tak szybko leci. Ale wiosna i jesień nie bardzo różnią się w naszym kraju. Są piękne. Przyznaję sobie chwasta. M Kwiatkowski
2019-09-28 14:12:33
kabaret
mirek obudż się maj to wiosna.. jakie wybory jesienne do brukseli???? chłopie pisz normalnie bo to kompromitacja
2019-09-27 08:22:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie