Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Szpargałek ponownie zaprasza. Wybieramy i pomagamy [GALERIA]

Data publikacji: 2020-01-29 06:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-29 06:52
Szpargałek ponownie zaprasza. Wybieramy i pomagamy
 

W środę (29 stycznia) o godzinie 11 rozpocznie się pierwsza tegoroczna edycja Galerii Szpargałek. Na półkach ponownie znalazły się setki nowych przedmiotów.

W ekoporcie przy ulicy Arkońskiej trwają ostatnie przygotowania przed pierwszą tegoroczną edycją Galerii Szpargałek. Drzwi galerii otwarte zostaną o godzinie 11. "Szperać" na półkach będzie można do godziny 14:00. Wtedy nastąpi godzinna przerwa, podczas której pracownicy uzupełnią na półkach braki.

Galeria Szpargałek to pierwsze takie miejsce, nie tylko na mapie Szczecina, ale również Polski. Do dziewięciu szczecińskich Ekoportów trafia mnóstwo sprawnych, a nawet często nowych przedmiotów, które mieszkańcy traktują jako odpad. Odzyskują je pracownicy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyszczą, sprawdzają pod kątem sprawności oraz bezpieczeństwa. I przekazują do Szpargałka przy ulicy Arkońskiej.

Na miejscu przedmiot raz jeszcze jest sprawdzany, robione są mu zdjęcia, które można obejrzeć na stronie www.ekoporty.szczecin.pl. Każdy jest też wyceniany punktowo. Najdroższy z przedmiotów kosztuje 25 punktów - a 1 punkt jest równy złotówce. Oznacza to, że za 25 złotych można dostać krzesła, komody, fotele, porcelanę, naczynia, zabawki, a nawet rowery, wózki, czy hulajnogi.

Na miejscu nie ma obrotu gotówką. Galeria Szpargałek współpracuje niemal z 20 organizacjami pożytku publicznego. Aby zabrać do domu wybraną rzecz, należy pokazać dowód wpłaty na konto potrzebującej organizacji. Suma musi odpowiadać liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w ekoporcie. Honorowane są również wykonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

Do tej pory, dzięki Galerii Szpargałek, na konta potrzebujących organizacji trafiło 129 701 złotych.

(ip)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ