Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Czyja to ulica?

Data publikacji: 01 maja 2024 r. 21:47
Ostatnia aktualizacja: 02 maja 2024 r. 17:15
Czyja to ulica?
Po takiej drodze trudno jest się poruszać samochodami.  

Ulica Młyn Leśny, zlokalizowana jest na terenie lasu, okalającego Barlinek. Kiedyś mieszkało tam niewiele osób. W ostatnich latach przybyło tam jednak domów. Ich lokatorzy mają problem z dotarciem do swoich posesji.

Ulica, a właściwie droga leśna, jest trudna do pokonania. Zwłaszcza zimą i po intensywnych opadach deszczu. Jak nas poinformował jeden z mieszkańców ul. Młyn Leśny, w sprawie drogi odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele Nadleśnictwa Barlinek, barlineckiego magistratu i radna Bernarda Lewandowska. Efektem spotkania jest informacja, jaką do zainteresowanych przesłało barlineckie Nadleśnictwo.

Czytamy w niej m.in., że droga w przeszłości prawdopodobnie była własnością gminy Barlinek. Dlatego Nadleśnictwo jest obecnie na etapie pozyskania z archiwum wydziału geodezji starostwa myśliborskiego, dokumentu potwierdzającego stan prawny drogi, sprzed transformacji ustrojowej w 1989 roku. Poproszono także gminę Barlinek o sprawdzenie w jej archiwach, statusu drogi. Nadleśnictwo przedstawiło także, dlaczego wspominana droga nie kwalifikuje się do poniesienia przez nie, nakładów na jej naprawę. Jednak z uwagi na fatalny stan drogi oraz na to, że stanowi ona jedyną drogę dojazdową do części posesji, Nadleśnictwo Barlinek poprawi stan drogi gruntowej, nie wcześniej jednak niż maju-czerwcu br. Jak zaznaczono, nastąpi to w ramach poprawnych relacji społecznych.©℗

Tekst i fot. J. SŁOMKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Kraków THC
2024-05-02 16:44:51
Ja Ty musisz nie lubić innych ludzi.
klemens
2024-05-02 11:12:57
ulica , jak wszystko w tym kraju , należy do narodu . Tak mówi konstytucja .
Kraków THC
2024-05-01 22:44:13
Wpierw się budujemy na polach a potem będziemy protestować że nie ma drogi do naszego kiczo-pałacu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA