sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Reparacje, awantura i zdruzgotana obecność

Reparacje, awantura i zdruzgotana obecność

Reparacje, awantura i zdruzgotana obecność
Data publikacji: 2017-09-11 13:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:49
Wywietleń: 2126 291737

W sprawie reparacji wojennych od Niemców chodzi tylko o wywołanie awantury w kraju - ocenili posłowie Platformy Obywatelskiej. Na konferencji prasowej w Szczecinie krytykowali politykę zjednoczonej prawicy wobec Niemiec i Unii Europejskiej.

- Jako posłowie nie mieliśmy możliwości zapoznania się z treścią analizy prawnej Biura Analiz Sejmowych dotyczącej reparacji- powiedział Sławomir Nitras. - To nie jest przypadek. Zanim poznamy treść analizy, mamy wypowiedź prezesa Kaczyńskiego, który mówi, że on dopuszcza, że my jako Polska będziemy samotni w Europie. Czy naprawdę jesteśmy gotowi położyć wszystko na szali tylko po to, aby udowodnić światu swoje racje? Czy nie nazbyt wiele mamy w tej sprawie do stracenia?

Wedle posła budżet europejski dla Polski będzie teraz bardzo słaby - z winy PiS-u, który "nie negocjuje".

- Nici z priorytetów naszej wspólnej polityki energetycznej, z powodu PiS-u - dodawał. - Nie ma już wspólnej polityki wschodniej. Nie ma Trójkąta Weimarskiego, który powinien być motorem Unii. Nie ma współpracy Grupy Wyszehradzkiej. Był w Polsce pewien oryginał, który powiedział, że nic nie będzie. Dziś prezes słowa tego oryginała wprowadza w praktyce i ją realizuje. Polska obecność w Unii jest zdruzgotana.

- Dyskusja o reparacjach służy do wywołania kolejnej awantury w kraju, wywołania histerii antyniemieckiej, histerii antyunijnej, histerii antyfrancuskiej - ocenił Rafał Trzaskowski. - Gdyby ktoś na serio chciał zabiegać o reparacje, to najpierw zrobiłby analizę, dobrze się przygotował, poinformował formalnie naszego największego partnera w Unii Europejskiej, przeprowadziłby wiele rozmów zakulisowych - i dopiero później nagłośniłby tę sytuację w kraju. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 12 września 2017 r.

(as)

Na zdjęciu od lewej: Norbert Obrycki, Sławomir Nitras i Rafał Trzaskowski krytykowali politykę rządu.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

agent
Wyśledziłeś kolejny spisek przeciwko Polsce ! A to się lekarz zmartwi, no i zmieni ci leki.
2017-09-12 08:23:27
hm
Ile teraz płacą za obronę UE, stawki poszły w górę?
2017-09-12 06:53:27
HogoFogo
Igo Sym przed okupacją tez był Polakiem.
2017-09-12 00:02:51
nuraj
Gienio -ty nie wkurzaj tego moderatora z Kuriera. Nie dość, że mało zarabiają, to jeszcze muszą-sic!, czytać ciebie - imbecyla.
2017-09-11 19:59:03
Katarski Inwestor
Trzej muszkieterowie z PO. Nie ma co się tak troszczyć o niemiecką rację stanu. Nic mi nie wiadomo żebyście mogli zrobić PRYWATNĄ karierę na brukselskich salonach.
2017-09-11 18:51:15
Gienio
Czytam te wPiSy i nie ma zadnego normalnego. Wsztstkie pisowskie i dyktowane z Moskwy. Czy Kurier juz sie tak zeszmacil, ze stal sie tuba pisu? Zycze wszystkim piSSdziakom by zostali jednak w Europie, a nie zmuszali nas do mieszkania w Rosji.
2017-09-11 17:30:18
do peowca u
Ścigaj, notuj, zapamiętaj ty piszący PO. Niedługo komisja lekarska i trzeba czymś się wykazać, a nie to rentę zabiorą.
2017-09-11 17:16:18
Sprawiedliwość a nie awantura.
Niemieckim sługusom z PO proponuję obejrzeć zdjęcie całkowicie zniszczonej przez Niemców Warszawy. To przerażający widok. Nikt tak nie zasługuje na odszkodowania jak Polska. Zrujnowany kraj i 6 milionów zabitych Polaków. Lewakom z PO proponuję połączyć się z niemiecką SPD.
2017-09-11 16:39:16
nie nowoczesny
harcerzyki, których nikt nie słucha..zenada... oczyszczalnia ścieków czeka
2017-09-11 15:55:45
max
Czy to nie są tuby rezonansowe Berlina w Polsce!? Ludzie o mentalności lokaja? Czy to nie ich partyjny kolega niejaki herr Thusk wiernie służy Adolfinie!?
2017-09-11 15:54:25
Antoni
Jak czytam, to się ciśnie na myśl i nie będzie złodziei.Platformo niczego dobrze nie upilnowałaś.Wleźlibyście Niemcom w d...., aby tylko Was Merkel pochwaliła.To nie o to chodzi.Co nam z dotacji unijnych jak większość poszła na mało potrzebne świecidełka i zbytki ( czytaj wróciła do podmiotów zagranicznych )Niech nie okradają nas z VAT-u , a już będzie lżej.Niech też nie wciskają Polsce na siłę tego , czego Polacy nie chcą !!
2017-09-11 15:48:41
Sprzedawczyki
Dlaczego łamiąc solidarność Grupy Wyszehradzkiej chcieliście ściągnąć do Polski islamistów czyniąc tym samym trwałe zagrożenie dla bezpieczeństwa Polaków i zamach na skład etniczny naszego społeczeństwa oraz jego kulturę?
2017-09-11 15:45:51
PełO
Czyli PełO stoi po stronie Niemców którzy sami przyznali, że niczego nie zapłacili. W zasadzie Niemcy udają, że to nie oni wywołali II Wojnę Światową, to nie oni niszczyli i mordowali tylko jacyś marsjanie Niemieccy Hitlerowcy. A PełO popiera ich filozofię,brawo!
2017-09-11 15:36:35
Bartek A.
A Nitras to ten co zanirasił ? Karierowicz bez polotu.
2017-09-11 15:08:38