Trwa trzecia edycja Programu Mentorskiego organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Za kilka dni dowiemy się, która z zachodniopomorskich firm skorzysta ze wsparcia specjalistów od nowoczesnych technologii.
W tej edycji mentorami będą Wojciech Ławniczak i Izabela Bernau-Ławniczak, założyciele agencji badawczo-rozwojowej, która pomaga firmom budować markę i tworzyć nowe produkty. Ten duet słynie z kreatywności, innowacyjnego podejścia do biznesu i przede wszystkim wdrażania rewolucyjnych rozwiązań.
Program Mentorski to innowacyjna forma wsparcia przedsiębiorczości. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych edycji - kolejna była bardzo wyczekiwana przez firmy z regionu. Tym razem motywem przewodnim są nowoczesne technologie. Nie znaczy to jednak, że do konkursu na udział w sesjach mentorskich mogła się zgłaszać tylko branża ICT. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich podmiotów gospodarczych, które swoją działalność realizują na Pomorzu Zachodnim i mogą mianować się mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwem. Program pozwala zyskać nową wiedzę i doświadczenie, jak również pomaga w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych.
Jest to jedno z wielu przedsięwzięć organizowanych przez Urząd Marszałkowski, które mają na celu wsparcie lokalnej gospodarki, m.in. dynamicznie rozwijających nowych usług, technologii przyszłości, innowacyjnych startupów. Z oferty Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego korzystają zarówno firmy związane z e-commerce, ICT, przemysłami kreatywnymi, odnawialną energią, jak i młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem.
– Sektor MŚP jest dla nas niezwykle istotny. Dzięki Funduszom Europejskim stworzyliśmy bogatą i atrakcyjną ofertę dla przedsiębiorców. Przedstawiamy ich produkty i pomysły oraz staramy się pomóc im dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Jako samorząd województwa oferujemy pierwsze w Polsce, na taką skalę, nowoczesne wsparcie dla firm i będziemy to robić dalej - mówił Marszałek Województw Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
W Programie Mentorskim wsparcie polega na analizie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Duet mentorski będzie miał za zadanie doradzić wybranej przez kapitułę konkursową firmie oraz wskazać jej potencjalne rozwiązania pojawiających się problemów. W czasie programu mentorzy również pomogą w stworzeniu strategii i wyznaczeniu kierunków rozwoju przedsiębiorstwa, właśnie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które niezbędne są do wprowadzenia innowacji, bez względu na branżę.
Mentorami trzeciej edycji programu będą Wojciech Ławniczak i Izabela Bernau-Ławniczak. Ten znakomity duet doradców pomaga firmom i organizacjom wdrażać innowacje, poprawiać wyniki, projektować scenariusze przyszłości. Problemy biznesowe rozwiązują w oparciu o metodyki klientocentryczne. W Polsce są jednymi z pionierów tej filozofii marketingu. Uważnie obserwują nowe zjawiska, śledzą trendy, interpretują kierunki, by realizować skuteczne strategie rozwoju biznesu. Ich agencja doradczo-badawcza Very Human Services oferuje badania, analizy i wsparcie całego procesu tworzenia nowego produktu, usługi czy marki. Współpracowali z międzynarodowymi instytucjami i wielkimi korporacjami. W swoim zawodowym CV mają projekty m.in. dla Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Teraz podejmują wyzwanie na Pomorzu Zachodnim i będą współpracować z jedną z regionalnych firm z sektora MŚP.
Efekty sesji mentorskich zostaną przedstawione na konferencji, która odbędzie się 17 października w nowo otwartym Teatrze Polskim. Będzie ona poruszała tematykę nowoczesnych technologii oraz sposobów ich wykorzystania w biznesie. W konferencji wezmą udział specjaliści z kraju i ze świata – ogłoszenie nazwisk już wkrótce!
– Sesje mentorskie są intensywne i dają długofalowe efekty. To konkretne działania, dzięki którym tworzymy też case study dla całej branży – zaznacza marszałek Olgierd Geblewicz.
Wydarzenie to, co już mogliśmy zaobserwować w poprzednich edycjach, cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców. Przyciąga ich atrakcyjny program i znakomite nazwiska prelegentów. Darmowe wejściówki rozchodzą w błyskawicznym tempie. Podsumowanie trzeciej edycji Programu Mentorskiego na pewno również przyciągnie kilkuset bardzo zaangażowanych uczestników. Będzie to ogromne przedsięwzięcie z niezwykłą oprawą multimedialną. Konferencję oczywiście będzie można oglądać również online.
Zwycięzcami poprzednich edycji programu była szczecińska firma zajmująca się modą postapokaliptyczną – Wasted Couture, oraz koncept ekologicznego podejścia do jedzenia, czyli mikroliście z Liście Miejska Farma. Oba przedsiębiorstwa od czasów sesji znacząco poszerzyły swoją działalność. Produkty Wasted pojawiły się w prestiżowych amerykańskich czasopismach i zyskały uznanie w świecie mody. Marka Liście Miejska Farma nawiązała zaś współprace z najpopularniejszymi kucharzami z całej Polski. Jest to dowód na to, że projekt pozwala firmom rozwijać skrzydła, a sami mentorzy są bardzo skuteczni w swoich działaniach.
Program i związane z nim działania realizowane są w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje - etap II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 1.14 „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym”.