wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (27.09.2019 r.)

Chwasty tygodnia (27.09.2019 r.)

Data publikacji: 2019-09-27 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-29 09:41
Wywietleń: 1010 417580

Przy ul. Energetyków koło Urzędu Celnego nadal stoi reklama europosła SLD Bogusława Liberadzkiego, który ubiegał się o mandat w minionych jesiennych wyborach do Brukseli. Nie lepiej było odstąpić miejsce Dariuszowi Wieczorkowi?

* * *

Kandydaci na posłów PiS „powiesili” się na szczecińskich latarniach ulicznych, tyle tylko że zbyt nisko (150 cm nad ziemią), czym łamią podjętą przez wielu z nich – kiedy byli miejskimi radnymi – uchwałę w tej sprawie. Ich reklamy powinny wisieć znacznie wyżej, ale do tego potrzebna jest drabina, o czym jakoś nie pomyśleli, kiedy podejmowali nieżyciowe uchwały.

* * *

Poseł PO Bartosz Arłukowicz nie wytrzymał w „Kropce nad i” i rzekł stanowczo do posła PiS Ryszarda „Obatela” Czarneckiego: „Proszę milczeć” – czym wprawił w osłupienie nie tylko jego.

* * *

– Służy pan partii dyktatorskiej – powiedział senator Tomasz Grodzki (PO) do redaktora naczelnego Polskiego Radia Szczecin. Potem dodał: „Wy chcecie zrobić z nas Chiny i ubrać Polaków w mundurki Mao Zedonga”. Przedtem naczelny radia, który zapewniał, że nie jest członkiem PiS, usiłował złapać profesora na znajomości cen cukru, ale ten ku jego zaskoczeniu je znał.

* * *

Poseł Michał Jach (PiS) ze Stargardu okazuje się znawcą we wszystkich sprawach. Najpierw w TV Szczecin zabrał głos w sprawie energetyki, a po chwili wypowiadał się już na temat służby zdrowia. Taki człowiek epoki renesansu, który żadnych tematów się nie boi. W środę w radiowej audycji powiedział (jako przewodniczący sejmowej Komisji Obrony), że Marynarka Wojenna będzie jednak budowała okręty podwodne w polskich stoczniach i w grę wchodzi także szczecińska.

* * *

Piłkarze Pogoni są liderem tabeli, ale remis z Górnikiem Zabrze pokazał, jak słaba jest nasza polska liga i sama Pogoń. Po zwycięstwie nad Legią w stolicy wszyscy widzieli już nasz zespół w europejskich pucharach, ale jak pokazało wymęczone zwycięstwo 1:0 w środowym meczu Pucharu Polski z II-ligową Stalą Rzeszów na europejskie salony droga daleka.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

do "mirka"
"mirek", a może odpowiesz też na pytanie zadane w "chwastach" z 13.09.2019 r.
2019-09-29 09:25:06
do kabareciarza od mirka
Faktycznie mój błąd, ale czas tak szybko leci. Ale wiosna i jesień nie bardzo różnią się w naszym kraju. Są piękne. Przyznaję sobie chwasta. M Kwiatkowski
2019-09-28 14:12:33
kabaret
mirek obudż się maj to wiosna.. jakie wybory jesienne do brukseli???? chłopie pisz normalnie bo to kompromitacja
2019-09-27 08:22:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie