Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Uroczyste otwarcie klinik i porodówki na Pomorzanach [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 18 czerwca 2024 r. 15:16
Ostatnia aktualizacja: 19 czerwca 2024 r. 00:08
Uroczyste otwarcie klinik i porodówki na Pomorzanach
Fot. Dariusz Gorajski  

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie uroczyście otworzył nowo wybudowane siedziby klinik ginekologiczno-położniczo-neonatologicznych, Izby Przyjęć i bloków porodowo-operacyjnych. Inwestycja powstaje wieloetapowo, część bloku A2 w szpitalu na Pomorzanach otwarto już w minionym roku, całość ma być ukończona w połowie 2026 roku.

Na parterze nowego budynku usytuowane są: nowoczesna przestronna Izba Przyjęć Położniczo-Ginekologiczna, gabinety przyjęć do poszczególnych klinik ginekologiczno-położniczo-neonatologicznych, gabinety poradni, Pracownia Kolposkopowa i gabinet KTG, toalety, łazienki, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt oraz Zintegrowany Ginekologiczny Blok Operacyjny z czterema salami operacyjnymi oraz salą szkoleniowo-konferencyjną zajmuje I piętro. Na drugiej kondygnacji znajduje się Blok Porodowo-Operacyjny z sześcioma salami porodowymi, z których dwie służą do zabiegów i cesarskich cięć, a cztery do porodów siłami natury.  Warto dodać, że porodówka szpitala na Pomorzanach jest jedyną porodówką w centrum miasta z trzecim - najwyższym stopniu referencyjności, a rocznie przychodzi tu na świat niemal 2300 noworodków. Kliniki położniczo-ginekologiczno-noworodkowych szpitala na Pomorzanach od wielu lat cieszą się bardzo dobrą opinią dzięki wyspecjalizowanej, fachowej kadrze, zaawansowanemu sprzętowi i bogatemu doświadczeniu szpitala klinicznego. Diagnozowane i leczone są tu kobiety z całego regionu, a nawet spoza Zachodniopomorskiego - z najpoważniejszymi patologiami i dolegliwościami: z zagrożonymi ciążami, ciążami mnogimi i trojaczymi, skrajne wcześniaki, chore noworodki. 

To nie koniec rozbudowy USK nr 2, bo już wkrótce rozpocznie się trzeci etap inwestycji zakładający generalny remont części Klinik Położnictwa i Ginekologii oraz Patologii Noworodka z oddziałami patologii ciąży, połogowym i salami rooming-in, na których przebywają kobiety po porodzie wraz ze swoimi dziećmi. Będzie tu kuchnia mleczna, pokój laktacyjny i punkt szczepień. Rozbudowane zostanie również poddasze budynku A, gdzie miejsce znajdą pomieszczenia archiwum, szatni i węzłów sanitarnych.

Planowane zakończenie inwestycji przewidziano w połowie 2026 roku, a jej wartość oszacowano na ponad 106 milinów złotych, z czego 85 mln pochodzi z Ministerstwa Zdrowia, natomiast 21 250 000 to środki własne. W bogato wyposażonych klinikach sama wartość sprzętu i aparatury medycznej to koszt blisko 37 milionów złotych.

(kel)

Film: Piotr Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

DO @Do?
2024-06-19 19:19:21
No chyba nie ten oddział otworzyli.
@Do?
2024-06-19 00:05:14
Wyjeżdzali, bo ich SBeckie psy wyrzucały. Taką retorykę stosujesz emerycie słuzb? Tusk Ci emeryturę przywrócił.JaK Ci sie nie podoba , to spafdaj w maSSkwu- do swoich.
Taz trupem w brzuchu
2024-06-18 22:56:23
Wspaniale.Jeszcze tylko wymienic te wstrętne babska na izbie przyjęć ginekologii i można założyć,że będzie postępowo.
Do ?
2024-06-18 19:21:15
Jak się trendy nie podobają zawsze można wybrać emigrację np. Rosja, Korea Półn., Białoruś czy Watykan. W latach 80 jak się ustrój nie podobał itp. to ludzie wyjeżdżali.
?
2024-06-18 17:16:43
Ciąże tez tam będą mogli "zakończyć"?Bo takie są nowoczesne trendy w NFZ i polityce rządu obecnej kundalicji.
No w taki dzień
2024-06-18 16:57:38
W dzień urodzin naszego Jarosława Kaczyńskiego. Wspaniały prezent na 75-cio lecie. Jest alternatywa do dawania w szyję.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA