sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nitras: Żeby władza nie czuła się bezkarnie

Nitras: Żeby władza nie czuła się bezkarnie

Nitras: Żeby władza nie czuła się bezkarnie
Data publikacji: 2017-06-13 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:43
Wywietleń: 1568 268920

- Wielu ludzi ma dziś poczucie, że zatrzymanie przez policję jest czymś niebezpiecznym, a pobyt na komisariacie może się zakończyć dramatycznie - mówi poseł Sławomir Nitras. A jego partia otwiera Biura Interwencji Obywatelskich (BIO).

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, Polacy coraz częściej doświadczają opresyjnych działań państwa i potrzebują pomocy.

- Pojedynczy obywatel w zetknięciu z instytucjami państwa staje się coraz bardziej bezbronny. Tej bezbronności chcemy zaradzić poprzez młodych prawników i ich wolontariat. Chcemy dać obywatelom pewność, że nie są sami - mówi poseł Magdalena Kochan.

Dlatego od wtorku (13 czerwca) każde biuro parlamentarzysty PO jest także Biurem Interwencji Obywatelskich. Może przyjść do niego każda osoba, która ma sprawę dotyczącą nadużycia władzy i otrzymać bezpłatną pomoc prawną.

- Pomożemy każdemu, kto będzie czuł się niebezpiecznie, kto zostanie źle potraktowany na komisariacie, kto będzie w sposób opresyjny potraktowany przez jakąkolwiek instytucję państwa - zaznacza poseł Sławomir Nitras.

Jednym z koordynatorów działania biur w naszym regionie został poseł Norbert Obrycki. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 14 czerwca 2017 r.

(masz)

Na zdjęciu: Posłowie PO mówili, po co tworzą Biura Interwencji Obywatelskich.

Fot. Magdalena Szczepkowska

Komentarze

obserwator
obserwator jest tylko jeden.
2017-06-15 07:11:46
@abc
Widzę, że jesteś zorientowany. Co z tym seicento dla Seby? Była zbiórka na nowe auto. Kiedy je przekazali?
2017-06-14 21:09:41
k
Tytuł powinien brzmieć - " ŻEBY NITRAS CZUŁ SIĘ BEZKARNIE "
2017-06-14 17:54:18
?
Czy Kurier na prawdę musi poświęcać miejsce każdemu durniowi, który się dorwie do mikrofonu i chce objawić jakąś "prawdę"? Przecież zniszczenie państwa to ich robota. Teraz dążą żeby było tak jak było. Czy na prawdę trzeba zawracać ludziom gitarę tymi wygłupami?
2017-06-14 16:09:49
ryba
panie Nitras pierwszy pan jako pierwszy zgłoś pan szarpanie na korytarzu sejmowym przez "gówniarza". Kto glosował na Nitrasa?????
2017-06-14 13:05:55
Ewa wzywa 07
Nitrasa dopalacze klepnęły!!!!! Zjadł kupę i teraz gówno opowiada.
2017-06-14 12:18:41
Olaboga
Panie pośle Nitras - to wy zepsuliście prawo a wystarczyło zapisać, że nie wolno przesłuchiwać bez udziału adwokata a tym co nie posiadają własnego zapewnić jego udział z Urzędu. Zakazać Policji bicia i tortur podczas zatrzymań i przesłuchań. Powołaliście i obciążyli Polaków kosztami utrzymania pseudo Rzeczników - Dziecka, Obywateli itp. To wy stworzyliście KASTY prawników a szczególnie URZĘDNIKÓW, to za Was powstała bezkarna kasta kapitalistów - urzędników przykład pani Waltz, której dochody i majątki nijak mają się do ich płac i apanaży. I WY CHCECIE UZDRAWIAĆ? KOGO I CO? tego co zepsuliście Wy nie naprawicie.
2017-06-14 12:18:33
obłęd
ich trzeba leczyć!
2017-06-14 12:06:40
mytlk
Organami Państwowymi są również samorządy. Radni Sejmiku zachodniopomorskiego (PO) i Panujący Marszałek OG krzywdzą mnie szarego obywatela, Gdzie mam się zgłosić.....?
2017-06-14 11:31:36
Obiektyw
"Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, Polacy coraz częściej doświadczają opresyjnych działań państwa i potrzebują pomocy". Tak ... ale to wypada zauważyć, że Platforma Obywatelska jest temu sama winna. W roku 2011 to własnie głównie ona dokonała nowelizacji ustawy o Policji. W jej wyniku do służby Policji przyjmowane są osoby karane za wykroczenia, czyli m.in. piraci drogowi, parkowi wandale, ekshibicjoniści, pensjonariusze izb wytrzeźwień, złodzieje dóbr materialnych o wartości poniżej 450 złotych, itp. PO stając przed dylematem co zrobić by przyciągnąć chętnych do służby w Policji (w tym czasie albo chętnych nie było albo nie nadawali się) podnieść wynagrodzenia czy obniżyć kryteria naboru zdecydowała się na to drugie rozwiązanie. Drastyczne obniżenie kryteriów i dążenie poprzez to do uzupełnienia braków kadrowych w Policji osobami o wątpliwej reputacji po 6 latach przynosi tragiczne efekty, a to dopiero początek. Zatem sporo roboty przed PO. Może jej się uda naprawić to co popsuła. Szczegóły tego procesu nowelizacyjnego zawarte są w druku sejmowym nr 4262, druk senackim nr 1296, stenogramie z posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, które w tej sprawie odbyło się 28 lipca 2011 roku na którym wprowadzono do ustawy 5 poprawek, które zawarte są w druku senackim 1296 A.
2017-06-14 10:02:53
Bardzo dobrze
Patrzeć na ręce rządzącej mafii cały czas, bo sprzedadzą Polskę Putinowi.
2017-06-14 09:45:18
rusk
nitras nie rób z siebie idioty niż jesteś ....nigdy więcej rządów POpeliniarzy
2017-06-14 09:14:44
abc
kazdy z was moze byc kierowca seicento,i to juz niedlugo poczekaj jak dobiją sądy ,bedzie jak z Frasyniukiem, kiedys walczyl z komuna ,teraz na odwrót....
2017-06-14 09:09:07
misio
Panie bPośle ulica KANAŁ PARNICKI DO WGLĄDU!!!!!!!!
2017-06-14 09:08:03
artax
PANIE PIETRAS MÓJ RADNY MOŻE BY PAN ZAINTERESOWEAŁ SIĘ ul KANAŁ PARNICKI OD LAT BRAK JEST CHODNIKA DLA PIESZYCH LUDZIE CHODZĄ PO KAŁUŻACH PO JEZdNI BRAK WIATY AUTOBUSOWEJ NŻ KANAŁ PARNICKI BYŁY JUŻ WYPADKI ŚMIERTELNE WSZYSTKO JEST DO ZOBACZENIA W GOOGLE STARSI LUDZIE A NASI RODZICE CHODZĄ PO BŁOCIE I KAŁUŻACH TO JEST TEMAT DO ROBOTY PANIE POŚLE PIETRAS
2017-06-14 08:58:53
AXA
A ta straganiarka z naszego ryneczku co robi z tymi panami?
2017-06-14 08:51:35
HogoFogo
Żeby władza nie czuła się bezkarnie... I to mówi Pan Nitras zasłaniający się immunitetem przed mandatem za cofanie samochodem na autostradzie w Niemczech. Ha, ha, ha!!!
2017-06-14 08:34:28
obserwator
nie ma tabletek na to towarzystwo???? nie straszcie nas widokiem tej babci i tych chłopców w krótkich majteczkach
2017-06-14 07:40:48
Szuje
żeby władza nie czuła się bezkarnie - oczywiście ta władza, bo my mogliśmy być bezkarni, ale oni już nie, bo nasza racja jesz najmojsza.
2017-06-14 06:59:04
Obiektywny
Robienie z igły widły, czyli zwykła szopka na pokaz. Tylko to zostało PO.
2017-06-13 23:47:38
główny szperacz torebek i toreb z PO
Nie ma innej możliwości,ten patologiczny przypadek trzeba zgłosić w DDD.
2017-06-13 23:25:00
hehehe
Panu Nitrasowi i innym POpaprańcom należy przypomnieć 42 śmierci na komisariatach w czasie rządów PO-PSL, zabicie pracownika biura PIS przez byłego działacza PO - Cybę, kilkadziesiąt seryjnych samobójstw za czasów PO-PSL, itd, itd - tak wyglądało bezpieczeństwo obywateli za rządów PO!
2017-06-13 23:23:37
baju baju
Pomyślcie, co by było, gdyby za czasów PO to PiS zrobił takie biura hahah.
2017-06-13 23:16:02