wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (13.09.2019 r.)

Chwasty tygodnia (13.09.2019 r.)

Data publikacji: 2019-09-13 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-26 08:28
Wywietleń: 1022 414504

Według sprawozdania Państwowej Komisji Wyborczej, PiS wydał na kampanię do europarlamentu 17 mln zł, z czego najwięcej, bo aż 690 tys. zł, „poszło” na reklamę Joachima Brudzińskiego.

***

„Baranów ci u nas dostatek” – powiedział w radiu poseł PiS Leszek Dobrzyński, ale nie sprecyzował co to znaczy „u nas”, gdyż brzmi to dwuznacznie.

***

Senator Grzegorz Napieralski, były szef SLD i kandydat na posła z listy Koalicji Obywatelskiej, został zaproszony na 40-lecie Elektrowni Dolna Odra. Ochroniarz go nie wpuścił, stwierdzając, że nie ma go na liście gości. Polska Grupa Energetyczna stwierdziła, że było to spowodowane przede wszystkim „dbałością o bezpieczeństwo obiektu infrastruktury krytycznej”. A ja myślałem, że elektrownia ma się dobrze.

***

Na barzkowickich targach rolnych odbywały się biegi przełajowe uczniów, a nagrody miał wręczać m.in. Stanisław Kopeć – szef LZS-ów (niegdyś poseł SLD), ale organizatorzy podjęli decyzję, by go na scenę nie wpuszczać. Nagrody wręczał asystent posła Szałabawki z PiS. Dzieci były wzruszone i zaszczycone.

***

Barzkowicką imprezę zdominowały plakaty i banery wyborcze przewodniej partii. Przed sceną, na której odprawiano mszę świętą, stał potężny baner posła z Gryfina Rafała Muchy, który w tym samym czasie uczestniczył w festynie wyborczym w Policach. Pojawił się także mikrobus oklejony reklamą 500 plus. „Cysterna wstydu” nie dojechała.

***

Na wspomnianych targach monopol na sprzedaż piwa miała spółka Węglomix z nadmorskiego Pobierowa, która „zaśpiewała” sobie aż 8 zł za 0,4 l złocistego trunku, czyli drożej niż w sezonie w nadmorskich barach. Szef firmy zapomniał jednak pouczyć pracownice, by te wydawały paragony fiskalne.

***

W piątek na targach wystawiał się szczeciński diler Polmotor (Nissan i Dacia), ale nie wyłożył za szybę informacji o danych technicznych pojazdu i cenach. Pracownicy z rozbawieniem mówili, że te dane dojadą w sobotę i wtedy zapraszają, by podjąć decyzję o zakupie samochodu. Sprzedawcy traktorów poważniej traktowali swoich klientów.

***

W Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej nadal bez jawności podejmowanych uchwał przez nową radę nadzorczą wybraną w czerwcu, ale złożoną ze „starych” członków. W sierpniu nowa rada zebrała się po raz pierwszy i od razu przyznała premie trzem prezesom, ale w jakiej wysokości, tego już oczywiście nie podano. Członkowie RN zapoznali się z zadłużeniem czynszowym spółdzielni, ale starym zwyczajem kwoty długu nie podano, bo po co spółdzielców denerwować.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

SSM ponad wszystko
Panie redaktorze Kwiatkowski. Zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi.
2019-09-26 08:18:23
do SSM ponad wszystko
odwal sie! Kwiatek zachowuje się "MODELOWO"
2019-09-14 08:25:41
SSM ponad wszystko
Szanowny Panie redaktorze Kwiatkowski. Gdyby Pan nie wiedział, oprócz SSM w Szczecinie funkcjonuje jeszcze sporo SM, w których też dzieje się wiele dziwnych rzeczy. Dlaczego Pan się tym nie interesuje, tylko skupia się jedynie na SSM? Czyżby dlatego, że jest Pan jej członkiem i Pańska prywata jest ważniejsza od dziennikarskiej rzetelności? Zdecyduje się Pan odpowiedzieć?
2019-09-13 23:33:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie