sobota, 23 stycznia 2021r.

Chwasty tygodnia (20.09.2019 r.)

Data publikacji: 2019-09-20 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 15:07

– PO wykazała się dużą bezczelnością, że przyjeżdża tu na Pomorze Zachodnie, które było przez nią upodlone pod wieloma względami – tak podsumował poseł PiS Krzysztof Zaremba wizytę w Szczecinie posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Potem dodał, że działacze Platformy mają kłopot z intelektualnym łapaniem rzeczywistości. Zapytany o poklejony taśmami lodołamacz „Puma” stwierdził, że „działacze PO chcieliby, by lodołamacze były budowane w Stralsundzie”.

* * *

– To, co zapowiedział pan Dariusz Matecki, jest kompletnie żenujące, godne największego potępienia, nie idzie w parze z tym, co głosi Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Chodzi o pomysł Mateckiego (kandydata PiS do Sejmu), który chciał dezynfekować ulice po przejściu marszu LGBT w Szczecinie. Także po Mateckim „przejechał” się lokalny działacz PiS Marek Duklanowski, który stwierdził krótko i dosadnie: „Nie zgadzam się na chamstwo!”.

* * *

W Radio Szczecin Magdalena Ogórek przedstawiła kandydata na posła z ramienia PiS Arkadiusza Litwińskiego jako obecnego posła PO – co nie jest prawdą. Poprawił ją kandydat. Potem dodał, że nie ma w strukturach PO wielu osób, które dobrze wspomina. M. Ogórek, która cztery lata temu chciała być prezydentem RP z ramienia SLD, chciała, by Litwiński skrytykował byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Ten jednak pochwalił go za wprowadzenie pakietu onkologicznego, co bardzo nie spodobało się M. Ogórek, bo jak można dobrze mówić o ośmiu latach w wykonaniu PO.

* * *

W środę upłynął kolejny termin składania ofert w trzecim już konkursie na dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego po odwołaniu poprzedniego, jakże nieudanego, Wojciecha Zyski, który był wrogiem okolicznych mieszkańców i turystów. Blokował także rozbudowę trasy S3 prowadzącej do Świnoujścia. Zostawił po sobie długi i niedokończoną służbową willę dla siebie tuż na brzegiem morza.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Kieowca do manipulacji
2019-09-20 15:03:37
Zapewne wolisz jechać w sznurku nad morze, a nie szeroką dwupasmówką, bo trzeba wyciąć trochę drzew. Zyska nie cierpiał turystów i park najchętniej ogrodziłby drutem kolczastym, by nik do lasu nie wszedł. To nie jest manipulacja a stwierdzenie prawdy o Zysce.
@to manipulacja.
2019-09-20 13:53:00
Rzetelność dziennikarska i red. Kwiatkowski, to dwa różne bieguny.
to manipulacja.
2019-09-20 08:00:51
"Blokował także rozbudowę trasy S3 prowadzącej do Świnoujścia..." A może Pan Redaktor powie, dlaczego blokował? A blokował, ponieważ rozbudowa S3 musi oznaczać wycięcie sporego kawałka Wolińskiego Parku Narodowego. A jako dyrektor WPN miał obowiązek chronić nieodtwarzalne przecież zasoby przyrodnicze. Drzewo można wyciąć tylko raz. Bez tego wyjaśnienia ta informacja do manipulacja. Dość obrzydliwa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ