poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (6.09.2019 r.)

Chwasty tygodnia (6.09.2019 r.)

Data publikacji: 2019-09-06 07:00
Wywietleń: 1567 413204

Stefania Biernat, kandydatka PiS do Sejmu, stwierdziła w radiowej wypowiedzi, że jej ugrupowanie nie patrzy na listy wyborcze Platformy i zajmuje się swoimi sprawami. Nieco inaczej wypowiedział się „w tym temacie” jej partyjny kolega Leszek Dobrzyński, który w swoim stylu stwierdził: „Wyborcy PO poprą konia, krowę, małpę”. Tak skomentował fakt „przerzucenia” Sławomira Nitrasa z koszalińskiej „jedynki” PO na szczecińską. Ale przecież PiS Nitrasa się nie boi, więc o co ten szum.

* * *

Wspomniany Nitras wygrał proces cywilny z prawicowym historykiem Sławomirem Cenckiewiczem, który insynuował w swoich memach, że ten jest złodziejem. – Nie można nikogo nazywać złodziejem, jeżeli nie ma na to dowodów – stwierdziła sędzia. Cenckiewicza bronił działacz PiS i kandydat na posła mec. Zbigniew Bogucki.

* * *

Ewa Chmielewska, przewodnicząca polickiego koła Porozumienia, w radiowej audycji przebiła nawet samą Beatę Kempę, gdyż co chwila przerywała innym rozmówcom, co było irytujące nawet dla prowadzącego program dziennikarza Radia Szczecin.

* * *

Z obrad okrągłego oświatowego szczecińskiego stołu wyproszono z sali dziennikarzy, by nie mogli relacjonować tego, co mówili na spotkaniu zaproszeni nauczyciele, rodzice czy też uczniowie. Mogli tylko usłyszeć, co sądzą o reformie oświaty prominentni działacze PiS kandydujący do Sejmu.

* * *

Jacek Lenart ze studia A4 otrzymał honorową nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich, które doceniło go m.in. za wrażliwość, talent i zaangażowanie. Ja proponuję, by nagrodę wręczyć w alei powstałej według jego koncepcji, czyli alei kwiatowej na placu Żołnierza Polskiego pod zegarem słonecznym, który cały rok wskazuje czas zimowy.

* * *

Działacze PiS w świetle telewizyjnych kamer wręczają gminom pieniądze na remonty dróg z tzw. Programu Budowy Dróg Samorządowych (niegdyś „schetynówki”). Tyle tylko że wiele gmin, które złożyły wnioski na ten rok, nie otrzymało żadnej odpowiedzi, a już muszą składać aplikacje na rok następny, ale tego rządowa telewizja nie powie, podobnie jak panowie Paweł Szefernaker (wiceminister spraw wewnętrznych) i Joachim Brudziński (były minister, a teraz eurodeputowany), którzy wypowiadali się w tej sprawie w TVP w tym tygodniu.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie