Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Wszechstronne i niezawodne drukarki fiskalne online od Posnet – co oferują?

Data publikacji: 2022-03-10 00:05
Ostatnia aktualizacja: 2022-03-10 00:05

Na urządzeniach fiskalnych spoczywa niemała odpowiedzialność. W dużej mierze to od nich zależy zgodne z przepisami ewidencjonowanie obrotu w polskich firmach. Dlatego przedsiębiorcy najchętniej decydują się na technologie sprzedaży dostarczane przez uznanych, cenionych producentów. Potwierdza to choćby popularność drukarek fiskalnych online marki Posnet. Co sprawia, że zyskują one wśród użytkowników miano niezawodnych i wszechstronnych? Na które konkretnie modele warto zwrócić uwagę i jakich rozwiązań można się po nich spodziewać?

Posnet Thermal XL2 Online – uznane rozwiązania w nowoczesnej odsłonie

Współcześnie znajdziemy nie tylko konkretne modele, ale i całe rodziny urządzeń rejestrujących, które zdążyły już ugruntować swoją pozycję jako sprawdzone, wydajne i przyjazne w obsłudze technologie sprzedaży. Dotyczy to również drukarek fiskalnych Posnet z linii Thermal, cieszących się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Najnowszy, zaliczający się do niej model polskiego producenta kontynuuje tę tradycję, a zarazem oferuje dodatkowe możliwości. Przede wszystkim – pełne przygotowanie do współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL2 Online zapewnia transmisję danych do CRK przy użyciu portu USB (i połączenia z komputerem mającym dostęp do internetu) bądź za pomocą interfejsu Ethernet (w ramach sieci LAN). A co więcej, po zastosowaniu opcjonalnego modułu Wi-Fi – pojawia się też możliwość wysyłania niezbędnych informacji drogą bezprzewodową. Ponadto, urządzenie rejestrujące jest wyposażone w pamięć chronioną, bezpiecznie gromadzącą cyfrową wersję ważnej, firmowej dokumentacji (np. kopie wystawionych paragonów bądź raporty dobowe).Naturalnie, możliwości drukarki fiskalnej od Posnet – w zakresie rozwiązań technologicznych czy ich wyboru – nie kończą się na standardach online. Co jeszcze budzi zainteresowanie w technologii sprzedaży od polskiego producenta?

- Model Thermal XL2 Online pozwala na pracę z dość szerokim asortymentem. Jest w stanie obsłużyć do 250 000 pozycji PLU w bazie towarowej, zdefiniowanej za pomocą odpowiedniego programu sprzedażowego. Ponadto, na uwagę w urządzeniu fiskalnym od Posnet zasługuje również wydajny mechanizm drukujący. Nie tylko bowiem oferuje wybór szerokości stosowanej rolki papieru termicznego – 57 lub 80 mm – i funkcję formatowania czcionek, ale też zapewnia prostą instalację materiałów eksploatacyjnych oraz wystawianie dokumentów z prędkością dochodzącą nawet do 47 linii na sekundę. Mowa o fakturach VAT, wydrukach niefiskalnych i oczywiście paragonach, na których może się znaleźć m.in. logo firmy, kod kreskowy czy NIP nabywcy - wymienia Marcin Ciechowicz, ekspert nadzorujący działania serwisowe w Polskim Centrum Kas Fiskalnych.

Warto zaznaczyć, że wybory użytkownika dotyczą także konstrukcji modelu marki Posnet. Dość nieduża, posiadająca elegancki design drukarka fiskalna online może zostać zamówiona w wariancie z alfanumerycznym wyświetlaczem standardowym, podwieszanym, kompaktowym bądź wolnostojącym. Każdy z nich jest w stanie wyświetlić 4 linie komunikatu, do 20 znaków w każdej.

Posnet Temo Online – wydajność i multifunkcjonalność w wersji mobilnej

O wszechstronności technologii sprzedaży polskiego producenta świadczy choćby szeroki wybór rozwiązań dla różnych przedsiębiorstw – odmiennych także pod względem trybu pracy. Istnieją zatem urządzenia rejestrujące o zdecydowanie wyższych parametrach użytkowych i wielu przydatnych funkcjach, a zarazem idealnie sprawdzające się w działalnościach mobilnych – np. wymagających dojazdu do klienta w ramach świadczenia usług lub zajmujących się handlem obwoźnym. Przykładem właśnie takiego rozwiązania jest model Posnet Temo Online.

Drukarka fiskalna posiada wszystkie niezbędne cechy przenośnego urządzenia rejestrującego. Przede wszystkim więc charakteryzuje się poręczną, lekką i kompaktową konstrukcją, która jak dotąd czyni z tego modelu najmniejszą technologię sprzedaży tego typu na rynku. Wymiary urządzenia wynoszą zaledwie 128 x 46 x 86 mm, natomiast waga – tylko 360 g. Zatem transport drukarki fiskalnej online od Posnet w samochodowym schowku, damskiej torebce czy nawet kieszeni kurtki nie stanowi żadnego problemu. Jednocześnie warto wspomnieć, że Temo Online posiada solidnie wykonaną i atrakcyjną wizualnie obudowę. W rezultacie, wykazuje podwyższoną odporność na intensywną eksploatację i częste podróże, a także współgra z firmami, które kładą większy nacisk na estetykę wykorzystywanych rozwiązań technologicznych.Warto jednak sprawdzić i przekonać się, co kryje wnętrze urządzenia rejestrującego marki Posnet oraz dlaczego zdobywa uznanie wielu użytkowników.

- Drukarka fiskalna Temo Online pozwala na wybór sposobu komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas: przewodowego, za pomocą wbudowanego portu USB i komputera z dostępem do internetu, lub bezprzewodowego, dzięki możliwemu do zastosowania modułowi Wi-Fi. Ponadto, jest w stanie współpracować z bazą towarową zawierającą do 100 000 pozycji PLU. W przypadku modelu od Posnet również możemy liczyć na sprawne wystawianie dokumentów niefiskalnych, faktur VAT czy paragonów – także z NIP-em klienta bądź kodem QR – oraz na łatwą instalację rolki papieru termicznego, dzięki rozwiązaniu „drop-in – wrzuć i pracuj” - zapewnia Marcin Ciechowicz z PCKF.

Co więcej, Posnet Temo Online posiada akumulator, który może zapewnić ciągłość prowadzenia sprzedaży towarów lub świadczenia usług w sytuacji nagłego braku dostępu do zasilania sieciowego. To rozwiązanie potrafi okazać się bardzo przydatne zarówno podczas pracy mobilnej (zwłaszcza, że baterię da się zasilać przy użyciu instalacji samochodowej), jak i stacjonarnej (np. w przypadku nagłej awarii prądu). Tym bardziej, że urządzenie rejestrujące – z uwagi na niewielkie gabaryty – świetnie odnajduje się nawet na małej przestrzeni stanowiska obsługi klientów. W ten sposób podkreśla ono zarówno swoją wszechstronność, jak i niezawodność.

Oczywiście wymienione rozwiązania to jedynie przykłady wydajnych, funkcjonalnych technologii sprzedaży. Drukarki fiskalne Posnet mają do zaoferowania jeszcze inne, nowoczesne możliwości – jak choćby model Trio, który w łatwy sposób da się zintegrować z tabletem. W rezultacie, potrafią odpowiedzieć na wyzwania stojące przed współczesnymi przedsiębiorstwami handlowymi i usługowymi.