czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (6.09.2019 r.)

Chwasty tygodnia (6.09.2019 r.)

Data publikacji: 2019-09-06 07:00
Wywietleń: 991 413204

Stefania Biernat, kandydatka PiS do Sejmu, stwierdziła w radiowej wypowiedzi, że jej ugrupowanie nie patrzy na listy wyborcze Platformy i zajmuje się swoimi sprawami. Nieco inaczej wypowiedział się „w tym temacie” jej partyjny kolega Leszek Dobrzyński, który w swoim stylu stwierdził: „Wyborcy PO poprą konia, krowę, małpę”. Tak skomentował fakt „przerzucenia” Sławomira Nitrasa z koszalińskiej „jedynki” PO na szczecińską. Ale przecież PiS Nitrasa się nie boi, więc o co ten szum.

* * *

Wspomniany Nitras wygrał proces cywilny z prawicowym historykiem Sławomirem Cenckiewiczem, który insynuował w swoich memach, że ten jest złodziejem. – Nie można nikogo nazywać złodziejem, jeżeli nie ma na to dowodów – stwierdziła sędzia. Cenckiewicza bronił działacz PiS i kandydat na posła mec. Zbigniew Bogucki.

* * *

Ewa Chmielewska, przewodnicząca polickiego koła Porozumienia, w radiowej audycji przebiła nawet samą Beatę Kempę, gdyż co chwila przerywała innym rozmówcom, co było irytujące nawet dla prowadzącego program dziennikarza Radia Szczecin.

* * *

Z obrad okrągłego oświatowego szczecińskiego stołu wyproszono z sali dziennikarzy, by nie mogli relacjonować tego, co mówili na spotkaniu zaproszeni nauczyciele, rodzice czy też uczniowie. Mogli tylko usłyszeć, co sądzą o reformie oświaty prominentni działacze PiS kandydujący do Sejmu.

* * *

Jacek Lenart ze studia A4 otrzymał honorową nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich, które doceniło go m.in. za wrażliwość, talent i zaangażowanie. Ja proponuję, by nagrodę wręczyć w alei powstałej według jego koncepcji, czyli alei kwiatowej na placu Żołnierza Polskiego pod zegarem słonecznym, który cały rok wskazuje czas zimowy.

* * *

Działacze PiS w świetle telewizyjnych kamer wręczają gminom pieniądze na remonty dróg z tzw. Programu Budowy Dróg Samorządowych (niegdyś „schetynówki”). Tyle tylko że wiele gmin, które złożyły wnioski na ten rok, nie otrzymało żadnej odpowiedzi, a już muszą składać aplikacje na rok następny, ale tego rządowa telewizja nie powie, podobnie jak panowie Paweł Szefernaker (wiceminister spraw wewnętrznych) i Joachim Brudziński (były minister, a teraz eurodeputowany), którzy wypowiadali się w tej sprawie w TVP w tym tygodniu.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie