wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (20.09.2019 r.)

Chwasty tygodnia (20.09.2019 r.)

Data publikacji: 2019-09-20 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 15:07
Wywietleń: 971 416017

– PO wykazała się dużą bezczelnością, że przyjeżdża tu na Pomorze Zachodnie, które było przez nią upodlone pod wieloma względami – tak podsumował poseł PiS Krzysztof Zaremba wizytę w Szczecinie posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Potem dodał, że działacze Platformy mają kłopot z intelektualnym łapaniem rzeczywistości. Zapytany o poklejony taśmami lodołamacz „Puma” stwierdził, że „działacze PO chcieliby, by lodołamacze były budowane w Stralsundzie”.

* * *

– To, co zapowiedział pan Dariusz Matecki, jest kompletnie żenujące, godne największego potępienia, nie idzie w parze z tym, co głosi Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Chodzi o pomysł Mateckiego (kandydata PiS do Sejmu), który chciał dezynfekować ulice po przejściu marszu LGBT w Szczecinie. Także po Mateckim „przejechał” się lokalny działacz PiS Marek Duklanowski, który stwierdził krótko i dosadnie: „Nie zgadzam się na chamstwo!”.

* * *

W Radio Szczecin Magdalena Ogórek przedstawiła kandydata na posła z ramienia PiS Arkadiusza Litwińskiego jako obecnego posła PO – co nie jest prawdą. Poprawił ją kandydat. Potem dodał, że nie ma w strukturach PO wielu osób, które dobrze wspomina. M. Ogórek, która cztery lata temu chciała być prezydentem RP z ramienia SLD, chciała, by Litwiński skrytykował byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Ten jednak pochwalił go za wprowadzenie pakietu onkologicznego, co bardzo nie spodobało się M. Ogórek, bo jak można dobrze mówić o ośmiu latach w wykonaniu PO.

* * *

W środę upłynął kolejny termin składania ofert w trzecim już konkursie na dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego po odwołaniu poprzedniego, jakże nieudanego, Wojciecha Zyski, który był wrogiem okolicznych mieszkańców i turystów. Blokował także rozbudowę trasy S3 prowadzącej do Świnoujścia. Zostawił po sobie długi i niedokończoną służbową willę dla siebie tuż na brzegiem morza.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Kieowca do manipulacji
Zapewne wolisz jechać w sznurku nad morze, a nie szeroką dwupasmówką, bo trzeba wyciąć trochę drzew. Zyska nie cierpiał turystów i park najchętniej ogrodziłby drutem kolczastym, by nik do lasu nie wszedł. To nie jest manipulacja a stwierdzenie prawdy o Zysce.
2019-09-20 15:03:37
@to manipulacja.
Rzetelność dziennikarska i red. Kwiatkowski, to dwa różne bieguny.
2019-09-20 13:53:00
to manipulacja.
"Blokował także rozbudowę trasy S3 prowadzącej do Świnoujścia..." A może Pan Redaktor powie, dlaczego blokował? A blokował, ponieważ rozbudowa S3 musi oznaczać wycięcie sporego kawałka Wolińskiego Parku Narodowego. A jako dyrektor WPN miał obowiązek chronić nieodtwarzalne przecież zasoby przyrodnicze. Drzewo można wyciąć tylko raz. Bez tego wyjaśnienia ta informacja do manipulacja. Dość obrzydliwa.
2019-09-20 08:00:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie